VİZYONDA

7.7

28 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (3.147 OY)

Vizyon Tarihi

1 Kasım 2018

Süre

1 Saat 35 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Doğum ve ölüm birer sıra dışı deneyimdir. Yaşam ise geçici bir eğlencedir. Gaspar Noe'nun yeni filmi Climax, 1996 yılında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanıyor. 3 günlük bir prova için özel bir sette toplanan 20 kişilik bir dans grubu, çok çalıştıktan sonra kendi aralarında son bir defa parti düzenler. Bunun için de ortaya bir punç kasesi çıkarırlar. Fakat kısa bir süre sonra ortam değişir ve geceyi anlaşılamaz bir delilik sarar. Herkes uyuşturulduğunu hisseder fakat bunun nasıl yaşandığı hakkında bir fikirleri yoktur. Uyuşturucunun yarattığı güçlü etkiye ve hipnotize edici müziğe karşı dayanması imkansızdır. Ekibin bir kısmı kendilerini cennette gibi hissederken, diğerleri adeta cehennemin merkezindedir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@coreality yazdı...

Pzt, 12 Kas 2018, 22:31 (2 gün önce)

8.5 / 10

Umutsuzluğu, çaresizliği, insanların en ilkel dürtülerinin dışa vurumunu rahatsız edici ama bir o kadar da etkileyici bir biçimde izleyiciye aktarmayı başaran bir film oldu benim için.

@su yazdı...

Cmt, 10 Kas 2018, 17:57 (4 gün önce)

izlerken gerçek anlamda migrenim tuttu. 0-6 yaş grubu bastırılmış duyguların dışa vurumunu izledik karakterlerde. boğucu olduğu kadar kendisiyle bütünleştiren bir film olmuş. iyi ki izlemişim ile acaba izlemesem daha mı iyiydi arası bir duygu ile ayrıldım sinema salonundan ve migrenim için bir ağrı kesici aldım.
R

@rakuun yazdı...

Paz, 04 Kas 2018, 20:01 (1 hafta önce)

Karakterler biraz daha tanıtılsaydı keşke.Müzikler ve renkler muhteşemdi.Kırmızı ilk defa bu kadar boğucuydu.Filmin sonlarına doğru istemsiz bi şekilde derin nefesler aldığımı farkettim.İyi mi oldu izlemem kötü mü karar veremiyorum ama izleyecekseniz tek izlemenizi tavsiye ederim

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Climax filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Climax filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Climax filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL