7.2

536 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (629.856 OY)

KONUSU
Neo ve Zion’un diğer isyancıları, Matrix’i dönüştürme çalışmalarına başlıyor. Neo’nun kendi gücünün ve misyonunun iyice farkına vardığı noktadan başlıyoruz filme. İlk filmde kendisini ve yoldaşlarını ajanların elinden kurtaran Neo, ikinci filmde bütün bir Zion şehrini ve sakinlerini kanatları altına ... Devamı
Neo ve Zion’un diğer isyancıları, Matrix’i dönüştürme çalışmalarına başlıyor. Neo’nun kendi gücünün ve misyonunun iyice farkına vardığı noktadan başlıyoruz filme. İlk filmde kendisini ve yoldaşlarını ajanların elinden kurtaran Neo, ikinci filmde bütün bir Zion şehrini ve sakinlerini kanatları altına almaya çalışacak. Bunun için de, ulaşmak son derece güç olsa da, Anahtarcı’yı bulmaları gerekiyor. Bu durum ise düşmanlarına yenilerini de katacaktır. Kendisini kopyalayıp, kopyalarından bir ordu hazırlayan Ajan Smith’e İkizler de katılır. The Matrix Reloaded’da, direnmeyi sürdüren tek insan kolonisi olan Zion’un kapıları seyircilere açılıyor. Fakat açılan kapılarından girmeye çalışan başkaları da olacaktır!.. Devam filmi ayrıca, ilk filmin ana karakterlerinin yanına yeni karakterler de ekliyor. Bunların en başında tabii, yakın zamanda, filmdeki kostümüyle çekilmiş fotoğraflarından bir fikir edindiğimiz Monica Bellucci ve Nona Gaye yer alıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

3 yıl önce

7.5 / 10

Sinemada izlediğim ilk filmdi. Yeri bende ayrıdır bu filmin.
I

@incikrsl

4 yıl önce

8.5 / 10

Trinity ve Neo’nun aşk sahneleri midemi bulandırıyor. Trinity aşık oldu çünkü "kaderinde" vardı. Hey sen seçilmiş kişi misin öyleyse sana aşık olmalıyım dedi atladı adamın üstüne. Öpüşmezlerse ölecekler hastalığına yakalandılar bir de üstüne.
evet 2020’de daha yeni izliyorum.

@hrarchon

4 yıl önce

Birini gerçekten tanımak için onunla savaşmalısın.
A

@alexxxdelarge

6 yıl önce

7.7 / 10

imdb puanını çok az buldum. tabii ilk film kadar olay yaratamadı ama matrix matrix'tir . neo'nun smith ve kopyalarıyla olan sahneleri etkileyici .
G

@giantatx

10 yıl önce

Olmaz, birini gerçekten tanımak için onunla savaşmalısın.

@satanfactor

13 yıl önce

8 / 10

"Me, me, me.. me too" (Ajan Smith).. Ayrıca ikizlere bayıldım..

@lowen

14 yıl önce

7.6 / 10

Oluşan yüksek beklentileri karşılayamamış,çoğu sinema severi mutsuz etmiş olsa da serinin 2.nci filmini de çok beğendim.. 'Anahtarcı' gizemi bile yeterli..

@havlayankuzu

15 yıl önce

8.4 / 10

Matrix,kitle ve piyasa beklentilerine göre şekillenmiş, ucu yağlı bir urgan. Bize "üçleme" olarak servis edilen serinin parçaları arasındaki ek yerleri o kadar ortadaki, insan ister istemez yutmadan önce bir yutkunuyor.Biraderlerse, bence bu alemdeki en becerikli popüler kültür mühendisleri. Şöyle bir silkeledikleri camiadan, hoşlarına giden tüm parçaları topladılar, bir bahçe iki çocuk misali. Matrix,o bakımdan tam bir salata. Ama güzel bir salata.Para kazanmayı şiar edinince ötesi muallak kalıyor. O noktadan sonra,kim samimi,kim dürüst,kim derinde,kim yüzeyde anlamak mümkün değil ne yazık ki. Bu sebeple, ben Matrix'i bir seri olarak görmek istemiyorum. Bir arayış peşindeki iki yönetmenin başlattığı güzel bir projenin, anarşist alt metninden soyutlanarak, eline doğduğu piyasa içinde çözülmesinin hazin öyküsüdür sadece. Ötesi de acur.
SPOILER

The Matrix Reloaded filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Matrix Reloaded filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Matrix Reloaded filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL