8

49 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (40.775 OY)

Vizyon Tarihi

30 Kasım 2018

Süre

2 Saat 10 Dk.

Ülke

ABD

Senaristler

Nick Vallelonga

Yönetmen / Senarist

KONUSU

1962 yılında geçen film; kölelik karşıtı eyaletleri, kölelik taraftarlarından ayıran Mason-Dixon hattı boyunca yapılan bir yolculuktaki gerçek dostluk hikayesini konu alıyor. Mortensen, İtalyan asıllı bir korumayı canlandırıyor. Bu karakter, Ali'nin canlandırdığı dünyaca ünlü piyanistin Manhattan'dan güney eyaletlere olan yolculuğunda fedailiğini ve şoförlüğünü üstlenir. Yolculukları boyunca ırkçılıkla, tehlikeyle - ve beklenmedik dostluk ve mizahla - yüzleşirler, hayatta kalmak ve gelişmek için farklılıkları bir kenara koymak zorundadırlar.

Viggo Mortensen

Frank "Ton...

Mahershala Ali

Don Shirley

Linda Cardellini

Dolores Va...

Don Stark

Jules Podell

Tom Virtue

Morgan And...

Brian Stepanek

Graham Kin...

Joe Cortese

Joey Loscudo

''Dünya, ilk adımı atmayan yalnız insanlarla dolu.''

Ötekinin ruh hali ve önyargılar üzerine birçok film izledik. Karakterlerini gerçek yaşamdan alan filmler de oldu haliyle ama Green Book, konuya yaklaşımıyla ve eleştirdiği noktaların keskinliği ile...
mamcici

@mamcici yazdı...

11.02.2019

Mutlaka İzleyin

8.1

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@meyziyade yazdı...

Per, 14 Şub 2019, 19:27 (3 gün önce)

9 / 10

Özellikle oyunculuklar çok başarılı, bir yol filmi, bir dostluk filmi, duygusal bir film.
F

@fthgzl79 yazdı...

Pzt, 28 Oca 2019, 23:14 (2 hafta önce)

7 / 10

Bu filmde başrol kime ait?Film kimin üzerine kurulmuş?Bence bu filmin başrolünde Mahershala Ali var..Film zaten ırkçılık/önyargı üzerine kurulmuşken,filmin başrolünü Viggo olarak kabul etmek,tam da filmde işlenen konunun hala yürürlükte olduğunu,yani ırkçılığın devam ettiğini kanıtlamaz mı?Akademi her zaman ki gibi saçmasapan seçimleri/adayları ile oscarı anlamsızlaştırmaya devam ediyor..Bu sene en iyi erkek oyuncu dalında 5 kişi yarışacak ve bunların 5'i de beyaz..Tesadüf mü bu?Adaylardan biri de Viggo Mortensen..Viggo,bu filmde çok iyi oynamış,aday da olabilir ama siyahi insanlara yönelik bu olumsuz tavrın devam ettiğini söylemek istiyorum..10/7

@uniqueen yazdı...

Cum, 18 Oca 2019, 02:32 (1 ay önce)

sonuncuadam " en moda konuya da girip filmin değerini düşürmezler " derken eşcinsellikten bahsediyorsun sanırım filmin değeri senin gibi zihniyetin bu filmi izlemiş olması bile düşürmezken emin ol rahatsız olduğun konu ile düşmez değer kazanır... bastırdığın duyguları nefretle ortaya çıkarma rahat ol

@sonuncuadam yazdı...

Çar, 09 Oca 2019, 02:16 (1 ay önce)

9.2 / 10

Başlangıçta ırkçı ve kafasına göre takılan, kural tanımaz mafyavari bir italyan onunla birlikte Amerika'nın en muhafazakar şehirlerinde konser vermek için dolaşan kuralcı, disiplinli müzik konusunda doğuştan yetenekli bir piyanist.
İzlediğinizde size vermek istediği mesajı çok güzel bir şekilde geçiriyor eski kült filmlerin tadını hissediyorsunuz filmi izlerken.
Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey filmi izlerkende aynı şeyi düşündüm umarım ırkçılıktan sonra gelen en moda konuya da girip filmin değerini düşürmezler dedim ama ne yazık ki yaptılar ona hiç gerek yoktu ama bu haliylede kesinlikle hollywooddan hala iyi film çıktığının kanıtı.

@ustunkoru yazdı...

Çar, 02 Oca 2019, 21:05 (1 ay önce)

6.3 / 10

bana bir türlü yol filmi hissi uyandıramadı.. bunun nedeni de her durak noktasında yaşanan olayların yüzeyde, basit yani soğuk bir şekilde geçiştirilmesi olabilir.. bilemiyorum, ana karakterlerin oyunculuklarını da öyle iyi bulmadım ben..

@biyudumcay yazdı...

Paz, 23 Ara 2018, 13:54 (2 ay önce)

7.6 / 10

Filmi genel olarak ele alırsak güzeldi kesinlikle. Oyunculuklar çok başarılıydı mesela ama filmde bazı anlar var çok hızlı geçilmişti oranın duygu geçişini hissediyorum derken sahne geçiyordu. Bu film için şu doğru olur tam anlamıyla feel good movie. Keyifle izlenebilir.

@herpo yazdı...

Paz, 02 Ara 2018, 00:39 (2 ay önce)

8.5 / 10

İzleyenin ağzında güzel bir tat bırakıyor. Ne çok şekerli ne de çok acı , ekşi-tatlı bir tad. Viggo Mortensen ve Mahershala Ali'nin oyunculukları şahane olduğu kadar görsellik, müzik ve replikler de oldukça iyi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Yeşil Rehber filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yeşil Rehber filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yeşil Rehber filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL