Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

(2010)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Film 2 Saat 26 Dk. Macera, Aile İngiltere, ABD 17 Kasım 2010

7.4

354 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (538.458 OY)

KONUSU
İki bölümden oluşan bu filmin ilk bölümünde, Harry, Ron ve Hermionenin Voldemortun ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkulukların izini sürmek ve yoketmek görevini üstlenerek yola çıkmaları ile başlıyor. Profesörlerinin yönlendirmelerive Profesör Dumbledoreun koruması olmaksızın, tek başlarına yola çı ... Devamı
İki bölümden oluşan bu filmin ilk bölümünde, Harry, Ron ve Hermionenin Voldemortun ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkulukların izini sürmek ve yoketmek görevini üstlenerek yola çıkmaları ile başlıyor. Profesörlerinin yönlendirmelerive Profesör Dumbledoreun koruması olmaksızın, tek başlarına yola çıkan üç arkadaş şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de aralarındadır.
Daniel Radcliffe

Harry Potter

Emma Watson

Hermione G...

Rupert Grint

Ron Weasley

Helena Bonham Carter

Bellatrix ...

Robbie Coltrane

Rubeus Hagrid

Ralph Fiennes

Lord Volde...

Michael Gambon

Albus Dumb...

Brendan Gleeson

Alastor "M...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iamgzde

4 yıl önce

Ölene dek izlesem sıkılmam.
M

@meltemir

7 yıl önce

21 yaşındayım ve tüm seriyi daha yeni izleyip bitirmiş olmanın verdiği mutluluğu yaşıyorum. "daha önce izlemedin mi aaa!!" larnızdan sıkılıp merakla ve beklentisiz başladığım için mutluyum çünkü bunu izleyip bi kenera atmak anlamsız ve ahmakça olurdu, şuan birçoğunuzdan çok daha fazla kalbimdeler... cedric,dobby,DUMBLEDORE, tabiki ron ve harmione... defalarca kez daha izleyebilirim...
K

@khaleesii

8 yıl önce

7.2 / 10

HP fanı olarak serinin kitaplarına 2. kez başladım, ve bugün son kitabı tam da filmin 1.partının bittiği yerde bıraktım.hemen açıp filmi tekrar izledim tabii ki ve gördüm ki diğer filmlerle kıyaslanınca kitaba en çok bağlı kalınan film bu olmuş: kitaptan direk olarak alınan replikler,anlatılan hislerin oyuncuların mimiklerine dökülmesi,betimlenen mekanlar...

kısacası,kitabı okuduysanız filmi beğeneceksiniz demektir.

kaç kere izlersem izliyim dobby'nin öldüğü sahnede kendimi tutamıyorum arkadaş.

@rinustalarin

9 yıl önce

Hani, diyorum bazen. Kilit olayları değiştirirken nasıl bu kadar beceriksiz, ancak bir yandan da olağanüstü olabiliyorlar diye...

Dobby ile ilgili kısım acayip değiştirilmiş. Ancak kitaptan önce filmi izlediğimin etkisiyle olacak, o kısmı okumayı bitirdiğim anda J.K Rowling'e küfür dağarcığımı 3 katına kadar çıkaracak kadar küfür ettim. Filmdeki sahneler dizisinden sonra, kitaptaki ilgili bölüm tamamen fiyaskoydu.

Buna Ron ve Harry arasında geçen kısım da dahil. Kitaptaki diyalog hiç mantıklı gelmemişti. Bu filmdeki ise oldukça mantıklıydı.

Hem filmi izlemiş, hem de kitabı okumuş ve hatırlıyor olanlar ne dediğimi gayt iyi anlamışlardır.

Ne olursa olsun, film genel olarak kitabın tadını vermekten oldukça uzak.
B

@begisi

11 yıl önce

Olaylar aşırı hızlı gelişti. Son filimini izlemedim henüz ama kitaptaki cümlelerin aynısı içerdiği için güzel bir film diyebilirim ama aşırı hızlı gelişmesi de kötü yapıyor bence filmi.

Filmin 2 part olacağını duyduğumda Ron'un harry'i kurtardığı yerde biteceğini düşünmüştüm veya ilk yakalandıkları zamanda filan.

@kumik

12 yıl önce

10 / 10

Kitaplar gibi filmler de karakterlerle birlikte büyüyor, şimdi ilk filmi bunun yanına koyunca heyecanlı bir çocuk filmi imiş meğer. Belki de artık bittiğinin bilincinde olduğumdan gerildim ama, bence film içinde bulundukları durumu çok iyi yansıtıyordu. Keşke sonu, ikinci kısmı içimiz kıpır kıpır bekletseydi ama kitabın ortasında daha yüksek bir kreşendo beklemek haksızlık olabilir. Genel olarak beklediğimi buldum filmde, ikinci kısmıyla birlikte tekrar izleyeceğim.
E

@efenndisiz

12 yıl önce

kitaplarını zevkle okudum. filmleri de ilk filmden beri 'acaba kitabın verdiği mutluluğu verecek mi?' diye izliyorum. şahsen tüm filmleri başarısız buldum. tabi kitapları okuduktan sonra filmleri sadece kendi içerisinde değerlendiremiyor insan. mutlaka kitapla kıyaslıyor, atlanan kısımları farkediyor, atlanan kısımlar insanın içine dert oluyor. favorim olan 4. kitap dumur edildi filmle birlikte. kitaptan bağımsız olarak düşünsek bile 4. film tam bir fiyaskoydu. diğerleri izlenebilir durumdaydı en azından. o kadar film çekildi, hala bence seride küçümsenemez bir rolü olan hagrid karakteri tam anlamıyla yansıtılamadı. final filminde de tam anlamıyla çekilebileceğini sanmıyorum. kitapla bağdaştırmazsak filmi en iyi filmin bu olduğunu kabul edebilirim. umarım harry potter'a yakışır bir final filmi çekerler.

@spike

12 yıl önce

7.5 / 10

İzlediğim en olmuş Harry Potter filmi. Düşüncem, artık yönetmen/yapım ekibi bu kitabı biraz daha anlayabilmiş, eserin ruhunu daha iyi yansıtabilmiş. Tabi bunda son kitabı iki filmde anlatmalarının katkısı büyük, keşke buna daha önceden cesaret etselerdi, özellikle 4. filmde.

Son filmden de gayet umutluyum. Hatta bu ekibin ilk iki filmi tekrar ele almasını da isterim.

@tamara

12 yıl önce

7.5 / 10

Destansı finaLin iLk böLümü... Biraz gerçekçi oLaLım ve işi "destansı"Lıktan sıyırıp eLeaLaLım. Herşeyden önce şunu söyLemek isterim bu finaLin iLk fiLmiydi ve böyLe oLması demek ikinci fiLmin iLk fiLmden besLenmesi demektir. Daha önceki fiLmLeri hatırLayın her fiLmde gereksizmiş gibi görünen küçük ayrıntıLarın diğer fiLmLerde nasıL karşımıza çıktığını hatırLayın, o yüzden yani ikinci fiLmde "haaa bu asLında bu demekmiş" diyebiLmek için iLk fiLmde bu aLtyapıyı oLuşturmak gerekiyordu. FiLm bunu ne kadarını oLuşturabiLdi bu asLında ikinci fiLmde anLıycağımız bir durum ama fiLmde gördüğüm ve bu fiLm için herhangi bir yere oturtamadığım birkaç sahne doLayısıyLa da ikinci fiLm için oLuşturduğum teoriLerim var. ÖzeLLikLe "öLüm yadigarLarı" iLe iLgiLi :)


Harry Potter hayranı değiLim, ama fiLmLerini iLgiyLe takip ederim. ve bu fiLm için artık baya baya "oLgun" diyebiLiriz. Yönetmen Yates bir önceki fiLmde bu oLgunLuğa adım attırmıştı karak
... Devamı
Destansı finaLin iLk böLümü... Biraz gerçekçi oLaLım ve işi "destansı"Lıktan sıyırıp eLeaLaLım. Herşeyden önce şunu söyLemek isterim bu finaLin iLk fiLmiydi ve böyLe oLması demek ikinci fiLmin iLk fiLmden besLenmesi demektir. Daha önceki fiLmLeri hatırLayın her fiLmde gereksizmiş gibi görünen küçük ayrıntıLarın diğer fiLmLerde nasıL karşımıza çıktığını hatırLayın, o yüzden yani ikinci fiLmde "haaa bu asLında bu demekmiş" diyebiLmek için iLk fiLmde bu aLtyapıyı oLuşturmak gerekiyordu. FiLm bunu ne kadarını oLuşturabiLdi bu asLında ikinci fiLmde anLıycağımız bir durum ama fiLmde gördüğüm ve bu fiLm için herhangi bir yere oturtamadığım birkaç sahne doLayısıyLa da ikinci fiLm için oLuşturduğum teoriLerim var. ÖzeLLikLe "öLüm yadigarLarı" iLe iLgiLi :)


Harry Potter hayranı değiLim, ama fiLmLerini iLgiyLe takip ederim. ve bu fiLm için artık baya baya "oLgun" diyebiLiriz. Yönetmen Yates bir önceki fiLmde bu oLgunLuğa adım attırmıştı karakterLeri o bana çok "ara" bir fiLm gibi geLdiği için hep bir "oLmamışLık" hissetmiştim. Bu fiLmde ise oLaya gerçekçi yakLaştığımda fiLmin tam da oLması gerektiği gibi oLduğunu görüyorum. Zira MeLez Prenz'de oLayLarın sadeLeşmesi ve karakterLerinin aLtyapıLarının güçLenmesi 5 fiLmdir izLediğim aksiyon ve macerayLa özdeşLeştirdiğim bir serinin devamı oLarak görmeyi bekLemediğim birşeydi. Yates birçok izLeyici gibi beni de gafiL avLamış ve çocuk Harry Potter'ı büyütmüş, genç Harry Potter'La bizi tanıştırmıştı. Bu fiLmde MeLez Prens'den tanıdığımız karakterin kaçınıLmaz sona yakLaştıkça oLgunLaşması gerektiğini fark ettim. KitapLarı okuyan birisi değiLim, doLayısıyLa hikayeyi ve karakterLeri yönetmenin bize anLattığı kadarıyLa tanıyorum ve bu fiLme baktığımızda asLında karakterLeri tam anLamıyLa yeni yeni tanıdığımı düşünmeye başLadım. Evet HP fiLmLeri her fiLminde bir öncekine göre daha oLgun ve daha gerçekçiydi ama bu fiLm hem hikayesi hem de şartLarı (2. de oLacak) gereği oLgunLuğunu en iyi yansıtması gereken fiLmdi. Ve bence bunu gayet iyi bir şekiLde yerine getirdi.


FiLm finaLin iLki oLmasıgereği yönetmenLerin de söyLediği gibi biraz "yoL fiLmi" havasındaydı. Hernekadar Harry ve arkadaşLarı hotkuLukLarı arasa da onLarı da arayan büyücüLer vardı. Bu kaçma ve kovaLamaca sahneLeri fiLmde oLması gereken heycanı ve aksiyonu yerine getiriyordu. Hogwarts'a ve oradaki dünyaya öyLe aLışmışım ki başLarda sokakLarda geçen sahneLeri ister istemez yadırgadı bünyem ama bir süre sonra aLıştım ve fiLme kendimi kaptırdım.

FiLm asLında bir yükseLen bir düşen adrenaLini iLe çok uyumLuydu. KovaLamaca sahneLeri gerçekçi, heycanLı hatta ürkütücüydü. Evet gerçekten ürktüğüm sahneLer oLdu. Diğer yandan fiLmin sakin geçen sahneLeri, karakterimize odakLandığımız biraz daha kişiLikLere yöneLdiğimiz sahneLeri de düşündürücü ve yer yer eğiticiydi. Hermione'nin aiLe kaynakLarı korkuLarı, Ron'un diLe getiremeği korkuLarı ve Harry'nin korkuLarı. Bi' orda-bi' burda geçen fiLm espri anLayışını da kaybetmemiş, oLayLarın içine serpiştiriLen birkaç diaLog hatta sahne çok yerinde oLmuş, izLeyici kurguyLa boğuLmuyor ya da aksiyon sahneLerinde kayboLmuyor bu araLarda gevşiyor :)

Bu arada fiLm artık bu 3 karakterde yoğunLaşsa da eskiLerden tanıdıkLar yüzLer de görüyoruz ara ara, yeni yüzLer de yok değiL tabiki. Karakter açısından ister istemez boL karakterLi eski fiLmLeri özLemedim desem yaLan söyLemiş oLurum, ama asıL karakterLerimize odakLanma zamanı geLmişti artık.

Sonuç oLarak ben bu "gerçekçi" fiLmi beğendiğim. Seriye yakışıp yakışmadığını ise kaLan yarısı izLedikten sonra karar veririm :)

@guevara

12 yıl önce

8 / 10

Kesinlikle serinin en olgun filmi. En iyi filmi miydi, bu tartışılabilir. Yönetmenin yine kendi insiyatifini kullandığı ve seyirciyi çıldırttığı anlar yaşandı bu bölümde de ama diğer filmlere baktığımızda kitaba sadık kalma oranı kesinlikle artmıştı.

Kendi adıma Goblet of Fire ile birlikte serinin iyi filmi olmuştur, finalin finalini artık daha büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.
C

@cucucucu

12 yıl önce

Serinin en iyi filmi!
Bu arada bu filmle iyice kesinleşti,Harry Potter çocuk filmi değil.
T

@timoty

12 yıl önce

herhalde herşeyi ikinci filme saklamışlar boş bir filmdi.

@yume

12 yıl önce

serinin diğer filmlerine nazaren daha kötü olmuş. gereksiz uzalmış bazı sahneler var. ayrıca nedendir anlayamadım ama bir de abaza gençlik olaylarına bağlamışlar. bir an ademle havva bile gördük filmde :)
SPOILER

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL