Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

(2007)

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Film 2 Saat 18 Dk. Aksiyon, Macera İngiltere, ABD 10 Ağustos 2007

7.1

379 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (627.978 OY)

KONUSU
Dördüncü öğretim yılının sonunda Voldemort’un yeniden ortaya çıkışına varan olaylar ile Hogwards’ın bir öğrencisini kaybetmiş olmasının verdiği üzüntü, yeni senenin büyük bir korku ve gerginlikle başlamasına neden olur.

Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Dumbledore’un Voldemord’un dönüşüne dair söyledi
... Devamı
Dördüncü öğretim yılının sonunda Voldemort’un yeniden ortaya çıkışına varan olaylar ile Hogwards’ın bir öğrencisini kaybetmiş olmasının verdiği üzüntü, yeni senenin büyük bir korku ve gerginlikle başlamasına neden olur.

Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Dumbledore’un Voldemord’un dönüşüne dair söylediklerine inanmamakta ve onu kendi mevkisine göz dikmekle suçlamaktadır. Gerçeklere inanmamakta direnen Sihir Bakanlığı’nın gerekli önlemleri almaması nedeniyle de, bütün büyücüler dünyası tehlike altındadır; öncelikle de Harry Potter!

Sihir Bakanlığı’nın Hogwards’taki olayları kontrol altında tutabilmek için okula gönderdiği Dolores Umbridge, Harry’nin ve okuldaki herkesin hayatını tam bir kabusa çevirecektir. Harry, kendisine inanan bir grup arkadaşı ile birlikte gizli gizli örgütlenmeye çalışsa da, artık her gün ayrı bir tehlike oluşturmaktadır. Çünkü Voldemort pusuya yatmış beklese de, büyüyen kötülüğün izleri her an hissedilmektedir.
Daniel Radcliffe

Harry Potter

Rupert Grint

Ron Weasley

Emma Watson

Hermione G...

Imelda Staunton

Dolores Um...

Helena Bonham Carter

Bellatrix ...

Robbie Coltrane

Rubeus Hagrid

Gary Oldman

Sirius Black

Ralph Fiennes

Lord Volde...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tolgakocak

5 ay önce

7 / 10

gayet başarılı olmuş film coğu kişi kitabında olan olayların olmamasından yakınıyor ama 1000 küsür sayfalık kitabı nasıl aktarsın :D harry potterın akrabasının yanında patronus büyüsü yapmasıyla başlıyor hikaye sonra ona mektup geliyor patronus büyüsü yaptığı için okulda atıldığını söylüyor ama dumbldore buna izin vermiyor hogwarsta sihir bakanlığından dolores umbrigde geliyor kara büyüye karşı savunma sanatları öğretmeni olarak ama büyü yapmayı yasaklıyor öğrencilere hogwarstı ele geçiriyor sürekli öğrencilerle uğraşıyor en sevdiğim sahne dumblore ile voldemortun savaş sahesiydi snapede voldemortun harrynin zihnine girme ihtimaline karşı onun zihnine giriyor 10/7
A

@anasumiobalatu

9 yıl önce

Yüzüklerin efendisi gibi bir film serisini izledikten sonra, Harry Potter bücür cadı gibi kalıyor. Bu kadar kötü bir film serisi neden bu kadar meşhur olur ki?
K

@khaleesii

10 yıl önce

10 / 10

kitabı okuduktan sonra 2 saniyelikmiş gibi geliyor film.

bu yüzden hafif bi' hayal kırıklığı yaratmadı değil.son kitabı gibi rahatlıkla iki film şeklinde uyarlanabilirdi.

@otlu_kek

11 yıl önce

bana göre harry potter serisinin kırılma noktasıdır bu film.4. filme kadar iyi kötü kendini izlettiren seri bu filmle beraber karanlık,kasvetli,zorlama ve eksik bir hal almıştır.

edit:dün gece tekrar son filmlerini izledim.O kadar karanlık ki hiç bir şey görülmüyor bile.Voldemort’un kontrolü ele geçirdiği o kabus gibi günleri böyle aktarmaları mahvetmiş güzelim seriyi.Kitapları tekrar tekrar okumuş biri olarak büyük hayalkırıklığı.

@harrypotterfilm

12 yıl önce

9.6 / 10

kitabı okuyanlar için hayalkırıklığı bi film olabilir.ama bunun için kötü bi film diyemezsiniz bence çok güzel bi film ben her serisine hayranım böyle seri olmaz zaten
B

@batanga

14 yıl önce

fantastik filmleri severim ancak ilk harry poter filmini izledikten sonra bu seriye ısınamadım. belki ön yargılıyım ama devam filmlerini izlemedim. bana film gibi gelmiyor nedense.

@bruce_parkus

15 yıl önce

4 / 10

film serisinden ne umdun ki eleştiriyosun, diyen olabilir, ama cidden kötü bi film. öyle böyle değil. prisoner of azkaban’dan sonra serinin en iyi kitabı ancak bu kadar kötü aktarılabilirdi beyaz perdeye. sirius black ve dumbledore karakterlerinin ağzına bu denli edilebilirdi ancak, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.kırpıla kırpıla kuşa dönmüş, kitabın kötü bir özeti sayılabilir ancak. şiddetle kaçının!
S

@selenimoyu

5 yıl önce

Serinin en iyi ve en sevdiğim kitabı ama sadece filmi izleyenler için oldukça vasat.Kitabı okuyunca bazı şeyler yerine oturuyor diyebilirim,daha detaylı.Daha önemli noktaların olduğu bölümleri filme aktarabilirlerdi.Gelişigüzel çekilmiş gibi geldi bana.Hepsinin yeri ayrı elbette ama bu kitap her zaman favorim olacak.Fakat film için bir şey söyleyemeyeceğim...
K

@kunduz

15 yıl önce

Yeni film gelmeden hazırlık maksatlı izledim,serinin en kötü uyarlanan filmidir diyebilirim...Kitaptaki o karanlık kasvetli hava filmde hiç yakalanamamış kesilen sahnelerde cabası...Kitapları okuduysanız filmi beğenmeyeceksinizdir...Kitabı okumayanlar ise filmleri izleyerek hiç seriye zarar vermesinler kitabı okuyup sonra izlemenizi tavsiye ederim...
SPOILER

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL