Yeşil Rehber Yorumları

Yeşil Rehber filmi detayları

G

@gwaihir0

3 hafta önce

8 / 10

Filmi şimdi izleme fırsatı buldum ve gayet de güzel bir film. 60’lı yılların atmosferini oldukça güzel anlatmış. Aragorn reisi seviyoruz ayrıca böyle yapımlarda görmeyi.

@ezgi124

1 ay önce

8.8 / 10

çok güzeldi yaa.. bol bol güldüm ve çok duygulandımm

@caliskanaylin7

2 ay önce

7.5 / 10

Filmde genel olarak sevdiğim nokta ırkçılığı duygu selleri yapmadan asilce anlatması ve eleştirmesiydi

@muhammed_b

4 ay önce

Yine Hollywood ve yine kendilerini dönemin ırkçılığı üzerinden eleştiriyor. Ama bunu diğer filmlerdeki gibi yüksek ajitasyonla değil daha naif bir şekilde yapmış. Yol filmi üzerinden yapması ayrı bir farklılık katmış. Başrol Mahershala Ali’nin rolde tam ezilen bir siyahi olmaması karaktere ve hikayeye odaklanmamızı yardım ediyor. Ali rolde siyahilerin genetiğine işlenen ezilmişliği padişah standartlarında hayat sürerek o tarihsel ırkçılığın vücut bulmuş halini yansıtmakta. Kibir, şatafat, müziğin getirdiği yüksek konum, duruş ve konuşma tarzı ilk başta antipatik geliyor. Tony Lip’le kurduğu ilişki ırkçılığa karşı koyduğu tavır Don Shirley rolündeki Ali’yi sevmemize yol açıyor. Viggo Mortensen’i izlediğim ilk bitirim rolüydü; fakir, ırkçı ve ailesine bakmak yükümlü bi rolde karşımıza çıkıyor. Film boyunca ikili birbirinden çok şey öğrenecek. Viggo, Ali’ye kendi siyahiliği hakkında da bir takım sorular sorararak Ali’nin zihinsel dengesizlik yaşamasına sağlamak isterken Don Shirley cevabı
... Devamı
Yine Hollywood ve yine kendilerini dönemin ırkçılığı üzerinden eleştiriyor. Ama bunu diğer filmlerdeki gibi yüksek ajitasyonla değil daha naif bir şekilde yapmış. Yol filmi üzerinden yapması ayrı bir farklılık katmış. Başrol Mahershala Ali’nin rolde tam ezilen bir siyahi olmaması karaktere ve hikayeye odaklanmamızı yardım ediyor. Ali rolde siyahilerin genetiğine işlenen ezilmişliği padişah standartlarında hayat sürerek o tarihsel ırkçılığın vücut bulmuş halini yansıtmakta. Kibir, şatafat, müziğin getirdiği yüksek konum, duruş ve konuşma tarzı ilk başta antipatik geliyor. Tony Lip’le kurduğu ilişki ırkçılığa karşı koyduğu tavır Don Shirley rolündeki Ali’yi sevmemize yol açıyor. Viggo Mortensen’i izlediğim ilk bitirim rolüydü; fakir, ırkçı ve ailesine bakmak yükümlü bi rolde karşımıza çıkıyor. Film boyunca ikili birbirinden çok şey öğrenecek. Viggo, Ali’ye kendi siyahiliği hakkında da bir takım sorular sorararak Ali’nin zihinsel dengesizlik yaşamasına sağlamak isterken Don Shirley cevabı karakterin apaçık görünmesine yol açıyor. Aslında film boyunca bu izleyici tarafından yorumlanabilir.

@filmist

4 ay önce

7.8 / 10

Irkçılığın had safha da olduğu dönemde birbirlerine tamamen zıt olan Shirley ve Tony’nin yol hikayesi.
Maddi manevi farklılık, ırkçılık, dostluk, vs. gibi birden fazla konuyu ele alıp sıkmadan bunaltmadan izleyiciye aktarmak tek kelime ile başarıdır.Senaryosu kurgusu görsel açıdan güzellikleriyle tam bir dönem filmi.Açıkça söylemeliyim bu kadar kaliteli kendine bağlayan bir film beklemiyordum.
Güzel bir yapım.

@satanfactor

4 ay önce

"Dahi olmak yeterli değil. İnsanların kalbini değiştirmek cesaret ister." Birçok kişiye ilham kaynağı olacak bir film. Önyargıları, kalıplaşmış düşünceleri, öfkeyi, nefreti değiştirebilmek kolay değildir fakat cesaretiniz varsa bu hepsinden daha önemlidir.

@ozgeolmez

5 ay önce

8 / 10

Intouchables’a benziyordu, çok tatlı, görselliği ve müzikleri muhteşem içinizi ısıtacak bir film :’)

@kuzgunadam

6 ay önce

7.3 / 10

konu olarak American History X ve Intouchables’ı andıran noktalar olsa da onların seviyesine maalesef çıkamamış bir film. Müzikleri beğendim. Bazı sahneler çok zorlama geldi diyebilirim genel olarak iyi denilebilecek bir film ama abartmaya da gerek yok. Bu arada
Freaks and Geeks’de gençliğini izlediğim Linda Cardellini’yi 20 sene sonra ikinci kez izlemek hoştu.

@mecnun_hammet

7 ay önce

Hayatımda izlediğim en iyi yol filmi.
G

@gargamell

8 ay önce

8.6 / 10

Cok eglenceli bir film nasıl bitti anlamadım sonuda cok duygulandırdi mutlaka izleyin
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL