8.2

971 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (777.070 OY)

KONUSU
Film, iki erkeğin arkadaşlığı kadar, iki karşıt dünya görüşünün de komik hikayesidir. Bu olağandışı arkadaşlık hikayesi, toplumsal olarak keskin karşıtlıklardan muzdarip bugünün Fransasının da bir portresini çizmeye çalışır. Geçirdiği bir kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevind ... Devamı
Film, iki erkeğin arkadaşlığı kadar, iki karşıt dünya görüşünün de komik hikayesidir. Bu olağandışı arkadaşlık hikayesi, toplumsal olarak keskin karşıtlıklardan muzdarip bugünün Fransasının da bir portresini çizmeye çalışır. Geçirdiği bir kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden henüz salınmış genç göçmen Drissi bakıcısı olarak işe alır.

İki farklı hayat tarzının çarpışmasının ve zamanla çılgın bir arkadaşlığa dönüşünün ve böylece dokunulmaz hale gelen iki erkeğin hikayesini anlatan iki yönetmenliDokunulmazlar, film çevrelerinde ırkçılık, fiziksel engelli olmak ve yoksulluk gibi konulara da değinmesiyle yılın en iyi komedi filmi olarak alkışlandı.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@egemenkaratas

4 ay önce

10 / 10

Kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gereken, izlendikten sonra arşive eklenmesi gereken ve unutulmamayı hak eden bir film...
M

@muaddib

8 ay önce

7 / 10

Üzülerek söylüyorum ki filmin overrated olmadığına kendimi ikna etmeye çalışsam da başaramadım.

@ogretmenadam

1 yıl önce

9 / 10

Gerçek bir hayat hikayesini anlatan bu film hakikaten çok güzeldi. Zaten benim filmlerde aradığım en önemli özellik hayatta olma ihtimali yüksek olan şeylerdir. Gerçi Drissi ihtimallerin düşük olduğu bir seçeneği gerkçekleştirse de bizlere de bu sayede bir nebze olsun insan olabilmenin gereğini göstermiş oldu.

@ravenna

1 yıl önce

9.4 / 10

Mükemmel aynı zamanda çok özel bir film.Kalben isteyerek ve inanılarak yapılan hiçbir şey boş değildir.Filmi seyrederken bir yandan boğazınız düğümleniyor bir yandan da içinize mutluluk doluyor.İçinize sevginin sıcaklığını dolduracak çok hoş bir film.İzlenilmesi gerekli filmlerden,herkese tavsiye ederim.

@kahramansmt

2 yıl önce

8.2 / 10

Robert De Niro sanarak izledim. Sizde izleyin yorum yok.

@iamgzde

2 yıl önce

Afişine bakıpta hah şimdi bir ırkçılık teması izleyeceğiz diye düşünmeyin. Filmin bu görüşle yakından uzaktan alakası yok. Muhteşem duygular barındıran, eşsiz bir senaryo daha sizlerle. Anlatmak spoiler vermek olur o yüzden buyrun duyguya davet efenim...

@manucinobili

3 yıl önce

çok sıcak ve samimi bir film hala izlemeyen varsa çok şey kaybeder

@slevin23

3 yıl önce

6 / 10

çinizi ısıtan bir film. benzerleri gibi çok fazla düşündürtmekten öte hissetmeyi hatırlatmaya odaklanmış. dostluk sevgi bağlılık bir insan için daha doğrusu insan olabilmek için ne kadar önemli olduğunu göstermiş film bize.

@manas

4 yıl önce

Bu kadar meşhur filmi nihayet izleyebiliyor olmak kötü. Ancak filmi bitirdikten sonra önyargılarımda ne kadar haklı olduğumu da anlamış oldum. Başkarakterlerin iyi oyunculuğu ve gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlama olması etkileyici yönleriydi. Ancak İmdb de 8 üstü bir puanı hakettiğini kesinlikle düşünmüyorum. Sınıflar arasındaki etkileşim, varlıklı pphilippe’in samimiyet arama çabası bana oldukça klişe geldi. Türkiyede ismini Can dostum olarak çevirmişler ki bizim pazara oldukça uygun bir isim olmuş bu. Hepimiz böyle dostluklar arıyor ve izlediğimizde hoşlanıyoruz. Gerçek bir hikayeden alınma oluşu belki klişeleri izlenebilir kılıyor. Gene de rekorlar kurmayı hakeden bir film olduğunu düşünmüyorum. İzlediğinizde sizi mutlu edecek umut verecek bir film. Sanırım özeti bu.

@mamcici

4 yıl önce

Nefis. her sahnesi büyük keyifle izlenecek filmlerden. yönetmenler, benzeri filmlerin bilindik formüllerine girmeden, hatta kendi kulvarını yaratarak çıkmış işin içinden. konu uygun olsa da sürprize oynamadan, dramı kanırtmadan yapılmış şahane iş.

@beneath_the_sky

5 yıl önce

10 / 10

Olağan üstü anlatı,olağan üstü oyunculuk. Kesinlikle izlenmesi gereken kült bir film.
A

@aspendos

6 yıl önce

arkadaşlar mutlaka izlenilmesi gerekilen bir film izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız.

@redmullet

6 yıl önce

9 / 10

Özellikle Omar Sy'nin oyunculuğuyla birlikte çok tadında ve sınırını bilen bir komedi filmi olmuş.

@requiem_1

6 yıl önce

8 / 10

Sandalyeye sadece yürüyememek sebebiyle değil tam manasıyla mahkum biri için fiziksel imkansızlıklarından çok duygusal etkileri üzerinde durmuş bir film. Fakat beklediğimden çok daha eğlenceliydi.

Dostluk her zaman güzeldir ama anlamı nedir? Anlam duygusal engelleri de aşabildiğinde görülmekte, her ne kadar negatif kutup olsalar da.

Oyunculuklar ise oldukça iyiydi, Cluzet sadece gözleri ve mimikleri ile bile filmi alıp götürmüş, ikili birlikte tebessüm manyağı yaptılar. İzlenesi/önerilesi bir film.

Takıldığım tek nokta var, 'Can Dostum' . Yani 'Dokunulmazlar' adı çok anlaşılmaz gibi görünse de en azından orjinale sadık kalınmaz mı? Gençler 'Can Dostum' koymak isteselerdi 'ame soeur' veya 'My Dear Friend' derlerdi sanırım. Diğer -Can Dostum- çevirisi için ayrıca bknz. Good Will Hunting

@lostris

6 yıl önce

François Cluzet anlamlı bakışları ve sıcacık gülüşüyle kendisine hayran bırakıyor.
SPOILER

Can Dostum filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Can Dostum filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Can Dostum filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL