7.4

560 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (552.637 OY)

KONUSU

Filmde bir bombacıyı bulmak için Kaynak Kodu adı verilen bir bilgisayar programı aracılığıyla başka bir adamın hayatının son 8 dakikasını tekrar tekrar yaşamak zorunda olan Yüzbaşı Colter Stevensın (Gyllenhaal) yaşadıkları konu ediliyor.

Jake Gyllenhaal

Colter Ste...

Michelle Monaghan

Christina ...

Vera Farmiga

Colleen Go...

Jeffrey Wright

Dr. Rutledge

Michael Arden

Derek Frost

Russell Peters

Max Denoff

Brent Skagford

George Troxel

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gomeisa

9 ay önce

8 / 10

Çok iyi bir bilim kurgu. Vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Sürükleyiciliği hiç kaybolmuyor. Tereddütsüz açıp seyredin.
B

@beyzaoduncu

1 yıl önce

7.5 / 10

SPOİLER!!! 2023 yılında izlediğim ve benzerlerini çok gördüğümüz için başta biraz sıkılmaya meyilliydim ancak sonu beni düşünceler içinde kaybolmaya itti. Sonunda ahiret gibi bir yere gittiğini düşünmüştüm ve film bitti zannederken Goodwin e attığı mailin patlamadan önce okunması, Source Code un bir nevi paralel evrenler arasındaki köprü konumu durumu tamamen değiştirdi. Stevens X dünyasında astral seyahat gibi bir durumla X dünyasını etkilerken köprü sayesinde Y dünyasında yaşayabiliyor ve Y dünyasının da gidişatını etkiliyor. Düşündükçe düşündüren güzel bir filmdi.

@gunerakdemir

6 yıl önce

Filmin adı ve afişi dışında kalanlar gayet iyi. Film tatmin ediyor.

@rorschachv1

6 yıl önce

7.9 / 10

Birkaç sene önce televizyonda denk gelip seyrettiğim, kurgusuyla ön plana çıkan, döneminin aksiyon filmlerinden ayrı bir yerde duran bir yapım Source Code. Temel olarak tek mekan filmi olduğunu söyleyebiliriz ama tamamen değil, filmin çoğu bir trende geçiyor fakat sizi sıkmıyor aksiyonu bol, bilim-kurguyla karışık bir yapım Source Code. Tavsiye ederim.

@kahramansmt

8 yıl önce

7 / 10

Film genel olarak gayet tatmin edici fakat 3-4 oyuncu ile idare edilmiş .. Evet başarmış bu haliyle bile çok beğendim :D Ama keşke 1-2 yan karakter olsaymış. 7/10
M

@movieman99

8 yıl önce

Filmi beğenenlere benzer işleyişe sahip Vantage Point filmini tavsiye ederim. Source Code ,bazılarıtersini düşünse de, teoride bilimsel olarak açıklanabilen paralel evren geçişlerine sahip yani film mantıksız falan değil, filmdekiolaylar gerçekleşebilirancak günümüz teknolojileri buna müsade etmiyor. Filmde bu teorinin koltuk değnekli adam tarafında düzgün bir şekilde anlatılmamasını büyük bir eksik olarak görüyorumresmen siz anlamazsınız diyerek geçiştirilmiş belki izleyicide bu yüzden tam doymamıştır. 7/10

@fyrat

9 yıl önce

7.7 / 10

Jake Gyllenhaal filmi izliyim derken buldum seyrettim. Gerçekten de başarılıydı. Dolu bir 90 dakika izledim. 7.8/10

@requiem_1

10 yıl önce

6 / 10

Farklı ve doyurucu bir film izleyeceğimi düşünmüştüm, evet fizik üzerine farklı bir bakış açısıyla işlenmeye çalışılmış ama bence bilim yönü zayıf kalmış. Kuantum, zaman, paralel evren civarında dolaşıp net bir şekilde detaylandıramadı, havada kaldı, belki de amacı bu değildi. Bu temelde aksiyon yaratmak istendi sanırım, bu sefer de aksiyon yavan kaldı. Karakterler işin içerine giremedi, sönük kaldı. (Ama Michelle Monaghan'ın albenisi, tatlılığı...)

Merakınızı ayakta tutan ortalama bir aksiyon, vaktiniz varsa izleyin, izlemezseniz pek bir şey kaybetmezsiniz derim. Evet.
B

@basak

10 yıl önce

7.3 / 10

Eh işte bilimkurgu nhayetinde izlenir...
D

@digeri

10 yıl önce

Neden sevmediğimi hatırlamıyorum bir hayli oldu izleyeli. Ama hiç sevmediğimi çok net hatırlıyorum. Niye sevmediğimi bulmak için de bir daha izlemeyeceğim. Çok saçma olurdu herhalde böyle bir şey.
T

@trango

10 yıl önce

Nadir güzel bilimkurgular'dandır kendileri. İzle.

@pelikan

10 yıl önce

9 / 10

Bilim kurgu ve dram birleşimi sevenlere şüphesiz tavsiyemdir. Hafiften bir ''Groundhog Day'' havası var ve sürekliyiciliği bir harika dostum.

@sapayolkatili

11 yıl önce

9 / 10

televizyonda izlemiştim bir yıl önce çok beğenmiştim.1,5 saat ne çabuk geçti anlamadım.heyecanı,macerası bol,bi film..tavsiye izleyin derim.

@slavesusar

12 yıl önce

bakış açısı filmini çağırıştırıyor..

@lowen

12 yıl önce

7 / 10

Bu türü seviyorum,iyi ya da kötü,başarılı ya da başarısızbir fikir sunuyor.evet 1-2 mantık hatası var ama yine de heyecanla ve merakla izledim.Hakettiği değeri en azından ilgiyi göremediğini düşünüyorum.
SPOILER

Yaşam Şifresi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaşam Şifresi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaşam Şifresi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL