7

247 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (77.748 OY)

KONUSU
Bir gökdelenin 13. katındaki ofislerinde buluşan yüksek teknoloji dahilesi Douglas Hall ve güzel iş arkadaşı Whitney henüz çok gizli olan, en son yazılımlarını denemektedirler. Olağanüstü bir sanal ortam simülatöründe Douglas, 1930’ların Los Angeles’ine gidip harikulade bir macera yaşamaktadır. Genç ... Devamı
Bir gökdelenin 13. katındaki ofislerinde buluşan yüksek teknoloji dahilesi Douglas Hall ve güzel iş arkadaşı Whitney henüz çok gizli olan, en son yazılımlarını denemektedirler. Olağanüstü bir sanal ortam simülatöründe Douglas, 1930’ların Los Angeles’ine gidip harikulade bir macera yaşamaktadır. Genç adam biraz tehlikeli ve işlerin yolunda gitmediği bir seansı terkedip gerçek hayata döndüğünde tatsız bir süpriz onu beklemektedir: şirketin kurucusu ve hepsine ilham veren Hannon Fuller öldürülmüştür. Üstelik hafızasında delikler oluşan Douglas da bir numaralı şüphelidir.

Bunlar olurken Paris’ten çıkagelen gizemli güzel Jane, Hannon’un kızı olduğunu iddia etmektedir ve Douglas’a da fena halde çekici gelmektedir. Bir süre sonra sanal ortam seansları, gizemli gelişmeler ve günlük hayat arasındaki çizgiler Douglas için incelmeye başladığında, çarpıcı bir gerçeğe parmak basan acımasız emareler tek bir şeye işaret etmeye başlayacaktır: Douglas’ın en korkunç kabusunda bile görmek istemeyeceği bir şeye...

Tematik olarak kardeşi sayılabilecek Matrix’in ve eXistenZ’in gölgesinde kalarak seyirciyle randevusunu daha ziyade ev sinemasında yaşamak zorunda kalmış bu sıradışı film, film-noir ve bilim kurguyu ustaca birleştirmiş görünüyor. İzleyicisini beyinsel egzersize tutuyor ve kimi sarsıcı sürprizlerle ödüllendiriyor. Kendine ait küçük ama fanatik bir hayran kitlesine de sahip.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
S

@saihnmurat

3 yıl önce

1 / 10

izlemezseniz zaten izlememiş olacağınız için asla pişman olmazsınız ama izlerseniz net pişman olursunuz..

@dream_master

7 yıl önce

dünya sadece gördüğümüz yerlerden ibaret olsaydı ve biri gelip dürüst olsa gerçeği apaçık bize söylese hayatımız mahvolurdu. . .
H

@hakanx

7 yıl önce

7.5 / 10

Sakin kafayla seyredin, yoksa anlaşılması zor olabilir. Kaliteli bir bilim kurgu.

@kaktusum

7 yıl önce

insan gerçekten hayret ediyor

@carpathia

10 yıl önce

8.1 / 10

Matrix gibi benzer soruları soran ama iç içe geçmiş sanal dünyalar fikriyle bu sorulara matrix’den daha paranoyakça bir yaklaşımı olan film.eğer illa bir filmle karşılaştırmak gerekirse (ki aslında hiç gereği yoktur) bu karşılaştırmayı The thirteenth floor’dan çok daha görkemli bir prodüksiyon olan matrix’le yapmak yerine benzer kulvarlarda koşan dark city’le yapmak daha doğru olacağını sanıyorum.

@sarhosatlarzama

10 yıl önce

inception`un fikir babalarrından.

@kuskucusomon

11 yıl önce

insanın bi arabaya atlayıp dümdüz gidesi geliyor dünyanın sonuna dek :)

bu filmi nerden bulup nasıl izleme listeme aldıysam, iyi ki yapmışım.

@bay_orcun

11 yıl önce

Filmi izlerken birçok kişinin hastası olduğuassassin’s creed oyununun sanal similasyon olayını bi filmden arakladığını düşündüm ama meğersem 2002 de link adlı bi kitaptan arakmış ve sonra tekrar bi duraksadım yavv bu yıllarda şaka maka amma çok sanal ve gerçeklik arası film çekildi ama filme bayıldım gerçekten =) Kesinlikle izlenmesi gereken bir film ama yok yokassassin’s creed arakmış yaa laa şaştım bak şimdi

@michael_myers

12 yıl önce

Kurgu senaryo her şeyiyle farklı bir film. Orjinal filmler arasına girebilecek sıra dışı bir yapım.

@maytere

14 yıl önce

8.5 / 10

bu ve bu gibi filmler son zamanlarda cogaldi guzel oluyor segretmeside yakinda kafayi siyirmazsam iyidir =( cunku uzun zamandir dunyayi ve gunes sistemini sadece bir atoma benzetiyorum acaba biz bir protandami yasiyoruz +(((( ve bunun ne kadar onemi var !!!!
B

@bavitsole

15 yıl önce

9 / 10

İnsanların pek bilmediği ama izlenmesi gereken bir bilimkurgu...
SPOILER

13. Kat filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

13. Kat filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

13. Kat filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL