Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

(2004)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Film 2 Saat 22 Dk. Macera, Aile İngiltere, ABD 4 Haziran 2004

7.4

448 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (685.705 OY)

KONUSU
Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki üçüncü yılı, daha öncekinden daha eğlenceli, fantastik ve bir o kadar da tehlikeli olacak.

Genç büyücü adayı, şimdiye kadarki en büyük mücadelesine hazırlanmak zorunda. Zira karşılaşması gereken kişi, en büyük düşmanı kara büyücü Lord Voldem
... Devamı
Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki üçüncü yılı, daha öncekinden daha eğlenceli, fantastik ve bir o kadar da tehlikeli olacak.

Genç büyücü adayı, şimdiye kadarki en büyük mücadelesine hazırlanmak zorunda. Zira karşılaşması gereken kişi, en büyük düşmanı kara büyücü Lord Voldemort’un işbirlikçisi olduğu söylenen, Azkaban hapishanesinden firar etmiş çılgın büyücü Sirius Black.

Black’in, Potter ailesine ihanet edip ölümlerine sebep olan kişi olduğu doğru mu? Black’in ilan etmiş olduğu gibi en büyük amacı yarım bıraktığı işi bitirmek için Harry’yi öldürmek mi? Azkaban’da azılı canilere göz kulak olmak ve gerektiğinde onları ruhsuz birer posaya dönüştürerek cezalandırmakla görevli Ruh Emiciler neden bu kadar tedirginlik verici? Yeni Karanlık Sanatlara Karşı Korunma hocası Lupin, kendinden öncekiler gibi bir sır mı saklıyor?

Bu ve daha keşfedilmesi gereken bir çok gizem, Harry’nin şimdiye kadar ki en müthiş macerasında bizleri bekliyor.
Daniel Radcliffe

Harry Potter

Rupert Grint

Ron Weasley

Emma Watson

Hermione G...

Robbie Coltrane

Rubeus Hagrid

Michael Gambon

Albus Dumb...

Gary Oldman

Sirius Black

David Thewlis

Remus Lupin

Timothy Spall

Peter Pett...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tolgakocak

5 ay önce

9 / 10

mutluluk her an vardır yeter ki en karanlık anlarızda ışığı açmayı sakın unutmayın expecto patronus kamera açısı bakımından harry potter filmlerinden en iyisi diyebilirim ronnun hermioneyi sen nereden cıktı deyip şaşırması komikti cünkü sürekli gecmise gidip geliyordu harry potter birlikte gittikleri gibi sirius black ve şahgagayı kurtarıyorlar potterin marge halasını balon gibi şişirdiği sahnede koptum ya :D anne babası hakkında kötü konuşuyordu hakketti :D 10/9

@hogwarts

3 yıl önce

9 / 10

1 Eylül Hogwarts 5972

@iamgzde

5 yıl önce

En duygusal ve herşeyin yavaş yavaş çözülme yoluna girdiği ilk film gibi düşünebilirsiniz. Hikayeye güzel bir ara kapı niteliğinde, Allah'ım şu Azkaban Prison'dan bir de Türkiye'de olsa da gerekli tedbirler böyle alınsalık bir film.

@pythius

6 yıl önce

10 / 10

Serinin en iyi filmi, yönetmen farkı işte... Evet her Harry Potter filmi gibi kitabın can alıcı noktaları atlanıyor ancak en azından ortaya çıkartılan iş kaliteli. Afişlerinin de ayrı hastasıyım.

@bcaltuntas

7 yıl önce

Yorumum Kişiseldir...

İyiki beraber izlemişiz.

:)
D

@dwayde

11 yıl önce

7 / 10

Gerçek Harry Potter hayranlarına (Kitap serisi hayranlarından bahsediyorum) yapılabilecek en büyük hakaretlerden biriydi. Alfonso Cauron, kitapta en önemli noktaya konan Quidditch'i filmde sadece 3-4 dakikaya sıkıştırarak filmi karanlık havadan biraz da olsa uzaklaştıracak yegane olayı dışlamış. Filmde sürekli bir karanlık mod hakim ki Harry Potter bize karanlık ve sırlar dışında gençlerin hayatını vermeseydi bu kadar ünlü bir kitap serisi olamazdı. Azkaban Tutsağı'nın uyarlaması bu yüzden çok kötü.

@prisonbreaker

14 yıl önce

8 / 10

Serinin tüm kitaplarını okumuş birisi olarak şu ana kadar en beğendiğim filmdi.

En iyisi kendi hayal gücümüz sanırım...
SPOILER

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL