Tuhaf Günler Yorumları

Tuhaf Günler filmi detayları

@tiamath

1 ay önce

8 / 10

Zamanına göre çok başarlı bir hikaye ve film. Özellikle 2000 li yıllarda benzer hikayeler çok yaygınlaşmaya başladı fakat öncesinde bu tarz hikayelere nadiren rastlanır. Bu filmde tarzında öncü denilecek bir filmdir. Film tam milenyuma girmeden önceki birkaç haftada geçmektedir. Beyinden çıkan sinyaller anlamında quit denilen bir cihaz ile, insanlar anılarını kaydedebilir, başkasına kendi gözünden izlemesini sağlayabilir veya geçmiş anıları izleyebilirler. Böyle bir cihazın varlığının nerelere varabileceği ile ilgili oldukça geniş ve komplolarla dolu bir film. Angela ve Ralph’ın oyunculukları ortalamadan iyi fakat benim nazarımda Juliette yine çok başarılı performans sergilemiş durumda. Bu yıl içerisindeki üçüncü filmi ve yine başarılı oyunculuk.

@sedatgrlic

11 ay önce

10 / 10

Mükemmel bir film, nasıl bu kadar underrated kaldığına şaşıyorum doğrusu. Cyberpunk atmosferi bir yana, polis şiddeti ve ırkçılık gerçeğine getirdiği yorumuyla da Hollywood’un yüz akı.

@luzumsuzadam

1 yıl önce

dönemine göre oldukca iyi bir film fakat bugun bu fikirleri black mirror gibi dizilerde o kadar sik goruyoruz ki biraz eskidi diyebiliriz. ama film tam anlamiyla punk. bilim kurgu ve -hala varsa- punkcilar bi sans verebilir.

@tuba_gunes

7 yıl önce

Müthiş bir manga tadı aldım filmden. Ciddi duruşunun yanısıra aralara tam da dozunda serpiştirilen espriler tuz biber olmuş. Kronolojik sırayla izlemediğimden ötürü bana sürekli existenz’i anımsattı fakat daha önce çekildiğini öğrendiğimde saygıyla eğildim. existenz ve the 13th floor sevenlere gelsin.

Not: Filmin zamanında ilgi görmemesi ve gişede az hasılat getirmeside James Cameron’ı batmanın eşiğine getirmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=ViHiOopNTlc

@erdi23

8 yıl önce

kısa ve net. yılına göre iyiydi ;)

@brigante

11 yıl önce

8.1 / 10

Tek kelimeyle muhteşem.Müthiş senaryo güzel oyunculuklar.İzlenmeli...
V

@vassaf

11 yıl önce

Epey özgün bir senaryosunun olmasının yanında sırf Juliette Lewis’in PJ Harvey cover’ı ’Hardly Wait’i söylediği sahne için bile izlemeye değer bir film.
D

@drunkwiththefis

12 yıl önce

milenyum öncesi kaos. rüyadayken tepeden düşme irkilmesi yaşatan hoop kült.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL