7.3

515 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (488.492 OY)

KONUSU

Filmde bir bombacıyı bulmak için Kaynak Kodu adı verilen bir bilgisayar programı aracılığıyla başka bir adamın hayatının son 8 dakikasını tekrar tekrar yaşamak zorunda olan Yüzbaşı Colter Stevensın (Gyllenhaal) yaşadıkları konu ediliyor.

Jake Gyllenhaal

Colter Ste...

Michelle Monaghan

Christina ...

Vera Farmiga

Colleen Go...

Jeffrey Wright

Dr. Rutledge

Michael Arden

Derek Frost

Russell Peters

Max Denoff

Brent Skagford

George Troxel

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gunerakdemir

2 yıl önce

Filmin adı ve afişi dışında kalanlar gayet iyi. Film tatmin ediyor.

@rohrshack

3 yıl önce

7.9 / 10

Birkaç sene önce televizyonda denk gelip seyrettiğim, kurgusuyla ön plana çıkan, döneminin aksiyon filmlerinden ayrı bir yerde duran bir yapım Source Code. Temel olarak tek mekan filmi olduğunu söyleyebiliriz ama tamamen değil, filmin çoğu bir trende geçiyor fakat sizi sıkmıyor aksiyonu bol, bilim-kurguyla karışık bir yapım Source Code. Tavsiye ederim.

@kahramansmt

4 yıl önce

7 / 10

Film genel olarak gayet tatmin edici fakat 3-4 oyuncu ile idare edilmiş .. Evet başarmış bu haliyle bile çok beğendim :D Ama keşke 1-2 yan karakter olsaymış. 7/10

@fyrat

6 yıl önce

7.7 / 10

Jake Gyllenhaal filmi izliyim derken buldum seyrettim. Gerçekten de başarılıydı. Dolu bir 90 dakika izledim. 7.8/10

@requiem_1

6 yıl önce

6 / 10

Farklı ve doyurucu bir film izleyeceğimi düşünmüştüm, evet fizik üzerine farklı bir bakış açısıyla işlenmeye çalışılmış ama bence bilim yönü zayıf kalmış. Kuantum, zaman, paralel evren civarında dolaşıp net bir şekilde detaylandıramadı, havada kaldı, belki de amacı bu değildi. Bu temelde aksiyon yaratmak istendi sanırım, bu sefer de aksiyon yavan kaldı. Karakterler işin içerine giremedi, sönük kaldı. (Ama Michelle Monaghan'ın albenisi, tatlılığı...)

Merakınızı ayakta tutan ortalama bir aksiyon, vaktiniz varsa izleyin, izlemezseniz pek bir şey kaybetmezsiniz derim. Evet.
B

@basak

7 yıl önce

7.3 / 10

Eh işte bilimkurgu nhayetinde izlenir...
D

@digeri

7 yıl önce

Neden sevmediğimi hatırlamıyorum bir hayli oldu izleyeli. Ama hiç sevmediğimi çok net hatırlıyorum. Niye sevmediğimi bulmak için de bir daha izlemeyeceğim. Çok saçma olurdu herhalde böyle bir şey.

@trango

7 yıl önce

Nadir güzel bilimkurgular'dandır kendileri. İzle.

@pelikan

7 yıl önce

9 / 10

Bilim kurgu ve dram birleşimi sevenlere şüphesiz tavsiyemdir. Hafiften bir ''Groundhog Day'' havası var ve sürekliyiciliği bir harika dostum.

@sapayolkatili

7 yıl önce

9 / 10

televizyonda izlemiştim bir yıl önce çok beğenmiştim.1,5 saat ne çabuk geçti anlamadım.heyecanı,macerası bol,bi film..tavsiye izleyin derim.

@slavesusar

8 yıl önce

bakış açısı filmini çağırıştırıyor..

@lowen

9 yıl önce

7 / 10

Bu türü seviyorum,iyi ya da kötü,başarılı ya da başarısızbir fikir sunuyor.evet 1-2 mantık hatası var ama yine de heyecanla ve merakla izledim.Hakettiği değeri en azından ilgiyi göremediğini düşünüyorum.

@vfv

9 yıl önce

8 / 10

''YAŞAYACAK 1 DAKİKADAN AZ ZAMAN OLDUGUNU BİLSEYDİN NE YAPARDIN ?''Sinemada izlediğim bir filmdi. Ki bence son zamanlardaki en orjinal yapımlardan Yönetmen Duncan jones ten bahsedeyimSinemaya 2009 yapımı Moon filmiyle giriş yaptı ve bence o film 2009 un en iyi filmidir.Bu filmde 2. filmi ve yine yılının en iyi filmlerinden hiç süphesiz.Bu yüzden yakın geleceğin Marka yönetmenlerinden olacagını düşünüyorum...Filmin konusu ilgi çekici. Ve gizemliZamanda yolculuk mu, Paralel evren mi Belkide her ikiside.. Başroldeki Colter ve Chiristina nın uyumu mükemmeldi.Filmin karakterlerine deger verdiğim için de etkilenme derecem arttı.Bu da yönetmenin başarısı. Bide İnception la kıyaslayanlar var.Kıyaslanmaz ama kıyaslamak gerekirse bu film daha karmaşık ve üzerinde daha fazla düşünülmüş.Çünkü inception tek düze bir şekilde filmi işliyordu.Ama bu filmde böyle bir düz anlatım yok.Yönetmenimiz sinemada eski olmasada bu film için ustalık eseri diyebili
... Devamı
''YAŞAYACAK 1 DAKİKADAN AZ ZAMAN OLDUGUNU BİLSEYDİN NE YAPARDIN ?''Sinemada izlediğim bir filmdi. Ki bence son zamanlardaki en orjinal yapımlardan Yönetmen Duncan jones ten bahsedeyimSinemaya 2009 yapımı Moon filmiyle giriş yaptı ve bence o film 2009 un en iyi filmidir.Bu filmde 2. filmi ve yine yılının en iyi filmlerinden hiç süphesiz.Bu yüzden yakın geleceğin Marka yönetmenlerinden olacagını düşünüyorum...Filmin konusu ilgi çekici. Ve gizemliZamanda yolculuk mu, Paralel evren mi Belkide her ikiside.. Başroldeki Colter ve Chiristina nın uyumu mükemmeldi.Filmin karakterlerine deger verdiğim için de etkilenme derecem arttı.Bu da yönetmenin başarısı. Bide İnception la kıyaslayanlar var.Kıyaslanmaz ama kıyaslamak gerekirse bu film daha karmaşık ve üzerinde daha fazla düşünülmüş.Çünkü inception tek düze bir şekilde filmi işliyordu.Ama bu filmde böyle bir düz anlatım yok.Yönetmenimiz sinemada eski olmasada bu film için ustalık eseri diyebiliriz.Gerçek bir bilimkurgu. Gerçek diyorum çünkü Günümüzdeki bilimkurgular artık geleceğe ışık olmak yerine günümüz teknolojisini fazlaca kullanmayı öngörüyor.Halbuki bilimkurgular bu film gibi henüz ulaşamadıgımız ama hayalgücümüz sayesinde ulaşılmak için potansiyel yaratan orijinal yapımlar olmalı Bu filmi her açıdan begendim ve arşivlik. Kaynak Kod zamanda yolculuk yapmanı sağlamaz, daha iyisi, zamanı değiştirir. Paralel bir gerçekliğe erişimimizi sağlar. __10/ 8.0 __

@stratdoctor

9 yıl önce

7 / 10

Senaryo iyi, oyunculuklar çok iyi olmasa da o da iyiydi. Çok sade bir filmdi aslında sanılanın aksine sade idi. Genel olarak sevdim filmi fakat çok çok daha iyi olabilirdi bu film hemde çok.
O

@onurdenizguler

9 yıl önce

6.5 / 10

moonun ardından kötü bir performans
SPOILER

Yaşam Şifresi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaşam Şifresi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaşam Şifresi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL