7.6

207 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (55.851 OY)

KONUSU
Doğum ve ölüm birer sıra dışı deneyimdir. Yaşam ise geçici bir eğlencedir. Gaspar Noe’nun yeni filmi Climax, 1996 yılında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanıyor. 3 günlük bir prova için özel bir sette toplanan 20 kişilik bir dans grubu, çok çalıştıktan sonra kendi aralarında son bir defa parti düz ... Devamı
Doğum ve ölüm birer sıra dışı deneyimdir. Yaşam ise geçici bir eğlencedir. Gaspar Noe’nun yeni filmi Climax, 1996 yılında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanıyor. 3 günlük bir prova için özel bir sette toplanan 20 kişilik bir dans grubu, çok çalıştıktan sonra kendi aralarında son bir defa parti düzenler. Bunun için de ortaya bir punç kasesi çıkarırlar. Fakat kısa bir süre sonra ortam değişir ve geceyi anlaşılamaz bir delilik sarar. Herkes uyuşturulduğunu hisseder fakat bunun nasıl yaşandığı hakkında bir fikirleri yoktur. Uyuşturucunun yarattığı güçlü etkiye ve hipnotize edici müziğe karşı dayanması imkansızdır. Ekibin bir kısmı kendilerini cennette gibi hissederken, diğerleri adeta cehennemin merkezindedir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sis

3 ay önce

7 / 10

Filmi bir yandan seviyorsun bir yandan nefret ediyorsun. Değişik bir deneyim. Bitsin isterken aynı zamanda biraz daha devam etsin diye düşünüyorsun. Sonu bağlansın ama tam olarak bağlanıp tat kaçırmasın, biraz merakta bıraksın. Süresi çok iyi, derinliği kararında, zorlama mesajlar yok.

@linquter

4 ay önce

9 / 10

Overdose etkisi altındaki bir grup dansçıdan bir film çıkarmak isteyip hakkını vermiş. Şu ana kadar kendisinin izlediğim üçüncü filmi ve diğerleri gibi bunun için de şunu söyleyebilirim; fazlasıyla gerçekçi. Normalde bir yerden gelip bir sonuca bağlanmayan filmlere pek ısınamıyorum ancak Gaspar Noe öyle bir şey yapıyor ki rahatsız olduğunuz halde hayranlıkla izliyorsunuz çünkü adamın filmle yapmak istediği şey tam olarak size o rahatsız edici ortamı film yoluyla resmetmek, sizi o anın içerisine sokabilmek. Müzikleriyle, renkleriyle, kamera hareketleriyle kullanabileceği her şeyi bunun için kullanıp amacına ulaşıyor. Film nedir sorusunun cevabını veriyor sanki her filmi. Evet yaptığı işlerin aykırı olması tartışma yaratıyor ve işinin önüne geçebiliyor ancak bu karakterde birisi olmasa belki de bu filmler asla ortaya çıkmayacaktı. O yüzden izlerken sizi rahatsız etmesine izin vererek izlemeniz gerekiyor. Diğer türlü filmin amacına direndi
... Devamı
Overdose etkisi altındaki bir grup dansçıdan bir film çıkarmak isteyip hakkını vermiş. Şu ana kadar kendisinin izlediğim üçüncü filmi ve diğerleri gibi bunun için de şunu söyleyebilirim; fazlasıyla gerçekçi. Normalde bir yerden gelip bir sonuca bağlanmayan filmlere pek ısınamıyorum ancak Gaspar Noe öyle bir şey yapıyor ki rahatsız olduğunuz halde hayranlıkla izliyorsunuz çünkü adamın filmle yapmak istediği şey tam olarak size o rahatsız edici ortamı film yoluyla resmetmek, sizi o anın içerisine sokabilmek. Müzikleriyle, renkleriyle, kamera hareketleriyle kullanabileceği her şeyi bunun için kullanıp amacına ulaşıyor. Film nedir sorusunun cevabını veriyor sanki her filmi. Evet yaptığı işlerin aykırı olması tartışma yaratıyor ve işinin önüne geçebiliyor ancak bu karakterde birisi olmasa belki de bu filmler asla ortaya çıkmayacaktı. O yüzden izlerken sizi rahatsız etmesine izin vererek izlemeniz gerekiyor. Diğer türlü filmin amacına direndiğiniz için zaten filmden keyif alamazsınız.

@claviculaa

6 ay önce

9.3 / 10

Overdosedan bir öncesi badtrip kafası yaşamak istiyorsanız güvendiğiniz kişiyi yanınıza alıp ışıkları söndürün (yalnız daha etkili kafası)

@fugacious

8 ay önce

"varoluş geçici bir illüzyondur."
A

@aglamalikbaby

8 ay önce

10 / 10

Doğum ve ölüm olağanüstü tecrübelerdir yaşam ise gelip geçici bir zevktir

@yurdagulbogar

10 ay önce

Sonu hicbir yere baglanmadi. IMBb den yuksek puan almasina cok sasirdim. Sacma sapan bir film.
K

@kuzgunadam

1 yıl önce

7.5 / 10

benim mi kafam güzel acaba dedirtecek kadar içine alan bir atmosfer. Noe yine şaşırtmadı.

@ezgi124

1 yıl önce

filmi yaşadım resmen

@warriorpoet

1 yıl önce

7 / 10

Uyuşturucular konusunda eşsiz mesajlar veren kalite bir filmdi. Özellikle 25 yaş altı için tavsiye ederim. Ve hatta okullarda eğitim amaçlı gösterilebilir.

@ravenna

1 yıl önce

Gaspar Noe farkıyla ortalık yıkılıyor.Müthiş bir filmdi.

@olanzveins

1 yıl önce

2.9 / 10

Gaspar Noe’nun içerik ve derinlik bakımından en boş filmiydi. Bu filmiyle yüceltilmesi geçmiş yapımlarını görmemezlikten gelmektir. Carne ve I stand alone filmleri tartışmasız başyapıttır.

Yönetmen bu filminde günümüzde heryerde türeyen ve aşina olduğumuz sahne sanatlarında performansa önem verip işi showa döküp sonrasında entelektüel derinlikten yoksun olan ve ısrarla bilgi birikimini artırmaya önem vermeyen. Üzerine alakasız şekilde konuyu geçiştiren ’’ben sanatımı yaparım, akımları reddediyorum’’ gibi iddialı ama soytarılıktan başka birşey yapayan kesimi eleştiriyor gibi geldi. Yaptığı şeyi bilmeyen ama yaptığımı eleştirmeyin diyen embesiller sürüsü yönetmenin odağında. Ha birde bunları eleştirince şekilci olunuyor orası başka bir saçmalık.

@daw

1 yıl önce

8.8 / 10

Bu adamın kesintisiz çekimleri beni benden alıyor.

Çok basit bir mesajı var aslında filmin bana göre, herkesin kafesinde tuttuğu bir karakteri vardır, bu karakterin de rahatsız edici olabilecek istekleri, arzuları, fantezileri, davranışları vardır. Ya bir anda kafesin kapısı açılırsa?

Önce dini kimliği sebebiyle içmedi ve bizi zehirledi diye Omar’ı (din/ahlak) sonra da hamile kızı (vicdan) ortamdan uzaklaştırdılar ve olaylar nereye geldi.

@naksidil

2 yıl önce

Gaspar Noe gidişatla uyumlu ilerliyor.. Love ile ( sınırsız aşkı tanımlarken ve bunu normalleştirirken ) adamı yerden yere vurmuştuk. Aslında O tamamen haklı. Duygusal sevimli kalpli perdelerimizi yırtıyor !
Climax belgesel tadında çok tanıdık çok masum yaklaşırken, ID (alt benlik )yüzleşmesi ile açığa çıkan o korkunç karanlık ve o deli KIRMIZI ! Masumiyeti simgeleyen bembeyaz bir örtünün üzerinde kana bulanıyor .... Zor ve izleyiciye hakim olmuş bir film yapmış sevgili Gaspar Noe !

@josephwhite

2 yıl önce

8.3 / 10

Rammstein Deutschland dinledikçe bu film aklıma geliyor, bu adamı ilk kez izleyenler için tamam ama sürekli izleyip hala eleştirenler kaynana-gelin gibiler. Değişmez, olmaz :) adamın mayası bu. Ve siz ne derseniz deyin, filmler sığ görünür ama derin yaralar sonucu oluşmuş derin mesajları vardır. Müzik hala kafamda kaç aydır

@quijote

2 yıl önce

müzikler gayet güzel. ama uyuşturucunun türevlerini kullanmamış bireyler için hiçbir şey ifade etmeyecek film. gerilim var mı evet var ama korkudan eser yok.
SPOILER

Climax filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Climax filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Climax filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL