8.3

1,044 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.7 (1.707.597 OY)

KONUSU
İki türlü gerçeklik vardır: biri yaşanan, öteki yaşamın ötesinde olan. Bunlardan biri rüya, öteki de Matrix’dir. Neo, umutsuz bir çaba ile Matrix hakkındaki gerçeği araştırıyor. Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor. Matrix Nedir? Neo, efsaneler aracılığı ile tanıdığı v ... Devamı
İki türlü gerçeklik vardır: biri yaşanan, öteki yaşamın ötesinde olan. Bunlardan biri rüya, öteki de Matrix’dir. Neo, umutsuz bir çaba ile Matrix hakkındaki gerçeği araştırıyor. Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor. Matrix Nedir? Neo, efsaneler aracılığı ile tanıdığı ve son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğrenecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

8 ay önce

9.5 / 10

Tek kelimeyle harika

@erdemtekin

11 ay önce

Külttür evet. Ama üzerine kitaplar yazılacak kadar felsefik değil. Tek bi sahne yetiyor mevzuya: Piliz işte!

@konjufcet

2 yıl önce

cloud atlas, sense8, matrix... bu tip filmler veya wachowskilerden bağımsız düşüneceksek mulholland drive, fringe etc. bir veya iki sağlıklı zihnin elde edebileceği detaylarla kurulamayacak kadar ileridirler. içgüdünün, gerçek ve yansımaların bu kadar kaos içinde görünmesine rağmen bir kez anlaşıldığında muhteşem derecede düzenli ve açıksız olması ancak bir laboratuvar ürünü olabilir. ve her ne kadar insan zihni zamanda yolculuk, paralel evrenler, simülasyonlar gibi sınır bilim konularına gerçek dışı baksa da bunların mümkün olabileceği ve hatta belki de hepimizin yaşadığı bu filmler ve dizilerle insanlara gösterilebiliyor. buna belki, geleceğe yönelik bir toplum alıştırması ya da gerçekliği insanlara gıdım gıdım sunan bir zihnin hepimizle dalga geçmesi olarak bakabiliriz ama bunlar sadece birer film değiller aynı zamanda bilim ve gerçekliktirler...

@warriorpoet

2 yıl önce

O kişi olmak aşık olmak gibi bir şeydir. Kimse sana aşık olduğunu söyleyemez. Sadece sen bilirsin. Her şeyinle. Tüm bedeninle.

@sinebiyat

2 yıl önce

9 / 10

Seriyi dördüncü kez baştan izledikten sonra anladım ki seçilmiş kişi aslında Ajan Smith. Devrimci olan, makinelere baş kaldıran ve Matrix'i bitirmek isteyen o. Matrix'in sürmesini sağlayan, statükocu olan ise Neo.

Ajan Smith Reyiz'in askerleriyiz!

@dmlabrb

2 yıl önce

Size yaşamı sorgulatan bir film. İzleyin.

@berkkk

2 yıl önce

seriyi bitirince ulan bizde böylemiyiz acaba diye sorgulamadıysan tekrar izle.

@keyifadami

3 yıl önce

9.1 / 10

Sen ve etrafındaki her şey gerçek mi yoksa inşa edilmiş olan mı ? Eğer gerçek değilse sen bu simulasyonun içerisinde nesin ? Kendi gerçekliğini farkedecek olan mı yoksa basit bir firuran mı ? Sorular sorular.... Kısaca çocukluğuma damgasını vurmuş harika bir filmdir.
K

@karadenizli

4 yıl önce

İçinde kendine özgü felsefesi bulunan bir Bilim kurgu filmi.Bu felsefeyi ve mantığı kaçırırsan kötü ve saçma.Yakalarsan eğlenceli ve muhteşem.Neyseki ben yakalayanlardanım.Ama diğerleri değil.Yanlızca ilki..

@boybey

4 yıl önce

9.2 / 10

Sinemada en az 50 kişilik bilet kuyruğuna girdiğim ilk ve tek film. Hey gidi günler hey.

@gencebayx

4 yıl önce

Öncesi ve sonrası...

Sinemada Star Wars etkisi yapmış nadir filmler vardır.Biri de Matrix'tir.

@dincer

5 yıl önce

matrix sinema dünyasının miladıdır.

@dilarakrkmz

6 yıl önce

8.8 / 10

aksiyon sahnelerinin o fantastik mükemmelliğini geçtim, bence tamamıyla dört dörtlük bir film. İnsanı düşünmeye itiyor. Verdiği mesaj ile gerçekte olduğunu düşündüğün her şeyi sorgula diyor. Zaten bu kadar yıldır hala izlenmesi bile filmin o etkileyici atmosfer ve düşünce yapısının kanıtıdır.

Bu açıklanamaz ama hissedersin. hayatın boyunca dünyayla ilgili bazı şeylerin yanlış olduğunu hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin ama o ordadır; beynine saplanmış bir kıymık parçası gibi. Seni deli eder.

@tanju08

6 yıl önce

9.1 / 10

Defalaca izlemişler kervanına adımı yazın arkdaşlar..Hani çok üst düzey filmler için kullanılan o klime vardır ya ''Baş yapıt'' işte şuan tam onun sırası bu film tam bir baş yapıt.Serinin ilki diğer ikisinden daha etkileyici..Bundan tam 16 sene önce bir film düşünün hala izlensin işte o matrix..Peki bir film nasıl baş yapıt olur?Biraz bundan bahsetmeliyim.Film ismi dahil olmak üzere başlarken ekranın yükarsından aşaği doğru akan o sayılar ve bitişi itabariyle harikulade.Şimdi bana şöyle diyorsunuz?Tamam.Anladık.Keanu reeves harika bir performans.Güzel aksiyon dolu sahneler.Derin ve sürekleyici konular.Fakat tüm bunlar değil Matrix'i Mtrix yapan.Matrix bir film değil.Onun amaçı bakış acısnı genişletmek.Filmden çıktıktan sonra binbir türlü sorular türetiyorsun.İnsanoğlunun varlığının amaçını yansıtıyor ama basit temeller üzerine.Bir nevi herkesin herkesin kafasında oluşan soruya yanıt aranıyor..''Neden bu dünyadayız?''Varlığımızın amaçı n
... Devamı
Defalaca izlemişler kervanına adımı yazın arkdaşlar..Hani çok üst düzey filmler için kullanılan o klime vardır ya ''Baş yapıt'' işte şuan tam onun sırası bu film tam bir baş yapıt.Serinin ilki diğer ikisinden daha etkileyici..Bundan tam 16 sene önce bir film düşünün hala izlensin işte o matrix..Peki bir film nasıl baş yapıt olur?Biraz bundan bahsetmeliyim.Film ismi dahil olmak üzere başlarken ekranın yükarsından aşaği doğru akan o sayılar ve bitişi itabariyle harikulade.Şimdi bana şöyle diyorsunuz?Tamam.Anladık.Keanu reeves harika bir performans.Güzel aksiyon dolu sahneler.Derin ve sürekleyici konular.Fakat tüm bunlar değil Matrix'i Mtrix yapan.Matrix bir film değil.Onun amaçı bakış acısnı genişletmek.Filmden çıktıktan sonra binbir türlü sorular türetiyorsun.İnsanoğlunun varlığının amaçını yansıtıyor ama basit temeller üzerine.Bir nevi herkesin herkesin kafasında oluşan soruya yanıt aranıyor..''Neden bu dünyadayız?''Varlığımızın amaçı ne?''

@turkanup

6 yıl önce

''Temet nosce.''
SPOILER

The Matrix filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Matrix filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Matrix filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL