7.6

230 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (492.136 OY)

KONUSU
Yıl 2045, dünya kaos ve yok olmanın eşiğinde. İnsanlar kurtuluşu, eksantrik ve muhteşem James Halliday’in yarattığı, büyüyen sanal gerçeklik evreni OASIS’te bulurlar. Halliday öldüğünde büyük servetini OASIS’te sakladığı dijital paskalya yumurtasını bulan insana devredeceği için, tüm dünya rekabet d ... Devamı
Yıl 2045, dünya kaos ve yok olmanın eşiğinde. İnsanlar kurtuluşu, eksantrik ve muhteşem James Halliday’in yarattığı, büyüyen sanal gerçeklik evreni OASIS’te bulurlar. Halliday öldüğünde büyük servetini OASIS’te sakladığı dijital paskalya yumurtasını bulan insana devredeceği için, tüm dünya rekabet dolu bir yarışmaya girer. Hiç şans verilmeyen genç kahraman Wade Watts de bu yarışmaya katılmaya karar verir ve kendini gizemin, tehlikenin, keşfin fantastik evreninde, zorlu bir hazine avında bulur.
Tye Sheridan

Parzival /...

Olivia Cooke

Art3mis / ...

Lena Waithe

Aech / Helen

T. J. Miller

I-R0k (ses)

Simon Pegg

Curator / ...

Mark Rylance

Anorak / H...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@redblood

7 ay önce

Abi bundada baya bi sembol var, o kadar çok görsellik var ki çözmek için heralde bi 10-15 gün başında oturup analiz yapmak lazım. En çok dikkatimi çeken oyunu bitirdikten sonra, oyun yapımcısının istersen oyunu bitirebilrsin diyip düğmeyi göstermesi ve üzerinde satürnün olması... bu senaryoyu yazan yöneten kimse helal olsun nası kafa var adamda. Ayrıca 101 göndermesi, pamuk prensen ve 7 cücelerde de vardı, matrix, 1984 george orwell room 101, 101 ne olabilir ki diye düşündüm kendi kendime, 0 ve O zaten kozmik yumurta tanrıyı çağrıştırıyor bana, yanındaki 1lerde ikilik, sağ ve sol el. hatta mısır hiyerogliflerinde I harfi el ile gösteriliyormuş O ise göz şeklinde. O kadar çok anlam çıkabilir ki bundan makale yazılır yani...Boaz ,Jach... bi nevi bu işkenvce odasına 101 e dünya diyebilir miyiz?? stephen king it. kurbanlarına kırmızı bir balon gösterir, alicenin hole'den yuvarlanması gibi. Neden Allah'a O deriz ayrıca ki ? garip baya

@tarik75

1 yıl önce

8 / 10

Geleceğin Metaverse evrenini anlatan harika bir film.
A

@a7sglozdmr

3 yıl önce

1.05.06 Bu saniyelerde kendi korku filmi izleme şeklimi görmek. " gözlerimi kapatarak izliyorum"

@linquter

3 yıl önce

7.5 / 10

Popüler kültüre ve oyunlara ilginiz varsa eğlenerek izleyeceğiniz bir film. Film hakkında iyi şeyler duyup ortalama bir beklentiyle izledim ve beklediğimden biraz daha iyi diyebilirim. Özellikle referansları çok tatlı yapmışlar. Hele bir de referansların hepsini açıklamak yerine bazılarını sadece gösterip geçseler mükemmel olurmuş, sağlık olsun. İzlenilesi.

@venturesome

4 yıl önce

Başarılı, karantina döneminde bir çok film izledim/izliyorum ve bu kesinlikle en zevk aldıklarımdandı.

@next

4 yıl önce

Şöyle bir oyun olsada oynasak :)

@socratessagan

4 yıl önce

kör göze parmak göndermeleri ile birlikte, kitabından bir nebze olan spilberg babanın filmidir. görsellik, efektler, bilgisayar oyunumsu havası ile 7/10'luk film.

@zangocyus

4 yıl önce

6.4 / 10

Gerçekten başarılı buldum. Sizi sanal dünyaya götürüyor mesajları da fena değil . Shining, çaki gibi sürpriz eklemeleri daha da guzellik katmış .. beğenmedim ifadesine mobilden çok saçma bir sıralamaya yerleştirildiği için yanlışlıkla bastım.
R

@rabiyentur

4 yıl önce

Yarıda bıraktım ben filmi. Sıkılarak izledim, birazını atlayarak geçtim. Aslında güzel yorumlarını gördüğüm için bir hevesle başlamıştım ama neden böyle oldu bilemiyorum... Zevkler ve renkler sanırım. Görselliği güzeldi. klasik bir uyarlama çok bağlantılı izleyemedim. Sevenleri çoğunlukta anladığım kadarıyla siz yinede bir şans verin, sevebilirsiniz çünkü.

@shamur_musti

5 yıl önce

7.5 / 10

Valla ben çok beğendim. Değişik güzel ve sıkmayan bir filmdi. Kesinlikle tavsiye ederim.
A

@ahmet_beyin_cek

5 yıl önce

4.4 / 10

Kitabı ne kadar muhteşemse, filmi o kadar kötü olmuş. Hatta filmin kitap ile uzaktan yakından alakası yok. Game of thrones'u basit bir lannister vs stark savaşı izliyormuş gibi düşünün, ne alt metni olsun, ne replikler, ne senaryo, ne ejderhalar, ne ak gezenler vs..

@ahmetkorkmaz

6 yıl önce

Güzel çocuk oyunu kazanıyor

@arif_kaya

6 yıl önce

8.1 / 10

Gayet Tadında bir filmdi değişik bir tür ve hava vardı Gene olsa gene izlerim

@brena

6 yıl önce

geleceğe yönelik distopik tasvir ve OASIS tasarımı, görselliği dışında elle tutulur bir şey sunamayan bir film olmuş. fikir olarak çok güzel ama işleniş olarak tam bir ergen filmi, hollywood filmlerinde artık binlerce kez izlediğimiz klişe tipler, senaryo ve diyaloglar. karakterlerin tüm aptallıklarına rağmen işlerin yoluna girmesi vs. bir yerden sonra görsellik falan fayda etmedi, yarıda bıraktım. 2018 yılında hala neden spielberg gibi bir yönetmen böyle bir film yapar aklım almıyor. görsellik hatrına, spielberg sana puanım 5/10 kanka.
K

@kaan76

6 yıl önce

geleceğin dünyasına iyi başlangınç
SPOILER

Başlat Ready Player One filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Başlat Ready Player One filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Başlat Ready Player One filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL