7

69 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (78.702 OY)

KONUSU
1999 yılında, yeni milenyuma geçişin arifesinde, batı toplumu yarı anarşik kontrolden çıkmış bir hayat yaşamaktadır. Kendi geçmişinin hayaletlerinden kurtulamayan Los Angeles’lı genç bir polis eskisi olan Lenny Nero, şimdi artık kısaca "klip" denilen, başkalarının yaşadığı anıların satıldığı karabor ... Devamı
1999 yılında, yeni milenyuma geçişin arifesinde, batı toplumu yarı anarşik kontrolden çıkmış bir hayat yaşamaktadır. Kendi geçmişinin hayaletlerinden kurtulamayan Los Angeles’lı genç bir polis eskisi olan Lenny Nero, şimdi artık kısaca "klip" denilen, başkalarının yaşadığı anıların satıldığı karaborsanın simsarlarından biridir. Kaybettiği eski kız arkadaşı Faith ile olan kendi kliplerinin de bağımlısıdır.
Los Angeles polisinden iki dedektif, Lenny’nin elinde bulunan bir klibi ele geçirmek için hayatını cehenneme çevirir. Yılbaşı kutlamaları yaklaşırken, bu esrarengiz klip Lenny’yi umduğundan daha büyük bir komplonun içine itecektir.

Kathryn Bigelow’un kendi filmografisi adına bu sıradışı sayılabilecek yakın gelecek bilim kurgusu, görsel olarak baştan çıkarıcı olmanın yanısıra, meraklıları için hafif bir siber punk lezzeti de sunuyor. Tuhaf Günler, sürükleyici ve uzun finaliyle de izleyende bir tatmin duygusu bırakmayı biliyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ege_undag

2 yıl önce

7.6 / 10

Bazı eksik yanları olsa da türünün iyi ve özgün örneklerinden kaçırılmaması gereken bir film. Underrated.

@tiamath

3 yıl önce

8 / 10

Zamanına göre çok başarlı bir hikaye ve film. Özellikle 2000 li yıllarda benzer hikayeler çok yaygınlaşmaya başladı fakat öncesinde bu tarz hikayelere nadiren rastlanır. Bu filmde tarzında öncü denilecek bir filmdir. Film tam milenyuma girmeden önceki birkaç haftada geçmektedir. Beyinden çıkan sinyaller anlamında quit denilen bir cihaz ile, insanlar anılarını kaydedebilir, başkasına kendi gözünden izlemesini sağlayabilir veya geçmiş anıları izleyebilirler. Böyle bir cihazın varlığının nerelere varabileceği ile ilgili oldukça geniş ve komplolarla dolu bir film. Angela ve Ralph’ın oyunculukları ortalamadan iyi fakat benim nazarımda Juliette yine çok başarılı performans sergilemiş durumda. Bu yıl içerisindeki üçüncü filmi ve yine başarılı oyunculuk.

@sedatgrlic

4 yıl önce

10 / 10

Mükemmel bir film, nasıl bu kadar underrated kaldığına şaşıyorum doğrusu. Cyberpunk atmosferi bir yana, polis şiddeti ve ırkçılık gerçeğine getirdiği yorumuyla da Hollywood’un yüz akı.

@luzumsuzadam

5 yıl önce

dönemine göre oldukca iyi bir film fakat bugun bu fikirleri black mirror gibi dizilerde o kadar sik goruyoruz ki biraz eskidi diyebiliriz. ama film tam anlamiyla punk. bilim kurgu ve -hala varsa- punkcilar bi sans verebilir.

@tuba_gunes

10 yıl önce

Müthiş bir manga tadı aldım filmden. Ciddi duruşunun yanısıra aralara tam da dozunda serpiştirilen espriler tuz biber olmuş. Kronolojik sırayla izlemediğimden ötürü bana sürekli existenz’i anımsattı fakat daha önce çekildiğini öğrendiğimde saygıyla eğildim. existenz ve the 13th floor sevenlere gelsin.

Not: Filmin zamanında ilgi görmemesi ve gişede az hasılat getirmeside James Cameron’ı batmanın eşiğine getirmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=ViHiOopNTlc

@erdi23

11 yıl önce

kısa ve net. yılına göre iyiydi ;)

@brigante

14 yıl önce

8.1 / 10

Tek kelimeyle muhteşem.Müthiş senaryo güzel oyunculuklar.İzlenmeli...
V

@vassaf

15 yıl önce

Epey özgün bir senaryosunun olmasının yanında sırf Juliette Lewis’in PJ Harvey cover’ı ’Hardly Wait’i söylediği sahne için bile izlemeye değer bir film.
D

@drunkwiththefis

16 yıl önce

milenyum öncesi kaos. rüyadayken tepeden düşme irkilmesi yaşatan hoop kült.
SPOILER

Tuhaf Günler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tuhaf Günler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tuhaf Günler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL