8

179 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (227.582 OY)

KONUSU
1962 yılında geçen film; kölelik karşıtı eyaletleri, kölelik taraftarlarından ayıran Mason-Dixon hattı boyunca yapılan bir yolculuktaki gerçek dostluk hikayesini konu alıyor. Mortensen, İtalyan asıllı bir korumayı canlandırıyor. Bu karakter, Ali'nin canlandırdığı dünyaca ünlü piyanistin Manhattan'da ... Devamı
1962 yılında geçen film; kölelik karşıtı eyaletleri, kölelik taraftarlarından ayıran Mason-Dixon hattı boyunca yapılan bir yolculuktaki gerçek dostluk hikayesini konu alıyor. Mortensen, İtalyan asıllı bir korumayı canlandırıyor. Bu karakter, Ali'nin canlandırdığı dünyaca ünlü piyanistin Manhattan'dan güney eyaletlere olan yolculuğunda fedailiğini ve şoförlüğünü üstlenir. Yolculukları boyunca ırkçılıkla, tehlikeyle - ve beklenmedik dostluk ve mizahla - yüzleşirler, hayatta kalmak ve gelişmek için farklılıkları bir kenara koymak zorundadırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@coffeeloger

4 ay önce

8.7 / 10

''bilirsin, dünya ilk adımı atmaktan korkan yalnız insanlarla dolu.'
benim için filmin etkileyici cümlesi oldu.

@stiff

4 ay önce

8 / 10

En sevdiğim anlatım tarzı. Doğal, samimi, izlerken ve bittiğinde hoş bir tat bırakan bir anlatım. Yer yer güldürüyor, genelde hüzünlendiriyor. Irkçılık ve ayrımcılık gibi bir ana temaya bağlı olsa da film boyunca bunun etrafında dönüp durmuyor. Mizaha ve müziğe de yer veriyor. Duygulara yoğunlaşma konusunda çok başarılı. İki karakterin birbirinin hayatına etkisini çok samimi anlatıyor. Özellikle mektup yazma sahnesinde hem güldüm, hem duygulandım. Çok spoiler vermeden yorum yazmak da zor. Ama çok etkileyici sahneler var. Tarla, her iki polis çevirmesi, tuvalet sahnesi ve Orange Bird diyebilirim. Son sahnede de hem mutlu edip hem hüzünlendiriyor. Tüm güzel insani duyguları barındıran bir film demek doğru olur. Oyunculuk ve müziklere söylenecek söz zaten yok. Ayrıca 60lı yıllara ait çekimler muhteşem. Gerçekten o yıllarda çekilmiş kalitesinde. Klişe gözüken sahnelerini klişe olarak değil de insan hayatında olabilen doğal olaylar olarak değerlendiriyorum. Bu yüzden filmde de çok göze batm
... Devamı
En sevdiğim anlatım tarzı. Doğal, samimi, izlerken ve bittiğinde hoş bir tat bırakan bir anlatım. Yer yer güldürüyor, genelde hüzünlendiriyor. Irkçılık ve ayrımcılık gibi bir ana temaya bağlı olsa da film boyunca bunun etrafında dönüp durmuyor. Mizaha ve müziğe de yer veriyor. Duygulara yoğunlaşma konusunda çok başarılı. İki karakterin birbirinin hayatına etkisini çok samimi anlatıyor. Özellikle mektup yazma sahnesinde hem güldüm, hem duygulandım. Çok spoiler vermeden yorum yazmak da zor. Ama çok etkileyici sahneler var. Tarla, her iki polis çevirmesi, tuvalet sahnesi ve Orange Bird diyebilirim. Son sahnede de hem mutlu edip hem hüzünlendiriyor. Tüm güzel insani duyguları barındıran bir film demek doğru olur. Oyunculuk ve müziklere söylenecek söz zaten yok. Ayrıca 60lı yıllara ait çekimler muhteşem. Gerçekten o yıllarda çekilmiş kalitesinde. Klişe gözüken sahnelerini klişe olarak değil de insan hayatında olabilen doğal olaylar olarak değerlendiriyorum. Bu yüzden filmde de çok göze batmıyor. Eşcinsellik sahnesine gerek var mıydı ? Eğer öyle bir sahne çekilecekse çok daha derinleştirilmeliydi. Çok üstün körü, sırf filme koymak için koyulmuş bir sahne izlenimi oluşturdu bende. The Intouchables'a da çok benzettim ben, ki onu daha çok severim. 8/10, helalinden.
A

@aborikante

5 ay önce

0.1 / 10

Dün gece hiç tanımadığım bir zenciye sırf sinemacıya benziyor diye usulca sokulup oskar verdim. Nesi oskarlık şu filmin. Sırf ırkçılık ve eşcinselliği konu aldı diyemi!
Yetti artık şu ırkçılık, eşcinsellik üzerine güzelleme yapan filmler.
Tamam, tamam. Zenciler harikadır, eşcinseller cici çocuktur. Oskar almanın kolay yolunu buldum. Hemen zencili nonoşlu bir film çekip oskarı kapıyorum :D :D :D

@sersak53

5 ay önce

8.8 / 10

En iyi film oscarini alan " Green book" kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Hollywood daha ölmemiş. Film ırkçılık üzerinden dostluğun , önyargıların ve insan olmanın önemini vurguluyor. Viggo belki de en iyi oyunculuğunu oynuyor. Mutlaka izleyin.

@sagaris

6 ay önce

7.9 / 10

Hayattaki eksikleri üzerinden birbirlerine kol kanat germe yolculuğunun alçakgönüllü ifadesi olan film, etkileyici bir dostluk ve dönüşüm öyküsü anlatıyor. Ve bir kez daha anlıyoruz ki ırkçılık tedavi edilmesi gereken bir ruh hastalığıdır.

@philocine

6 ay önce

8 / 10

Klişe yönleri olsa da oscar yarışmasındaki en eli yüzü düzgün filmdi ve hak etti diyebilirim. Roma'yı beğenmeyen biri olarak bu filmin almasına sevindim :)

@nika-boronina

6 ay önce

9.5 / 10

oscarı sapına kadar hakeden bir film olmuş Mortensen in aksanına mı övgü yağdırsam piyanistimizin beyefendiliğine mi filmin soundtrack'lerine mi bilemiyorum 2 saat 10 dakika göz ve kulak zevki yaşattı,izleyin izlettirinizzzzz

@angelofthelord

6 ay önce

9.5 / 10

Bugün aldığı oscar'dan sonra filmi ne kadar beğendiğimi bir kez daha tescillemiş oldum. Oyunculuklar, hikaye ve her şeyden önemlisi ortaya konulmaya çalışan asıl sorun çok başarılıydı. Filmin bana gösterdiği hikaye; iki uyumsuz insanın zamanla ne kadar uyumlu bir arkadaşlığa geçtiğini ve farklılıklara rağmen insanların nasıl şeyler başardığını, bundan dolayı da pes etmenin saçma olacağını gördüm. Bir siyahi sorunundan çok benim gözlemim bu şekildeydi.
B

@barba-rossa

6 ay önce

8.5 / 10

Oyunculuk konu çekim harika bi film... tony lip e bayıldım adamım ya...inşallah viggo mortensen alır oscarı (ama rami malek alacak gibi)... yer yer düşündüren, gülümseten, dersler çıkaracağımız yer yer de açıktıran:))) enfes tatda film yapmışlar...sıkılmadan izleyebilirsiniz...dipnot: izlerken yanınizda pane soslu çıtır tavuk-pizza-sandivic,lahmacun yada başka yiyecekler bulundurun benden soylemesi...ayrıca unutmadan ailecek izlenecek bi film arıyorsanız kesinlikle gönül rahatlığı ile tavsiye edilir( tek bir tane bile küfür ve cinsel sahne yok)

@meyziyade

6 ay önce

9 / 10

Özellikle oyunculuklar çok başarılı, bir yol filmi, bir dostluk filmi, duygusal bir film.
F

@fthgzl79

7 ay önce

7 / 10

Bu filmde başrol kime ait?Film kimin üzerine kurulmuş?Bence bu filmin başrolünde Mahershala Ali var..Film zaten ırkçılık/önyargı üzerine kurulmuşken,filmin başrolünü Viggo olarak kabul etmek,tam da filmde işlenen konunun hala yürürlükte olduğunu,yani ırkçılığın devam ettiğini kanıtlamaz mı?Akademi her zaman ki gibi saçmasapan seçimleri/adayları ile oscarı anlamsızlaştırmaya devam ediyor..Bu sene en iyi erkek oyuncu dalında 5 kişi yarışacak ve bunların 5'i de beyaz..Tesadüf mü bu?Adaylardan biri de Viggo Mortensen..Viggo,bu filmde çok iyi oynamış,aday da olabilir ama siyahi insanlara yönelik bu olumsuz tavrın devam ettiğini söylemek istiyorum..10/7

@uniqueen

7 ay önce

sonuncuadam " en moda konuya da girip filmin değerini düşürmezler " derken eşcinsellikten bahsediyorsun sanırım filmin değeri senin gibi zihniyetin bu filmi izlemiş olması bile düşürmezken emin ol rahatsız olduğun konu ile düşmez değer kazanır... bastırdığın duyguları nefretle ortaya çıkarma rahat ol

@sonuncuadam

7 ay önce

9.2 / 10

Başlangıçta ırkçı ve kafasına göre takılan, kural tanımaz mafyavari bir italyan onunla birlikte Amerika'nın en muhafazakar şehirlerinde konser vermek için dolaşan kuralcı, disiplinli müzik konusunda doğuştan yetenekli bir piyanist.
İzlediğinizde size vermek istediği mesajı çok güzel bir şekilde geçiriyor eski kült filmlerin tadını hissediyorsunuz filmi izlerken.
Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey filmi izlerkende aynı şeyi düşündüm umarım ırkçılıktan sonra gelen en moda konuya da girip filmin değerini düşürmezler dedim ama ne yazık ki yaptılar ona hiç gerek yoktu ama bu haliylede kesinlikle hollywooddan hala iyi film çıktığının kanıtı.

@ustunkoru

8 ay önce

6.3 / 10

bana bir türlü yol filmi hissi uyandıramadı.. bunun nedeni de her durak noktasında yaşanan olayların yüzeyde, basit yani soğuk bir şekilde geçiştirilmesi olabilir.. bilemiyorum, ana karakterlerin oyunculuklarını da öyle iyi bulmadım ben..
SPOILER

Yeşil Rehber filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yeşil Rehber filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yeşil Rehber filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL