7.9

703 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (638.887 OY)

KONUSU
Phil televizyonda hava durumu sunan ve ülke çapında bir şöhreti yakalamanın eşiğindeki bir spikerdir. Kamera önünde herkese mavi boncuk dağıtırken, gerçek hayatında burnu yukarda, benmerkezcil ve snop biridir. Aşağılamaktan kendini alamadığı kameranı Larry ve yapımcısı Rita’yla birlikte Pensilvanya’ ... Devamı
Phil televizyonda hava durumu sunan ve ülke çapında bir şöhreti yakalamanın eşiğindeki bir spikerdir. Kamera önünde herkese mavi boncuk dağıtırken, gerçek hayatında burnu yukarda, benmerkezcil ve snop biridir. Aşağılamaktan kendini alamadığı kameranı Larry ve yapımcısı Rita’yla birlikte Pensilvanya’nın küçük bir kasabasına günübirlik gidip kış şenliklerine katılması gerekir.

Buradaki insanların naifliği ve küçük dünyası Phil’in miğdesini bulandırmaktadır. Tek arzusu bir an önce haberin çekimlerini tamamlayıp geri dönmektir. Ancak aniden çıkan bir kar fırtınası yolları tıkar. Ertesi sabah kaldığı otel odasında gözlerini açan Phil’e kaderin müthiş bir oyunu olacaktır: kendini beğenmiş kahramanımız, nefret ettiği o aynı günü, tekrar tekrar yaşamak zorundadır!

İki yıldızın, özellikle Bill Murray ve yanısıra Andie MacDowell’ın tüm yeteneklerini sergileme imkanı buldukları, herkes tarafından her daim sevilen, unutulmaz bir komedi.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@peterpan

2 ay önce

9.1 / 10

Hiçbir anından sıkılmadan izlediğim harika bir yapım. Bu temada yapılmış filmler arasında iyisi ve 90'lar ruhunu sonuna kadar yaşatan bir eser, izlemediyseniz ve izlesem mi diye düşnüyorsanız hemem sıcak bir içecek alıp filmi açın. 90'ları seven kimsenin bu filmi sevmeyeceğini düşünemiyorum.

@ayaz55

1 yıl önce

Aynı günün tekrar yaşandığı en iyi film budur herhalde. Oyunculuk ve senaryo gerçekten mükemmel

@elifyildiz

1 yıl önce

“Yalnızca kendini düşünen zavallıya hayat bir zenginlik kazandıramaz. Ve o iki kez ölecek, içine kapanacak, geldiği toza dönüşecek. Gözyaşı dökülmeden. Onursuz ve anılmaksızın…”

@mavimilena

1 yıl önce

7.9 / 10

Son derece hoş ve keyif alarak seyredeceğiniz güzel bir film. Keşke çok daha önce izleseydim diyeceksiniz (benim gibi ). Tavsiye ederim, iyi seyirler.

@emrec137

1 yıl önce

9 / 10

Filmi izlerken hem eğlendim hem de bitirdiğimde kendimce bir ders çıkarmış oldum. En başta Phil sadece kendini düşünen bencil ve hobilerine zaman ayırmamış(ya da hobisi olmayan) bir karakterdi.Ama zamanla her gün aynı düne uyandığı için ’’nasıl olsa yarın da aynı şeyi yaşayacağım o zaman kaybedecek hiçbir şey yok ’’ mantığıyla bir şeyler yapmaya başlamasıyla birlikte hayatının tamamen değiştiğini izlemiş olduk. Bu döngüden çıkmasına ise en başta Bowling oynayıp içtiği adamlar ve Rita sebep oldu. Filmde benim en sevdiğim nokta da biraz önce bahsettiğim, Phil’in kavradığı mantıktı.Filmin başlarında Ritayı elde etmek için her şeyi yaparken filmin sonuna doğru Ritayı her ne kadar sevse bile etrafındaki insanlara yardım edip hobiler edinmesiyle birlikte Rita meselesi Phil için 2.planda kaldı. İzlediğimiz üzere Phil değişmeyi ve bir şeyler yapmayı amaç edindikçe Ritaya da yaklaşmış oldu.Benim için ger
... Devamı
Filmi izlerken hem eğlendim hem de bitirdiğimde kendimce bir ders çıkarmış oldum. En başta Phil sadece kendini düşünen bencil ve hobilerine zaman ayırmamış(ya da hobisi olmayan) bir karakterdi.Ama zamanla her gün aynı düne uyandığı için ’’nasıl olsa yarın da aynı şeyi yaşayacağım o zaman kaybedecek hiçbir şey yok ’’ mantığıyla bir şeyler yapmaya başlamasıyla birlikte hayatının tamamen değiştiğini izlemiş olduk. Bu döngüden çıkmasına ise en başta Bowling oynayıp içtiği adamlar ve Rita sebep oldu. Filmde benim en sevdiğim nokta da biraz önce bahsettiğim, Phil’in kavradığı mantıktı.Filmin başlarında Ritayı elde etmek için her şeyi yaparken filmin sonuna doğru Ritayı her ne kadar sevse bile etrafındaki insanlara yardım edip hobiler edinmesiyle birlikte Rita meselesi Phil için 2.planda kaldı. İzlediğimiz üzere Phil değişmeyi ve bir şeyler yapmayı amaç edindikçe Ritaya da yaklaşmış oldu.Benim için gerçekten çok keyifli ve anlamlı bir filmdi umarım siz de listenize alır ve bir an önce izlersiniz. İyi seyirler ...

@sersak53

2 yıl önce

6.5 / 10

Kötü bir film mi ? Hayır . Çok çok iyi bir film mi ? Bence onada hayır.
izleniyor ama bana öyle aman aman keyif vermedi. Bir kere başrol oyuncularına hiç ısınamadım. Bill Murray olsun Andie MacDowell olsun eyreti durmuş.

Sonuç olarak kesinlikle Overrated

@hrarchon

3 yıl önce

- Bugün günlerden ne, biliyor musun?
+ Hayır, neden?
- Bugün yarın.

@hrarchon

3 yıl önce

Bir televizyon kanalında hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerine gönderilmiştir. Bu pek de isteyerek yaptığı bir görev değildir. Bu karakterin her sabah kalktığında hep aynı günü, 2 Şubat Dağsıçanı festivalinin yapıldığı günü yaşamasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır.

@tiamath

3 yıl önce

8 / 10

Hava Haberleri muhabiri Phil, nefret ettiği bir haberi sunmak için gittiği kasabada, tek bir güne sıkışır kalır. Haber çekimini yapacağı günün sabah saat 06.00'ında başlayıp diğer günün aynı saatine kadar süren döngüden ne yaparsa yapsın çıkamamaktadır. Bu durumu zamanla keşfedip artık neler yapabileceğine odaklanmaya başlamıştır. Zamanla köydeki herkes hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmuş, kendisiyle alakası olmayan birçok şey öğrenmeye başlamıştır. Ama günün sonunda Rita'ya olan aşkından dolayı onunla bir gecede olsa gerçek anlamda birlikte olabilmek için belki yüzlerce döngüsünü harcamıştır.

Alışılmışlığın dışında konusu ve değişken yapısıyla kendini son derece keyifle izlettiriyor. Bill ve Andie'nin oyunculukları çok iyi. Film müzikleri yerinde. Müzik demişken 90'lı yıllarla Jim Croce - Time in a Bottle parçasını, neredeyse her üç filmden birinden görmekteyim. Nasıl bir hit yapmışsa artık. Ama hiç bir filmde, bu filmdeki çald
... Devamı
Hava Haberleri muhabiri Phil, nefret ettiği bir haberi sunmak için gittiği kasabada, tek bir güne sıkışır kalır. Haber çekimini yapacağı günün sabah saat 06.00'ında başlayıp diğer günün aynı saatine kadar süren döngüden ne yaparsa yapsın çıkamamaktadır. Bu durumu zamanla keşfedip artık neler yapabileceğine odaklanmaya başlamıştır. Zamanla köydeki herkes hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmuş, kendisiyle alakası olmayan birçok şey öğrenmeye başlamıştır. Ama günün sonunda Rita'ya olan aşkından dolayı onunla bir gecede olsa gerçek anlamda birlikte olabilmek için belki yüzlerce döngüsünü harcamıştır.

Alışılmışlığın dışında konusu ve değişken yapısıyla kendini son derece keyifle izlettiriyor. Bill ve Andie'nin oyunculukları çok iyi. Film müzikleri yerinde. Müzik demişken 90'lı yıllarla Jim Croce - Time in a Bottle parçasını, neredeyse her üç filmden birinden görmekteyim. Nasıl bir hit yapmışsa artık. Ama hiç bir filmde, bu filmdeki çaldığı yer kadar yakıştığını görmedim diyebilirim. Burası tam yeri olmuş.

Bunun yanı sıra, filmdeki absürd ögelerde çok yerindeydi, Phil'in bir döngüde "mesela tanrı ben olabilirim. Burada istediğin kişi hakkında sorular sorabilirsin" dediği kısım buna örnek sayılabilir. İhtiyar kadının, Larry'e 0.25 cent yatırdığı kısımda buna örnek sayılabilir.

@filmist

3 yıl önce

7.6 / 10

normalde fantastik film beğenmem ve izlemem ancak bu film karşıma çıkınca bir izleyeyim dedim ve gerçekten konusu ve oyunculuklarıyla çok güzel bir film zaman döngüsüne takılan Phil bu döngüden çıkmak için uğraşırken başına gelen komik olaylar keyifle izleyebilsiniz
M

@mervekara35

5 yıl önce

8.6 / 10

Ben aynı şeyleri yaşasam çıldırırdım sanırım.

@fairbrother

5 yıl önce

Fantastik bir çıkış noktasını son derece sade ve eğlenceli işleyen, ara ara insana kendi yaşamını düşündüren çok iyi bir film.Böyle filmleri izlemek insana oturduğu yerden doğru bir şey yapmış olma hissi veriyor resmen.

@aleynaa

5 yıl önce

9 / 10

İnsan her zaman filmlerden bir önerme çıkaramıyor ama bu film bitince kafamda direk şu cümle belirdi ’’eğer hiç ilerlemez,hep aynı kalırsan,her günün ve hayatın aynı olur’’ benim için aşırı anlamlı bir filmdi.Kendini kaybetmişlere gelsin.
B

@baudolino

6 yıl önce

9.4 / 10

Filmi izlerken Phill gibi hissettim. Her gün aynı günde takılmak,yavaş yavaş içimdeki her bir nefreti atmak,tüm insanları sevmek istedim. Zamanı durdurmak ve onu ağır ağır yaşamak istedim. Aşık olmak istedim. Keşke film bitmeseydi. Keşke yarın olmasaydı...

@cevat

6 yıl önce

Bu filmin adını hep sessiz sinema oynarken duydum :) yıllar sonra izlemek kısmet oldu. İlginç konusu olan filmleri hep çok sevmişimdir. Kaçırılmamalı mutlaka izleyin. İnsana kendini sorgulattırıyo kesinlikle, her günümüzün değerini bilelim o zaman :)
SPOILER

Bugün Aslında Dündü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bugün Aslında Dündü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bugün Aslında Dündü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL