Climax Yorumları

Climax filmi detayları

@kuzgunadam

2 hafta önce

7.5 / 10

benim mi kafam güzel acaba dedirtecek kadar içine alan bir atmosfer. Noe yine şaşırtmadı.

@ezgi124

2 hafta önce

filmi yaşadım resmen

@warriorpoet

3 hafta önce

7 / 10

Uyuşturucular konusunda eşsiz mesajlar veren kalite bir filmdi. Özellikle 25 yaş altı için tavsiye ederim. Ve hatta okullarda eğitim amaçlı gösterilebilir.

@sere-dogan

5 ay önce

8.5 / 10

Etkileyici bir filmdi. İzleyin ve izlettirin .

@ravenna

6 ay önce

Gaspar Noe farkıyla ortalık yıkılıyor.Müthiş bir filmdi.

@olanzveins

7 ay önce

2.9 / 10

Gaspar Noe'nun içerik ve derinlik bakımından en boş filmiydi. Bu filmiyle yüceltilmesi geçmiş yapımlarını görmemezlikten gelmektir. Carne ve I stand alone filmleri tartışmasız başyapıttır.

Yönetmen bu filminde günümüzde heryerde türeyen ve aşina olduğumuz sahne sanatlarında performansa önem verip işi showa döküp sonrasında entelektüel derinlikten yoksun olan ve ısrarla bilgi birikimini artırmaya önem vermeyen. Üzerine alakasız şekilde konuyu geçiştiren ''ben sanatımı yaparım, akımları reddediyorum'' gibi iddialı ama soytarılıktan başka birşey yapayan kesimi eleştiriyor gibi geldi. Yaptığı şeyi bilmeyen ama yaptığımı eleştirmeyin diyen embesiller sürüsü yönetmenin odağında. Ha birde bunları eleştirince şekilci olunuyor orası başka bir saçmalık.
S

@serkanaydemir2

10 ay önce

5 / 10

Gaspar!

Çoğu kişi yazarları eserleriyle ilişkilendirirken yönetmenleri bu durumdan uzak tutar. Bana sorarsanız, filmler yönetmenlerin kişiliği sonucudur. Gaspar ahlak düzeyi toplumdan bağımsız ve içindeki şehvet seks arzunu hep bastırma eğiliminde büyümüş bir çocuk. Filmlerini de yüceltme yaparak yani sanatı bahane ederek kendi gerçekliğinde işliyor. Bu açıdan aslında bu yönetmen sapık, cinsellik problemi yaşayan bir kafa. Yani filmlerinde bir sanat yok. Kendi gerçekliği var. Bunu hep aklıma getirdiğim için yine filmlerini sevemeyeceğim. Amatör bir işleniş var filmde. İşe yeni girmiş birinin elinden biraz daha iyisi çıkabilirdi. Mekan atmosfer olayını da başarılı bulmadım. Oyuncuların da isteksiz ve amatör duruşları filmi iyice aldı götürdü yokluğa. Benzer aynılığın dışına çıkınca sanat filmi olmuyor artık. Bıktık bir nevi bu gibi yaklaşımlardan. Sanatın modernliği bu açıdan bir dönüm noktası olacak ama bu filmle değil.

İzlemesen de olur.

@daw

10 ay önce

8.8 / 10

Bu adamın kesintisiz çekimleri beni benden alıyor.

Çok basit bir mesajı var aslında filmin bana göre, herkesin kafesinde tuttuğu bir karakteri vardır, bu karakterin de rahatsız edici olabilecek istekleri, arzuları, fantezileri, davranışları vardır. Ya bir anda kafesin kapısı açılırsa?

Önce dini kimliği sebebiyle içmedi ve bizi zehirledi diye Omar'ı (din/ahlak) sonra da hamile kızı (vicdan) ortamdan uzaklaştırdılar ve olaylar nereye geldi.

@naksidil

1 yıl önce

Gaspar Noe gidişatla uyumlu ilerliyor.. Love ile ( sınırsız aşkı tanımlarken ve bunu normalleştirirken ) adamı yerden yere vurmuştuk. Aslında O tamamen haklı. Duygusal sevimli kalpli perdelerimizi yırtıyor !
Climax belgesel tadında çok tanıdık çok masum yaklaşırken, ID (alt benlik )yüzleşmesi ile açığa çıkan o korkunç karanlık ve o deli KIRMIZI ! Masumiyeti simgeleyen bembeyaz bir örtünün üzerinde kana bulanıyor .... Zor ve izleyiciye hakim olmuş bir film yapmış sevgili Gaspar Noe !

@josephwhite

1 yıl önce

8.3 / 10

Rammstein Deutschland dinledikçe bu film aklıma geliyor, bu adamı ilk kez izleyenler için tamam ama sürekli izleyip hala eleştirenler kaynana-gelin gibiler. Değişmez, olmaz :) adamın mayası bu. Ve siz ne derseniz deyin, filmler sığ görünür ama derin yaralar sonucu oluşmuş derin mesajları vardır. Müzik hala kafamda kaç aydır
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL