6.7

366 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (147.497 OY)

KONUSU
1998 Cannes Film Festivali ödüllü Seul Contre Nous’un sansasyonel yönetmeni Gaspar Noe’den, gösterildiği hemen her yerde yoğun tartışmalara ve ağır tepkilere hedef olmuş, aşk, tecavüz ve intikam üzerine sarsıcı bir film. Gösterildiği bazı ülkelerde, seyircilerin bayılmaları ya da koltukları parçalam ... Devamı
1998 Cannes Film Festivali ödüllü Seul Contre Nous’un sansasyonel yönetmeni Gaspar Noe’den, gösterildiği hemen her yerde yoğun tartışmalara ve ağır tepkilere hedef olmuş, aşk, tecavüz ve intikam üzerine sarsıcı bir film. Gösterildiği bazı ülkelerde, seyircilerin bayılmaları ya da koltukları parçalamaları gibi vakalara neden olan film, sansürlenip sansürlenmeyeceği tartışmalarını geride bıraktı ve nihayet huzurlarımızda.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yagcionur

6 ay önce

5 / 10

Sinema tarihinin en gerçekçi tecavüz sahnesini içermesi haricinde bomboş bir film.Metod güzel ama hiçbir yaratıcılık olmayınca elde kalıyor.

IMDB puanının gereksiz fazla olduğunu düşünmekteyim.

Puanım 5/10

@menngu

11 ay önce

7.5 / 10

Bu filmi nezdinde rahatsız edici yapan görülmeyen veya görmek istenmeyen realitedir.

@kbrcktlbs

1 yıl önce

6.9 / 10

Sinema tarihinin en gerçekçi tecavüz sahnesini içeren film

@zenobiaa

2 yıl önce

9.5 / 10

işte film işte gaspar noe sineması! izlerken film böyle olur diyorsunuz

@hrarchon

2 yıl önce

7.7 / 10

1- Müzikler berbat. Ve bilinçli olarak bu yönde seçilmiş. (Gerilimi korumak için)

Sansürsüz bir film.

2- Mesajları olmayan bir film değil. Tecavüz sahnesi rahatsız edici. Yine de bu kadar **rnografik içerikli olması şart değildi.

3- Hiç kimse Belluci’nin mükemmel oyunculuğunu tartışamaz. Filmin sonundaki ferahlatıcı aşk sahnelerini sevdim.

@cruachan

2 yıl önce

9.2 / 10

İlk kez sondan başa doğru gelen bir film izledim ters köşe, bu tip filmler çıksa çıksa fransız sinemasından çıkar zaten, herkesin bünyesinin kaldıramayacağı oldukça rahatsız edici sahnelerin olduğu bir film ama ne yazıkki hayattaki gerçekler bunlar.

@superhans

3 yıl önce

10 / 10

Kusursuz bir sinema örneği... Diğer filmler gibi sizi uyutmaz, ya da eğlendirmez. Pür gerçeklerin bağırışını duymanızı sağlar. Filmin sonunda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur, film zaten baştan ölüdür. . Bazı sahnelerde Godard sinemasını andırması da mutluluk kaynağıdır. Pür gerçekler,10/10

@mavimilena

3 yıl önce

Gaspar Noe’in unutamayacağım filmlerindendir. Tam ondan beklediğim kadar sert ve etkili. Özellikle o tecavüz sahnesi beni gerim gerim gerdi. Sinir bozucu, rahatsız edici bir film. Monica Bellucci bambaşka bir kadın yaa. Fena güzel , göz kamaştırıcı. Filmin herkese hitap edeceğini sanmıyorum. Yönetmeni takip edenlere tavsiyemdir.

@barkotsuzisler

5 yıl önce

şu filmin bu kadar düşük puan almasını hayretle izliyorum. bu oyunculuğa, akışa, yönetmene, senaryoya böyle düşük puan? o meşhur tecavüz sahnesi bile insanın vahşi yüzünü anlatmaya bu kadar yeterken filmi yetersiz bulanların yüksek puan verdiği filmleri merak ediyorum. ps; muhtemelen harry potter :/

@hans_landa

5 yıl önce

7.6 / 10

Tecavüz sahnesi iki haftada çekilmiş. Nutkum tutuldu.

@rien_toutce

8 yıl önce

çoğumuzun sinemayı sahip olamadığımız mutlulukları bulmak için izlediği düşünüldüğünde bu filmin izlenmek istenmemesi ya da izlenilince sevilmemesi çok normal.

gerçek hayatta olduğu ve doğru söyleyenin dahi sevilmediği bir düzende böylesine korkunç bir hikayenin çekici gelmemesi de normal.

her neyse herkesin söylediği şeyleri tekrar etmeme gerek yok. evet çarpıcı bir filmdi çünkü gerçek acılar vardı. ama belki kimse hissetmedi ama ben şunu da hissettim; belki de başımıza gelen kötü olaylar yaptığımız seçimlerle doğrudan ilişkili. yaşarken daha dikkatli olabilmek dileğiyle...

@fthgzl79

8 yıl önce

7.4 / 10

Monica'nın güzelliği enfes..Vincent'in oyunculuğu da muhteşem..Filmin baş taraflarında ''ne yapıyor bu yönetmen? veya ''bu nasıl bir film?'' gibi şeyleri aklımdan geçirdim ama film ilerledikçe,filmden keyif almaya başladım..İz bırakan,aklınızda kalacak bir film..

Tecavüz sahnesi fena..Ayrıca şiddet içeren sahnelerde çok gerçekçi çekilmiş..
S

@scarletcarson

8 yıl önce

Bir kere filmin çekimi gayet kendine özgü ve baş döndürücüydü. Alışana kadar midemle baya mücadele ettik. Ama alıştıktan sonra kurgu daha merak uyandırıcı bir hal alıyor ve filmin sonu güzel bir son ve (en az başı kadar) başlangıç. Buna benzer bir teknik daha önce başka bir yönetmen tarafından kullanıldı mı bilmiyorum ama alışılmadık olduğu için gizemli geldi bana. Fakat aradaki felsefi konuşmalar, müzikler ve o yoğun duygulu sahneler dışındaki sahneler oldukça rahatsız ediciydi.(+18 in en üst seviyesi diyebilirim bence) Nacizane fikrim psikolojinize dikkat ederek izleyin. Kendinize bu filmin sadece bir film olduğunu sık sık hatırlatın.

@sioux

9 yıl önce

8 / 10

Yalanlarla şişirilmiş samimiyet yoksunu o kadar çok film var ki, kadrajda bu kadar realite görmek insanları rahatsız ediyor buna hiç şaşırmadım.Tereddüt etmeden İzleyin efendim.
SPOILER

Dönüş Yok filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dönüş Yok filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dönüş Yok filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL