7

466 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (542.923 OY)

KONUSU
Gerçek dünya, Matrix’in makine askerleri tarafından istila edilirken, Zion’un da yaşanabilir bir yer haline getirilme çalışmaları paralel olarak devam ediyor. Neo’nun tüm insanlığı, gerçek yaşama geri döndürüp döndüremeyeceği ve Matrix sisteminin tam anlamıyla durdurulup durdurulmayacağı, gerçek dün ... Devamı
Gerçek dünya, Matrix’in makine askerleri tarafından istila edilirken, Zion’un da yaşanabilir bir yer haline getirilme çalışmaları paralel olarak devam ediyor. Neo’nun tüm insanlığı, gerçek yaşama geri döndürüp döndüremeyeceği ve Matrix sisteminin tam anlamıyla durdurulup durdurulmayacağı, gerçek dünya ile sanal dünya Matrix’in arasında sıkışıp kalan Neo’nun kendini kurtarabilmesine bağlıdır. Aksiyon ve bilimkurgu sinemasında önemli bir dönüm noktası olan Matrix serisinin son ayağı olan Matrix Revolutions, makineler ve insanoğlunun amansız savaşına sahne oluyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@neuromancer

1 yıl önce

10 / 10

İki ve üçüncü filmi anlamak zaman alır. Anlayınca vay be oha yok artık hadi canım olursunuz. Sonra bir süre geçer aradan bir daha izlersiniz. Aslında yeteri kadar anlamadığınızı fark edip biraz daha üzerinde kafa yorarsınız. Sonunda tekrar vay be oha bu neymiş dersiniz. Bu döngü böyle devam eder.

@furkandgn9

2 yıl önce

6 / 10

Giderek zekasını kaybeden bir üçlemenin çok da ciddiye alınmayacak son filmi Revolutions. Örnek vermem gerekirse Alien serisi bilinçli bir şekilde basitleşmeye gidip başarılı da olmuştu. Ancak Matrix kendini zeki zannedip hiç de zeki olmayan bir yoldan gidiyor. Umalım da 4. film aksiyon ve ucuz umut pompası dışında bir şeyler verebilsin.

@hrarchon

4 yıl önce

Filmde Neo, kaynağa giderek Mimar'ın ağzından Matrix ile ilgili tüm gerçekleri öğrendikten sonra seçimini diğer seçilmişlerden farklı olarak yapar ve döngü bozulur. Yeri kazmakta olan makineler Zion'a girer ve tam anlamıyla bir Makine - insan savaşı başlar. Artık tüm gerçeklerin farkında olan Neo, Makineler şehrine giderek bir anlaşma teklif eder. Tüm Matrix'i ele geçirmiş ve yakında Makine şehrini de yok edecek olan Smith'i öldürecek, karşılığında ise barış sağlanmış olacaktır.

@hrarchon

4 yıl önce

Konsül: Komutan sizce sağ kalma şansımız nedir acaba?
Lock: Yerinizde olsaydım Sayın Konsül bu soruyu bana değil ona yöneltirdim. (Morpheus'u işaret ederek. )
Konsül: Neden?
Lock: Çünkü bir tek o mucizelere inanıyor.

@holyghost90

4 yıl önce

8 / 10

Filmin son sahnesinde mimar ve kahin'in konuşmalarından anlıyoruz ki zaten birgün matrix 4'ün çekileceği belliymiş ve çekiliyor.
G

@giantatx

10 yıl önce

Harika bir filmin devamı ,

Süper replik ve seneryosu var.

İnsanın ufkunu değiştirici bir şekil .
O

@oyunadevam

12 yıl önce

9.4 / 10

cevaqplanmamış sorularla biten bir final.. izleyicilere bırakılmış bir son.. yine de güzel bir son sayılır ne kadar daha farklı bi son beklemiş olsak da..
O

@onurdenizguler

12 yıl önce

7 / 10

Filmi beğenmediğimi söyleyemem; bir aksiyon izlemiş oldum ve güzel vakit geçirdim. Ama filmdeki temel sorun şu: ilk iki film (her ne kadar ikincisinde bir gerileme olsa da) "The Matrix" serisine aitti, ikinci film serinin felsefi yapısına uygundu. Ama bu film seriden tamamen kopuktu, üzerinde düşündürmeyen bir savaş filmiydi. Yani mesela bu film "The Revenge of the Makines" gibi bir isme sahip olup başka bir evrende geçseydi işte o zaman filme puanım 50/100'den fazla olmazdı.

İşin üzücü yanı, bariz bir şekildefilmin yapılmasındaki tek amaç para. Gerçekten seriyi sonlandırmak ve zZon'a -sürebileceği kadar uzun sürecek- bir barış getirmek isteseydi yönetmenler, yapımcılar vs. , 2. film aksiyon ve filmin klasik felsefesinin bir arada bulunduğu 4 saati bulacakbir film olurdu. ("4 saat çekilir mi?" demeyin, LOTR'a doyamamıştık bile.)

@lowen

14 yıl önce

7.1 / 10

Kesinlikle beklediğim sondan uzak bi finaldi..Çoğu soruma cevap bulamadım..Beni etkileyen,çarpıcı dövüş sahneleriydi bu kadar...

@foolmood

14 yıl önce

9.2 / 10

varını yoğunu birinci filmde ortaya koyunca geri kalanlara enerjinin bitmiş olması normal.ama hepten kötü filmler de değil hani.izletiyor kendini.
T

@turan_sert

14 yıl önce

7 / 10

Matrix 1'in çekiciliği, çarpıcılığı, konunun orjinalliği maalesef giderek azaldı seri ilerledikçe. Kimi dini temalar ekledi, kimi uçaksavar bataryasına benzeyen çivi atan robotlar ekledi falan. Koleksiyon eksik kalmasın diye 1 ve 2 nin yanında duruyor.
B

@batanga

14 yıl önce

türk filmi gibi bir finalle bitmeseydi olmasaydı sonumuz böyle diyerek buruk bir ruh hali yaşatmıştı.
F

@fromhell

15 yıl önce

uzun süredir izlemesemde hafızamı tazelemem gerekebilir ama yine de karakurtun sorularına yanıt getirebilecek kadarını hatırladığımı söyleyebilirim. birincisi ikizlere ne olduğu önemli değildir. ikizler sistemde sadece belli yeteneğe sağip bir yazılım oldukları için neo ve tayfası onları otobanda ektikten sonra bir daha karşılaşmaları olası değildi bu yüzden filmde sadece otoban sahnesine kadar rol oynadılar. onlar sadece matrix'in içinde diğer insanlardan sadece biraz daha gelişmiş bir yazılıma sahip oldukları için buharlaşabiliyorlardı. ama onların yazılımları sisteme giriş çıkış yapan kişileri takip edemezlerdi. edebilselerdi bu onları tamamen zararlı bir yazılım yapacağı için sistem onlarla ilgilenmek zorunda kalacaktı. neo öldümü kaldımı vs. bunun hiçbir önemi de yoktur film burada iyiler illaki yaşayacak ya da yaşamalımı yaşamamalımı sorunu irdelemez neo da tüm olaylar zincirinde kendine düşen görevi yerine getirmiştir. bunun fark
... Devamı
uzun süredir izlemesemde hafızamı tazelemem gerekebilir ama yine de karakurtun sorularına yanıt getirebilecek kadarını hatırladığımı söyleyebilirim. birincisi ikizlere ne olduğu önemli değildir. ikizler sistemde sadece belli yeteneğe sağip bir yazılım oldukları için neo ve tayfası onları otobanda ektikten sonra bir daha karşılaşmaları olası değildi bu yüzden filmde sadece otoban sahnesine kadar rol oynadılar. onlar sadece matrix'in içinde diğer insanlardan sadece biraz daha gelişmiş bir yazılıma sahip oldukları için buharlaşabiliyorlardı. ama onların yazılımları sisteme giriş çıkış yapan kişileri takip edemezlerdi. edebilselerdi bu onları tamamen zararlı bir yazılım yapacağı için sistem onlarla ilgilenmek zorunda kalacaktı. neo öldümü kaldımı vs. bunun hiçbir önemi de yoktur film burada iyiler illaki yaşayacak ya da yaşamalımı yaşamamalımı sorunu irdelemez neo da tüm olaylar zincirinde kendine düşen görevi yerine getirmiştir. bunun farkına vararak biryerlere gelebilmiştir. varoluşunun sebebini bulmuştur ve ilk başta kaynağı yoketmek için giderken yolda bunun farkına varıp kaynağı yokmeye çalışmanın ya da hayatta kalmanın bir öneminin olmadığını anlar önemli olanın dünyanın kaderinde oynayacağı rol olduğunu farkeder bu yüzden sistemler kapışmak yerine onunla anlaşmaya çalışır ve hem ziondaki hemde sisteme hapsolmuş insanların hayatlarını kurtarır. onun için bu durumun bir önemi de yoktur o aslında bunu istemez bile bu işe asla hayatını koymaz kahraman olmak istemez bunu için yapmaz o sadece tüm olup bitende kendine düşen rolu oynamak zorunda olduğu görür. herşeyin "gerçek dünyaya hoşgeldin" cümlesini duyduğu anda önceden belirlendiğini farkeder. bu yüzden neo için ya da bizim için onun ölmesi ya da yaşaması önemli değildir. son olarak yeni bir matrixmi yüklendi sorunsuna hayır yeni bir matrix yüklenmedi sistem sadece kendini smith yazılımından arındırdı ve herşey günlük gülüstanlık devam etmeye başladı.
SPOILER

The Matrix Revolutions filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Matrix Revolutions filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Matrix Revolutions filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL