@wingsofgod

3 ay önce

yapıldığı döneme göre çok kaliteli bir anime.

@rohrshack

1 yıl önce

8 / 10

Yapım yılı 1988, yani 30 sene önce. Fakat muhteşem bir görselliğe sahip. Normal bir animasyon film değil Akira, bir yandan cyberpunk, bir yandan bilim-kurgu, apokaliptik, aksiyon gibi ögeler taşıyan ve hedef kitlesi sadece çocuklar olmayan bir yapım. Eleştirebileceğim tek nokta, geçtiği dönemin (2019) toplum yapısı hakkında yeterli bilgi vermemesi ve bu eksikliğin de filmi izlerken yer yer izleyicinin kafasında soru işaretleri oluşturması. Karanlık bir atmosferi olan bu yapımı, değişik türlerde film arayanlara tavsiye ederim. İyi seyirler.

@dream-master

2 yıl önce

Çocuksu veya hiç komik falan değil. Anime sevenlerin değil bilimkurgu sevenlerin izlemesi lazım.

Derin bir konu üserine Abi -Kardeş teması eklenmiş İzlemesi pek kolay değil. Yıkım, Kıyamet Mesih ve Bir de kıskanılacak güzellikte olan kırmızı bir motorun anime filmi.
T

@thekaramamba

6 yıl önce

Yapıldığı yıl gözüme çarpınca vay canına demiştim. Ben daha kundakta bebeyken millet neler yapmış. 2019 filan güzel yıllar olacağı belli. Filmin uzunluğu ve kurgusu biraz iç daraltsa da bilim-kurgu seven her bünyenin gönül ferahlığıyla izlemesi gereken şık anime.
O

@oksal

7 yıl önce

Dünya'nın animeyi tanımasını sağlamış kült eserlerdendir. Akira hakkındaki yorum, fragman ve izlemek için link www.facebook.com/video/video.php?v=150751138309588
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL