8.1

324 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (410.196 OY)

KONUSU
1962 yılında geçen film; kölelik karşıtı eyaletleri, kölelik taraftarlarından ayıran Mason-Dixon hattı boyunca yapılan bir yolculuktaki gerçek dostluk hikayesini konu alıyor. Mortensen, İtalyan asıllı bir korumayı canlandırıyor. Bu karakter, Ali’nin canlandırdığı dünyaca ünlü piyanistin Manhattan’da ... Devamı
1962 yılında geçen film; kölelik karşıtı eyaletleri, kölelik taraftarlarından ayıran Mason-Dixon hattı boyunca yapılan bir yolculuktaki gerçek dostluk hikayesini konu alıyor. Mortensen, İtalyan asıllı bir korumayı canlandırıyor. Bu karakter, Ali’nin canlandırdığı dünyaca ünlü piyanistin Manhattan’dan güney eyaletlere olan yolculuğunda fedailiğini ve şoförlüğünü üstlenir. Yolculukları boyunca ırkçılıkla, tehlikeyle - ve beklenmedik dostluk ve mizahla - yüzleşirler, hayatta kalmak ve gelişmek için farklılıkları bir kenara koymak zorundadırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@wolfgang33

2 hafta önce

sadık bir arkadaşla güzel bir yolculuk
G

@gwaihir0

4 ay önce

8 / 10

Filmi şimdi izleme fırsatı buldum ve gayet de güzel bir film. 60’lı yılların atmosferini oldukça güzel anlatmış. Aragorn reisi seviyoruz ayrıca böyle yapımlarda görmeyi.

@ezgi124

5 ay önce

8.8 / 10

çok güzeldi yaa.. bol bol güldüm ve çok duygulandımm

@caliskanaylin7

6 ay önce

7.5 / 10

Filmde genel olarak sevdiğim nokta ırkçılığı duygu selleri yapmadan asilce anlatması ve eleştirmesiydi

@muhammed_b

8 ay önce

Yine Hollywood ve yine kendilerini dönemin ırkçılığı üzerinden eleştiriyor. Ama bunu diğer filmlerdeki gibi yüksek ajitasyonla değil daha naif bir şekilde yapmış. Yol filmi üzerinden yapması ayrı bir farklılık katmış. Başrol Mahershala Ali’nin rolde tam ezilen bir siyahi olmaması karaktere ve hikayeye odaklanmamızı yardım ediyor. Ali rolde siyahilerin genetiğine işlenen ezilmişliği padişah standartlarında hayat sürerek o tarihsel ırkçılığın vücut bulmuş halini yansıtmakta. Kibir, şatafat, müziğin getirdiği yüksek konum, duruş ve konuşma tarzı ilk başta antipatik geliyor. Tony Lip’le kurduğu ilişki ırkçılığa karşı koyduğu tavır Don Shirley rolündeki Ali’yi sevmemize yol açıyor. Viggo Mortensen’i izlediğim ilk bitirim rolüydü; fakir, ırkçı ve ailesine bakmak yükümlü bi rolde karşımıza çıkıyor. Film boyunca ikili birbirinden çok şey öğrenecek. Viggo, Ali’ye kendi siyahiliği hakkında da bir takım sorular sorararak Ali’nin zihinsel dengesizl
... Devamı
Yine Hollywood ve yine kendilerini dönemin ırkçılığı üzerinden eleştiriyor. Ama bunu diğer filmlerdeki gibi yüksek ajitasyonla değil daha naif bir şekilde yapmış. Yol filmi üzerinden yapması ayrı bir farklılık katmış. Başrol Mahershala Ali’nin rolde tam ezilen bir siyahi olmaması karaktere ve hikayeye odaklanmamızı yardım ediyor. Ali rolde siyahilerin genetiğine işlenen ezilmişliği padişah standartlarında hayat sürerek o tarihsel ırkçılığın vücut bulmuş halini yansıtmakta. Kibir, şatafat, müziğin getirdiği yüksek konum, duruş ve konuşma tarzı ilk başta antipatik geliyor. Tony Lip’le kurduğu ilişki ırkçılığa karşı koyduğu tavır Don Shirley rolündeki Ali’yi sevmemize yol açıyor. Viggo Mortensen’i izlediğim ilk bitirim rolüydü; fakir, ırkçı ve ailesine bakmak yükümlü bi rolde karşımıza çıkıyor. Film boyunca ikili birbirinden çok şey öğrenecek. Viggo, Ali’ye kendi siyahiliği hakkında da bir takım sorular sorararak Ali’nin zihinsel dengesizlik yaşamasına sağlamak isterken Don Shirley cevabı karakterin apaçık görünmesine yol açıyor. Aslında film boyunca bu izleyici tarafından yorumlanabilir.

@filmist

8 ay önce

7.8 / 10

Irkçılığın had safha da olduğu dönemde birbirlerine tamamen zıt olan Shirley ve Tony’nin yol hikayesi.
Maddi manevi farklılık, ırkçılık, dostluk, vs. gibi birden fazla konuyu ele alıp sıkmadan bunaltmadan izleyiciye aktarmak tek kelime ile başarıdır.Senaryosu kurgusu görsel açıdan güzellikleriyle tam bir dönem filmi.Açıkça söylemeliyim bu kadar kaliteli kendine bağlayan bir film beklemiyordum.
Güzel bir yapım.

@satanfactor

8 ay önce

"Dahi olmak yeterli değil. İnsanların kalbini değiştirmek cesaret ister." Birçok kişiye ilham kaynağı olacak bir film. Önyargıları, kalıplaşmış düşünceleri, öfkeyi, nefreti değiştirebilmek kolay değildir fakat cesaretiniz varsa bu hepsinden daha önemlidir.

@ozgeolmez

8 ay önce

8 / 10

Intouchables’a benziyordu, çok tatlı, görselliği ve müzikleri muhteşem içinizi ısıtacak bir film :’)

@kuzgunadam

10 ay önce

7.3 / 10

konu olarak American History X ve Intouchables’ı andıran noktalar olsa da onların seviyesine maalesef çıkamamış bir film. Müzikleri beğendim. Bazı sahneler çok zorlama geldi diyebilirim genel olarak iyi denilebilecek bir film ama abartmaya da gerek yok. Bu arada
Freaks and Geeks’de gençliğini izlediğim Linda Cardellini’yi 20 sene sonra ikinci kez izlemek hoştu.

@mecnun_hammet

11 ay önce

Hayatımda izlediğim en iyi yol filmi.
G

@gargamell

1 yıl önce

8.6 / 10

Cok eglenceli bir film nasıl bitti anlamadım sonuda cok duygulandırdi mutlaka izleyin
D

@dilsanoi

1 yıl önce

İnanılmaz basit bir mesaj, dümdüz anlatım, kör göze birden fazla parmak, gerektiğinden fazla uzun bir film. Ne görsel olarak tatmin yaşadım, ne diyaloglar üzerine düşündürdü. Filmi bitirdik, ee tamam o zaman dedik dağıldık. Evet ırkçılık kötüdür ama buna daha ilginç bir bakış açısıyla yaklaşılabilir.

@ravenna

1 yıl önce

9.5 / 10

Keşke bu ön yargılar olmasa. Muhteşem bir film izledim. Irkçılığın, bir yol hikayesi üzerinden aşırı duyar kasmadan sade ve net bir şekilde anlatılması çok etkileyici olmuş. Eğlenceli diyolagları, müzikleri, oyunculukları, doğallığı ve samimiyeti içinize işleyecek inanılmaz hoş ve keyifli bir filmdi. Ayrıca filmin gerçek hikaye olması da ayrı ilgi çekiciydi. Mutlaka izlemelisiniz.
A

@alakazam

1 yıl önce

Son zamanlarda izlediğim en iyi film, oyunculuklar hikayenin içine iyi yedirilmiş, sadece Amerika'da yaşanan ırkçılık üzerine yapılmış bir film değil, aynı zamanda bir dostluk ve yolculuk hikayesi.
G

@gunduzyuzlukiz

1 yıl önce

8 / 10

Ağlama melise bağlamadan ne kadar da güzel yansıtılmış istenen mesajlar. Aynı zamanda çok iyi bir yol filmi olmuş. Bir italyan ile verilen sıcaklık kalbinizi yumuşatıyor.
SPOILER

Green Book filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Green Book filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Green Book filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL