Harry Potter ve Melez Prens

(2009)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Film 2 Saat 33 Dk. Aksiyon, Macera İngiltere, ABD 17 Temmuz 2009

7.1

384 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (580.218 OY)

KONUSU
Büyücüler dünyasında devam eden kargaşa artık Muggle’ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts’taki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu’ndaki okul alışverişi sıras ... Devamı
Büyücüler dünyasında devam eden kargaşa artık Muggle’ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts’taki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu’ndaki okul alışverişi sırasında Draco Malfoy’un bir şeyler çevirdiğini fark eder. Lord Voldemort’un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da Malfoy’un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan Harry’yi yine zor günler beklemektedir.
Daniel Radcliffe

Harry Potter

Rupert Grint

Ron Weasley

Emma Watson

Hermione G...

Jim Broadbent

Horace Slu...

Michael Gambon

Albus Dumb...

Tom Felton

Draco Malfoy

Alan Rickman

Severus Snape

Bonnie Wright

Ginny Weasley

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tolgakocak

1 ay önce

8 / 10

seriye yeniden başladım michael gambonun yani dumbledore u canlandıran oyuncunun ölmesiyle melez prenside izledim bu filmide gayet güzeldi filmde genelde aşk olayları gecti rona sürekli aşk büyüleri yapıldı :D hermione sürekli onu kıskandı başka kızla olurken aralarında ilerki bölümlerde aşk olacak :d melez prensin severus snape olduğu ortaya cıktı ayrıca snape dumbledore u öldürüyor seride en cok güldü replik Profesör Minerva McGonagall: [Harry, Ron ve Hermione'ye] Neden bir şey olduğunda hep siz üçünüz orada oluyorsunuz?

Ron Weasley: İnanın bana profesör. Altı yıldır kendime aynı soruyu soruyorum.:D
10/8

@slhyelboga

2 yıl önce

Acı çekenleri uyum bağlar.
Merak suç değildir Harry ama dikkatli olmalısın.

@ruby

5 yıl önce

Kimse geçiş filmi oluşunu sevmemiş ama bence çok keyifli, sıcak ve tanıdık bir evde olmak gibi. Nedense Harry Potter filmlerini beğenmemezlik yapamıyorum,hikayesi çok güzel.

@iamgzde

5 yıl önce

Çok seviyorum, çok.

@yasar

10 yıl önce

6 / 10

harry potter serilerinde en luzümsüz bölüm bu bence kitabını okumadım orda nasıl geçiyor bilmiyorum ama tam olarak bişey olmadı bu bölümde sanki herhangi bir yabancı dizinin 1 bölümünü izliyor gibiydi

@rinustalarin

10 yıl önce

Çok uzun bir aradan sonra son 2 kitaba devam etme kararı aldım.

İlk 5 kitabı haliyle daha az olgunken okumuştum, haliyle kitabın kısıtlı tasvir yeteneğini ve çocuksu düşünce, diyalog yapısını da unutmuşum. Buna filmlerin kitaplara nazaran tartışılamayacak ölçüde olgun senaryosu da katkıda bulunuyor elbette...

Kitaplarda değişmeyen tek şey Rowling’in resmen sihir ile sağladığı zorla okutturma becerisi. Diyaloglar artık ne kadar çocuksu da gelse, bazı olaylar ne kadar plot demands it dedirtse de, sanki 1 ay boyunca yemek yememiş biri gibi kelimeleri yedirtmeye devam ediyor 6. kitap.

Film için bunu söylemek pek doğru olmazdı. Sanki bambaşka bir hikaye anlatıyormuş diye düşünmeye başladım kitaptan sonra. Yadsıyamayacağım tek yanı ise, karekterlerin beyazperdeye yansımasındaki başarı olsa gerek. Kitaptaki karakterler başka türlü düşünmeye mahal vermezken, genelde harrynin bakış açısından yaklaştığından, filmler ise karakterlerin bazı olay
... Devamı
Çok uzun bir aradan sonra son 2 kitaba devam etme kararı aldım.

İlk 5 kitabı haliyle daha az olgunken okumuştum, haliyle kitabın kısıtlı tasvir yeteneğini ve çocuksu düşünce, diyalog yapısını da unutmuşum. Buna filmlerin kitaplara nazaran tartışılamayacak ölçüde olgun senaryosu da katkıda bulunuyor elbette...

Kitaplarda değişmeyen tek şey Rowling’in resmen sihir ile sağladığı zorla okutturma becerisi. Diyaloglar artık ne kadar çocuksu da gelse, bazı olaylar ne kadar plot demands it dedirtse de, sanki 1 ay boyunca yemek yememiş biri gibi kelimeleri yedirtmeye devam ediyor 6. kitap.

Film için bunu söylemek pek doğru olmazdı. Sanki bambaşka bir hikaye anlatıyormuş diye düşünmeye başladım kitaptan sonra. Yadsıyamayacağım tek yanı ise, karekterlerin beyazperdeye yansımasındaki başarı olsa gerek. Kitaptaki karakterler başka türlü düşünmeye mahal vermezken, genelde harrynin bakış açısından yaklaştığından, filmler ise karakterlerin bazı olaylardaki tepkileri ile, en azından beni hep uçurumun kenarında tutmayı başarmıştır. özellikle son 3 film bunu başardı.

5. filmi fazla beğenmeyen biri olarak, bunun devamındaki 2 filmi hoşça tamamlatan ve seriye oldukça katkı sağlayan başarılı bir çalışma olduğu kanaatindeyim. Bunun yanında, kitabı okurken bunları filme nasıl koymamışlar diye çıldırırken, bir yandan da değiştirdikleri bir takım başka şeyler için de takdir etmediğimi söylesem hakaret etmiş olurdum. Yalnız hiç olmayan ve sıfırdan yalnızca aksiyon olsun diye eklenen detayları takdir etmedim açıkçası. Hatta kitabının ana felsefesine de, Harry’nin karakterine de ters bir şeydi (gerçi filme hiç konmamış, ancak kitapta Harry’nin defalarca vurgu yaptığı ve önemsediği Dumbeldore’a ait bir uyarı/rica/bakış açısının filme hiç konmadığını düşünürsek pek de kötü olmadığını söyleyebiliriz. Ama ben kesinlikle konmuş olması gerektiğini düşünüyorum.)

Benim açımdan belki de serinin tek başına anlam ifade etmediğini düşündüğüm tek filmi budur. Bu onu hem yabancılaştıran, hem de bir takım açılardan özel yapıyor.
L

@lynenna

11 yıl önce

7.8 / 10

Kitap çoğunlukla Harry'nin iç dünyasında geçtiği için çok sağlıklı bir uyarlamayapamazlardı,yapamamışlar da. Ama yine de bir 'Harry Potter' filmi. Defalarca izlenir.

@reincore

14 yıl önce

5.5 / 10

Tam bir hayal kırıklığı. Karamsar hava oturmuş ama seri dahilinde bir geçiş filminden başka hiçbir şey değil. Tek başına değerlendirildiğinde tamamen çöp bir film. Seri dahilinde değerlendirilirseyse, tahammül edilecek bir filmden öteye gidemiyor.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Filmin en sonunda Harry Ron ve Hermione'nin kulede konuştuğu sahne ise bana gerek müziğiyle, gerek diyaloglarıyla Frodo'nun Tek Yüzük'ü yok etme görevini tek başına üstlenmesini hatırlattı. Ben bu kadar çağrışımcı olamam bence.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
S

@sumukluben

15 yıl önce

2.4 / 10

allam, ne beter filmdi öyle. Kitaplarına bayılan birisi olarak söylüyorum, bir kitap bu kadar katledilemez. Ben de "Kınalı Yapıncak"tan daha beterini göremem sanırdım. Varmış.
K

@kobalamin

15 yıl önce

kişisel kanaatım olarak soyluyorum 5 para etmez bı fılm.allahım o ne kurgu o ne oyunculuk o ne senaryo.ya hep nefret ettım ara fılmlerden ama bu en beterlerınden bır tanesı.
W

@weliaht

15 yıl önce

10 / 10

Türkiye Galasını kovaladığım filmdir.. WB Türkiye'ye baskılarımız devam etmektedir.. Heyecanla beklemekteyizdir. Ayrıca her filmde olduğu gibi vizyon tarihinin Türkiye'de 1 ay sonraya atılması kuvvetle muhtemeldir. Ama bu durum aslında iyidir, çünkü tüm dünya premierleri 1 ay içinde oldugundan Türkiye galasına bir hayli boş vakit kalacaktır :) Nasıl olursa olsun o Harry Potter'dır. 2000 gençliğinin rüyasıdır.
L

@leon

15 yıl önce

Merakla beklemekteyiz kendisini.Kitabı heyecanla okumustum umarım filmde iyi olur özellikle Dumbledore sahnelerini iyi cekseler iyi olur! :D

@consuela

15 yıl önce

6.5 / 10

Twilight\'ın atağından olacak ki Harry Potter\'ın son filmiyle ilgili haberi henüz görüyorum.

Ben de asla kitapları kadar önem verilmemiş ve her bölümü baştan savma yapılmış diye düşünüyorum.

İlk ikisi yine çerez olduğu için fena değildi. Ama 3te canlanması ve ayrıntıya girmesi gerekirken çok basitti.

4 ise felaketti :) iKitabına hayran olduğum uyarlamayı izlerken uyudum.

5 yine idare ederdi sanırım. Yada 4ten sonra iyi gelmişti bana, çünkü beklentilerimi epey düşürmüştüm.

Bundan da pek birşey beklememeyi öğrendim.
SPOILER

Harry Potter ve Melez Prens filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Melez Prens filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Melez Prens filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL