Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

(2011)

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2

Film 2 Saat 10 Dk. Macera, Aile İngiltere, ABD 13 Temmuz 2011

7.6

465 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (940.244 OY)

KONUSU

Harry. Ron ve Hemione’nin; Voldemort’un son hortkuluklarını bulmak ve imha etmek için Hogwarts’a dönmesi sonun başlangıcıdır. Ama Voldemort’un onların amacını öğrenmesiyle en büyük savaş başlar ve onların bildikleri hayat artık asla aynı olmayacaktır.

Daniel Radcliffe

Harry Potter

Emma Watson

Hermione G...

Rupert Grint

Ron Weasley

Ralph Fiennes

Lord Volde...

Alan Rickman

Severus Snape

Michael Gambon

Albus Dumb...

Warwick Davis

Griphook /...

Helena Bonham Carter

Bellatrix ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

Daha fazla yanıt göster

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tolgakocak

4 ay önce

10 / 10

serinin son filmi bence müthiş bir sonla bitmiş tabi kitabını okumadığım icin böyle düşünüyorum diğer filmlerinden daha cok aksiyon sahnesi vardı ama seri boyunca önemli karakterinin ölümleri cok kolay olmuş hatta aceleye getirilmiş bu filmdede aynı sekilde bellatrixin 15 saniyede ölümü ronun annesi Molly Weasley tarafından öldürülüyor kül oluyor fredin nasıl öldüğü gösterilmiyo duygusunu yaşatmamışlar yüzüklerin efendisinden sonra fantastik filmler arasında en iyi serisi bence matrix de olduğu gibi secilmiş kişi oluyor harry potter seçilmiş kişi seçiliyor önceki filmde bakanı öldürdükten sonra sihir bakanlığını ele geciriyor sonra herkez harry potterı arıyor ve bulunması icin para ödülü konuluyor orda calısan büyücülerden kendine bu filmde ordu kurduğunu görüyorum fakat anlamdığım herkezin bu kadar korkutuğu voldemortun anlatıldığı kadar etki yarattığını düşünmüyorum en sevdiğim sahne m
... Devamı
serinin son filmi bence müthiş bir sonla bitmiş tabi kitabını okumadığım icin böyle düşünüyorum diğer filmlerinden daha cok aksiyon sahnesi vardı ama seri boyunca önemli karakterinin ölümleri cok kolay olmuş hatta aceleye getirilmiş bu filmdede aynı sekilde bellatrixin 15 saniyede ölümü ronun annesi Molly Weasley tarafından öldürülüyor kül oluyor fredin nasıl öldüğü gösterilmiyo duygusunu yaşatmamışlar yüzüklerin efendisinden sonra fantastik filmler arasında en iyi serisi bence matrix de olduğu gibi secilmiş kişi oluyor harry potter seçilmiş kişi seçiliyor önceki filmde bakanı öldürdükten sonra sihir bakanlığını ele geciriyor sonra herkez harry potterı arıyor ve bulunması icin para ödülü konuluyor orda calısan büyücülerden kendine bu filmde ordu kurduğunu görüyorum fakat anlamdığım herkezin bu kadar korkutuğu voldemortun anlatıldığı kadar etki yarattığını düşünmüyorum en sevdiğim sahne mürver asa ile harry potterı öldürmek isterken kendisine geri teperek öldüyü sahneydi hicbir zaman ona itaat etmedi asa snape öldürüp ona itaat edeceğini sandı ama öyle olmadı severus snapein aslında harryi ne kadar cok sevdiği görmüş oldum ilk başlarda harry potterı kötü davranmasının aslında gercek olmadığı gördük snape hikayesi ne kadar acıklıymış ya lilyi severken başkasıyla olmasına rağmen hic sevmekten vazgecmemiş
T

@talha89

1 yıl önce

Yangından mal kaçırır gibi olayların hızlı hızlı gösterilip geçildiği, curcunadan ibaret bir film. Ana haber bülteni gibiydi. Olay neyse hızlıca veriliyor ve geçiliyor. Bazıları hiç verilmiyor. Remus mu öldü? Geç. Fred mi öldü? Geç. Bellatrix mi öldü? Hızlıca geç. Voldemort mu öldü? Geç geç geç. Sevincin de, üzüntünün de yaşanmasına fırsat verilmiyor. Serinin açık ara en kötü filmi.
M

@mervenur94

3 yıl önce

9 / 10

Kitabını daha çok seviyorum nedense.

@naksidil

4 yıl önce

Sadece filmine bağlı kalınmaması gereken bir seri. Birbirine bağlı o denli çok giz, karakter ve sembol var ki.. Süresinin içine sığdırılamamış. Nereden nereye geldik nasıl geldik derken eksiği doğaçlama yaparak kapatmaya çalıyoruz. Geriye döndüğümüzde de ilginç şekilde yakalamamız mümkün olmuyor. Güzel fakat film yönüyle eksik bir seri..

@iamgzde

5 yıl önce

Hiç mi seneden seneye kalitesinden gram ödün vermez bir film! Böyle bir seriyi son ana kadar böyle ustalıkla işleyebilmek, evet bütün her şeyi hak ediyor!

@bcaltuntas

7 yıl önce

Yorumum Kişiseldir J..K Rowling ellerinden öperim ablacım.

Sıra sana gelecek olursa seni seviyorum aşkım.İyiki izlemişiz.Lakin 1. ve 8. film haricindeki fiilmleri izlemesemde olurmuş.AMA beraber izlemiştik...işte o kısmı çok harika...

:)

@rinustalarin

7 yıl önce

8.5 / 10

4 yıl önce kitabı okumayacağımı söylemişim, ancak çatır çatır da okudum. Hatta son bölümü kim bilir kaç kere okudum hatırlamıyorum.

Filmi kitaptan daha güzeldi diyecek halim yok, bu saçmalık olurdu, ancak kitapta anlatılan savaşın, daha başarılı ve biraz daha tanımlı bir şekilde beyaz perdeyle buluştuğunu düşündüm ben. Harry ile Voldemort arasındaki savaşın anlatılışı oldukça farklılık gösteriyor, ancak ikisi de kendi çapında mantıklı geldi bana.

Snape kısmına girmeyeceğim. Half Blood Prince filminden beri o kısmı işleme tarzı çok hoşuma gitti. Yavaş yavaş işin o kısmını aydınlatma girişimi (ama çok üstünkörü) falan.

Hele kitapta Rowling'in yazık ettiği Dobby sahnesi... Filmde olağanüstüydü o kısım (deathly hallows part 1i diyorum).

Bence bu kadar gişe yaptırmış ve övgü almış bir filmin yönetmenine çok da eleştiri getirmemek gerekiyor. Elbette içine şeyettiği yerler olmuş, ancak ben olumlu yaptığı şeylerin sayısını hep daha fazla bu
... Devamı
4 yıl önce kitabı okumayacağımı söylemişim, ancak çatır çatır da okudum. Hatta son bölümü kim bilir kaç kere okudum hatırlamıyorum.

Filmi kitaptan daha güzeldi diyecek halim yok, bu saçmalık olurdu, ancak kitapta anlatılan savaşın, daha başarılı ve biraz daha tanımlı bir şekilde beyaz perdeyle buluştuğunu düşündüm ben. Harry ile Voldemort arasındaki savaşın anlatılışı oldukça farklılık gösteriyor, ancak ikisi de kendi çapında mantıklı geldi bana.

Snape kısmına girmeyeceğim. Half Blood Prince filminden beri o kısmı işleme tarzı çok hoşuma gitti. Yavaş yavaş işin o kısmını aydınlatma girişimi (ama çok üstünkörü) falan.

Hele kitapta Rowling'in yazık ettiği Dobby sahnesi... Filmde olağanüstüydü o kısım (deathly hallows part 1i diyorum).

Bence bu kadar gişe yaptırmış ve övgü almış bir filmin yönetmenine çok da eleştiri getirmemek gerekiyor. Elbette içine şeyettiği yerler olmuş, ancak ben olumlu yaptığı şeylerin sayısını hep daha fazla buldum.

Yani şu "screenplay" denen şeyin oluşturulmasında oldukça etkili ve yapımcılardan biri olan J. K. Rowling'in kontrolünde yapıldığını unutuyorsunuz. Kuvvetle muhtemel aşağıda verdiğim 2 tane kilit değişiklik ve bunlar gibi yüzlercesi kitap yazılırken acaba şöyle mi olsun, yoksa böyle mi olsun diye kararsız kaldığı paralel oluşumları kullanmışlar filmde.

Mesela Snape'den alınan düşünseli sahnesi. Kitapta ağzından yüzünden her yerinden akan o büyülü düşünseli anlatımı, filmde tek bir gözyaşı damlası ve Rickman'ın müthiş oyunculuğu ile bir üst seviyeye çıkmıştı. Oldukça sembolik ve daha dokunaklıydı. En azından ben böyle hissetmiştim.

Voldemort'un horcruxları hissetmesi en çok eleştiri alan şeylerden biriydi ve aslında kitaba göre inanılmaz ölçüde sapmaya sebep oluyordu, ancak gene beyaz perde için, Fiennes'in de oyunculuğunu ön plana çıkarmak suretiyle yapılan bu değişiklik mantıksız gelmemişti. Yönetmen ve rowling'in almış olduğu stratejik bir karar gibi geldi.

@iliiif

9 yıl önce

10 / 10

Yorum yapmasam çatlardım. Bence serinin en başarılı filmi. Kitaba tamamen sadık kalınmış. diyaloglar bile düzgünce aktarılmış. Aktarılmamış ya da fazlalık birkaç sahne var. Olacak o kadar. Efsane bir seriyi hakkıyla bitirdiler.

19 yıl sonrası makyajları ve kıyafetleri komikti evet. Pek inandırıcı gelmedi bize. Ama şunu söyleyebilirim ki Harry'nin oyunculuğu her filmle birlikte gelişti, muhteşemleşti.

@nonexistend

9 yıl önce

voldemort'un harry'e attığı avada kedavra için filmi durdurup gülmem gerekti. o nası bi söyleyiş lan sjdakfasjd

bi de filmdeki snape'in dafuq sahnesi capsindekinden daha farklı. niye öyle bilen biri anlatırsa sevinirim

@paranoyakvisne

11 yıl önce

David Yates bu güzelim serinin içine etti bence.

Ateş Kadehi filminden sonra serinin hiçbir filmden keyif alamadım.

Serinin en kalın kitabı olan Zümrüdüanka Yoldaşlığı'ndan çok kısa bir film yaptı daha ne olsun ya. Mahvetti seriyi.

Ben Harry potter serisini severek izlerdim. Şimdi David Yates sayesinde izlemekten sıkılıyorum.

Kitabı filmden daha güzeldi.

@nerepla

11 yıl önce

8.5 / 10

Kitaplar kadar tat vermese de, efektler olsun oyunculuklar olsun gayet başarılı buldum. Senaryoda sıkıntı vardı ama bir filme de kitap yoğunluğu veremezsiniz zaten 2 part'a böldüler. Bence tek hayal kırıklığı Ginny'nin bölümlerinin olmayışı. Çok sevdiğim bir kitap serisi mükemmel olmasa da güzel bir şekilde son buldu.

@harrypotterfilm

12 yıl önce

9.7 / 10

bir kere hayalkırıklığı değil çok güzel bi film ne bekleniyordu ki mükemmel yapılmış beğenmeyen olabilir kafakarışıklılığındandır emin olun bundan daha iyisi olmazdı

@ibodirector

12 yıl önce

Harry Potter and The Deathly Hallows Part 2... 10 senedir bekledigimiz finalin son 5 dakikasında seyirciyle resmen dalga geçilmesi, bu kadar akıl ve mantık dışı, gülünç, ilkokul zihni mantığındaki hamleyi anca seriye el attıgından beri atmosfer yaratma haricinde hiçbir faydası dokunmayan yönetmen bozuntusu David Yates yapabilirdi.
O

@ozge_fb

12 yıl önce

8.9 / 10

Kitaplardan uyarlanan filmler kolay kolay tatmin etmez insanları.Bu serinin de bazı filmleri fazlaca yetersiz kalmıştı.Ama bu bölüm apayrı olmuş bence...Finale yakışmış.Öyle yerler vardı ki kitapta çok çok daha az etkilenmişken filmde beni öldürdüler.Eğer bir film sonunu ve her şeyini bilen birini bile kendine 2 saat boyunca bağlayabiliyor,tüyleri diken diken edip gözler dolu dolu kendini izlettiriyorsa bu film başarılıdır arkadaş

@darkscream

12 yıl önce

8 / 10

güzelim seriye yazık etmişler şöyle rahatça bir 90 verelim ama yok ki... tamam kötü de değil ama 80/100 puandan bir puan daha yukarı çıkmam. bu 80 de sırf snape'e, geçen 10 seneye ve de son film olduğu için. yaşlandık aq.
SPOILER

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL