7.4

334 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (84.457 OY)

KONUSU
Anna, Georg ve genç oğulları Georgie, tatil için göl kenarındaki evlerine gelmişlerdir. Komşuları Fred ve Eva onlardan önce gelip yerleşmişlerdir. Anna ve George, komşuları ile güzel havanın nimetlerinden yararlanmak için ertesi gün golf oynamak üzere sözleşirler. Daha sora baba ile oğul yeni elden ... Devamı
Anna, Georg ve genç oğulları Georgie, tatil için göl kenarındaki evlerine gelmişlerdir. Komşuları Fred ve Eva onlardan önce gelip yerleşmişlerdir. Anna ve George, komşuları ile güzel havanın nimetlerinden yararlanmak için ertesi gün golf oynamak üzere sözleşirler. Daha sora baba ile oğul yeni elden geçirilmiş yelkenlileri ile ilgilenirken, Anna iyi görünümlü bir genç olan Peter tarafından ziyaret edilir. Peter, Eva’nın yemek pişirdiğini ve yumurtaya ihtiyaç duyduğunu söyleyerek, Anna’dan yumurta rica eder. Bu isteği iyi niyetle kabul eden Anna, bir an duraladıktan sonra Peter’e arazilerine nasıl girdiğini sorar. Genç adam çitlerinde bir delik olduğunu, oradan geçtiğini deliği ise ona Fred’in gösterdiğini söyler. İyi başlayan tatil kabusa dönüşmek üzeredir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

6 / 10

Salt şiddet unsurunun işlendiği kısmen rahatsız edici olarak tanımlayabileceğimiz gerilim filmi. Standart bir aile yapısındaki Georg-Anna ve çocukları bir tatil için yazlıklarına gittiklerinde hem kendilerince oluşturdukları kibar yapıları hemde sürekli birşeyleri sorgulayan felsefik zihinleri ile şiddet ihtiyaçlarını gidermek isteyen Paul ve Peter isimli iki kardeşin musallatına maruz kalırlar. Kardeşler olayda o kadar profesyonelleşmişlerdir ki sürekli bir şans yakaladıklarını zannetmemize rağmen sonuç kaçınılmazdır. Film, sadece şiddetin dışa vurumuna o kadar odaklanmıştır ki filmde amaç falan yoktur. Gelirler, canlarının istediği yaparlar ve giderler. Bu sebeple film, pembe film dünyasına bir eleştiri olarak yapılmıştır denilebilir.
Z

@zes

2 yıl önce

7.6 / 10

Botta gerceklesen evren üzerine kisa konusma filmin mesajini cok iyi anlatiyor aslinda:
madde ile anti-madde arasindaki iletisimsizlik ve bunun sonucunda insani adeta karadelik gibi icine ceken, kendisinden kacilamayan ve keskin bir sessizligin hakim oldugu yer.

Film icerinde iyiyi kötüden, dogruyu yalandan, gercegi kurgudan ayirmanin imkani olmuyor; fakat tüm o zitliklarin icerisinde bizi de adeta karadelik gibi icine cekiyor ve kacmak belki de Anna gibi kacmaya calismak anlamsizlasiyor. Film bittikten sonra, Anna gibi kendimizi toplamaya ihtiyac duydugumuz koskoca bir sessizlik hakim aliyor.

En nihayetinde bir film degil mi? Hepsi eglence icin!

@gustav_mahler

3 yıl önce

Ahaha ’’polisin numarasını bilmiyorum’’ dedi ya la! :D sonra arkadaşını arayıp ’’polisi ara buraya gelsin’’ diyo.

@vitoscaletta

3 yıl önce

Gerilim filmi sevenlerin izlemesi gereken bir film birkaç yerde sizi gerçek dünyaya döndürecek mantık hataları olabilir ama maksadınız gerim gerim gerilmekse eğer size istediğinizi verecek bir film
R

@rechtsenwalt

3 yıl önce

7.5 / 10

Sağlam bir gerilim hikayesi. İzlerken karakterlere ’ KAÇ KIZIM KAÇ’ diye bağırmaktan kendimi alamadım:D

Not: Ercüment Çözer fikri bu filmden gelmiş olabilir mi acep???

@lerin

4 yıl önce

7.6 / 10

İzlediğim en iyi gerilim filmlerinden birisi. Hanekenin en rahatsız edici filmi kesinlikle. Film aralarında karakterlerden birisinin kameraya dönmesi ve seyircilere hitap edecek bir şekilde bir şeyler söylemesi filmin içinde olduğunuzu unutmama izlenimi veriyor. Film ortalarına doğru film durağanlaşıyor izlenimi verse de bırakmadan devam edilmeli.

@ege_undag

4 yıl önce

7.5 / 10

Evet iyi bir film, gerilimi de bence yerinde ve yönetmen tarzını sonuna kadar hissettirmiş ama bazı ciddi mantık hataları vardı. Ve bu hatalar filmin içine girmeyi zorlaştırıyor.( Amaç da bu zaten) Bunun yanı sıra "kurbanlar" aşırı pasif çizilmiş. Hatta öyle ki bir noktadan sonra bu kadar salaklarsa hakikaten ölmeyi hakediyorlar diye düşünüyor insan. Fakat aslında bütün bu '' hatalar''ın da kesinlikle yönetmen tercihi olduğu açık. Zaten filmin bütünü de yönetmenin seyirciyle oynamasından ibaret.

@ayselcigerliogl

5 yıl önce

funny gamesi tanımlayın deselerdi ezber bozan özgün bir film derdim. haneke'nin anlatım tarzı karşısında hayretler içerisinde kalıyorum. basitlikten sıyrılmış ,seyircisini düşündürerek izleten sıradanı sunmayan bir film.

devamı spoiler içerebilir:
günümüz sinema ve dizisinde çıplaklık insanları bağlama ya da doğalı yansıtma nedeniyken burada değil. belki de ilkel şeyler yansıtılmıyor ekrana. acaba modern, her şeyi yolunda giden aile ile filme başladığı ve onların safını tutmamızı istedikleri için mi? aynı şekilde öldürülen sahneler de gösterilmiyor şişkonun kadın tarafından öldürülmesi hariç.
ki o geri sarıldı ve öldürülmedi yeni senaryoda, belki de o yüzden gösterildi.
mesela kadının soyulması istendikten sonra da cinsel dokunuş da olmuyor.
fiziksel değil de psikolojik şiddet çarpıyor film boyunca.
çocuk öldükten sonra kadından beklediğimiz ne? orada izlerken düşündüm ama bir karara varamadım. kendimi toplayıp canımı mı kurtarmalıyım
... Devamı
funny gamesi tanımlayın deselerdi ezber bozan özgün bir film derdim. haneke'nin anlatım tarzı karşısında hayretler içerisinde kalıyorum. basitlikten sıyrılmış ,seyircisini düşündürerek izleten sıradanı sunmayan bir film.

devamı spoiler içerebilir:
günümüz sinema ve dizisinde çıplaklık insanları bağlama ya da doğalı yansıtma nedeniyken burada değil. belki de ilkel şeyler yansıtılmıyor ekrana. acaba modern, her şeyi yolunda giden aile ile filme başladığı ve onların safını tutmamızı istedikleri için mi? aynı şekilde öldürülen sahneler de gösterilmiyor şişkonun kadın tarafından öldürülmesi hariç.
ki o geri sarıldı ve öldürülmedi yeni senaryoda, belki de o yüzden gösterildi.
mesela kadının soyulması istendikten sonra da cinsel dokunuş da olmuyor.
fiziksel değil de psikolojik şiddet çarpıyor film boyunca.
çocuk öldükten sonra kadından beklediğimiz ne? orada izlerken düşündüm ama bir karara varamadım. kendimi toplayıp canımı mı kurtarmalıyım yoksa yas tutup ölmeyi mi beklemeliyim. geri kalanların kurtulmasını beklerken bir yandan zihnimde döndü. kurtulmalarını istiyorum ama çocuk öldü ve ona bakmıyorlar bile. can derdine düşmeleri gerekti. böyle olmalarını onaylıyor muyum ben kötü müyüm? kendime itiraf etmek istemediğim kötü senaryo silsileleri geçti belki zihnimden.

film bitmeye yakınken ailemizin başına gelenler yeni ailenin başına aynı senaryo ile gelecek, artık aşina oluyoruz ve böyle bir döngüye girdiğini biliyoruz, aslında film bitmiyor, yönetmen orijinal bir final yapıyor.

başındaki müzik de bize olacakları haberdar ediyor belki de. sakin klasik müzikler çalarken aileyi seyrederken birden gürültülü, rahatsız edici, saldırgan bir rockımsı müzik giriveriyor.

araba yıkanırken de kadın ağlıyor. çok mu ütopik düşünüyorum bilmiyorum ama ben suları birleştirdim burada. içini dökme anlamında suyun varlığı seyretmiş olabilir burada, rahatlama sağlıyor.
bir de genel olarak nesnelere odaklanma var haneke'de. insanın hareketine göre değişmiyor kareler, nesne odaklı oluyor. bu da hoşuma giden noktalardan birisi.
D

@dikkon

6 yıl önce

6.8 / 10

Ya düzgün yorum yapın arkadaş boşa giden zamana yazık. Ya da gerilim filmleri bana göre değil. Mantık hatası bol bol. Filme kaptırırsan görmezsin belki ama gerilmedim gerilemedim! Film kötü. Akmıyor gitmiyor.İstediğin kadar yorum yap farklı marklı değil arkadaş konusu da...

@sersak53

4 yıl önce

Filmi izlemeden önce bence yönetmeni ve tarzını bir araştır. Sonra gülünç duruma düşebilirsin
C

@chavdar

7 yıl önce

8.3 / 10

sıradışı bir film. bu filmde, izlediğim diğer gerilim filmlerinden farklı olarak klişelerden uzak gizemli bir psikopatlık gizli ve bu şey sizi öyle çekip sürüklüyor ki filmin nasıl bittiğini, 2 saatin hangi ara geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

senaryonun mükemmelliği ve itici karakterleri canlandıran profesyonel oyuncular filmi izlerken rahatsızlık verse de ekranın başından kalkıp gidemiyorsunuz. filmdeki self reflexive hareketler de gayet rahatsız edici ama yine de gidemiyorsunuz.

ayrıca kadının evden alelacele kaçmaya çalışırken giydiği süveter iğrençti, onu sütyeninin üstüne giymesi her şeyi daha da iğrençleştirdi.

iyi film..
M

@michail_haneke

7 yıl önce

Haneke ye aşık olmamın nedeni.Eğer bi gün kapımı çalıp yumurta isteyen biri olursa oracıkta katil olurum.Filmin sonuna kadar diken üstünde oturursunuz.Filmin sonunda beyazlar giyen insanlara fobiniz olur öyle de manyak bi film,travmalardan travma beğendirir.Ama Haneke iyidir başımızın üstünde yeri var...

@free_style

7 yıl önce

Yönetmenin mesajı: İyi şeyler filmlerde olur. Ben size bir film değil, gerçek bir şeyler sunmak istiyorum.

@cnnto

7 yıl önce

Dehşet verici bir film.

Spoiler olmasa da yorumdaki içerik film hakkında bilgi verebilir.

Klasik gerilim filmi kodlarını hiçe sayan ve seyirciyle alay eden, gerçekten gerilimi hissettiren bir yapım. Filmin başından sonuna rahatsız edici anlar yaşanıyor ve asla rahatlayamıyorsunuz. Beklediğimiz o rahatlama, o kaçış; hikayenin çözüm kısmı asla gerçekleşmiyor. Yani film bilinenden, kanıksanmış olandan çok daha öteye taşıyor kendi türünü. Çünkü kurguyu şekillendiren, korku yaratan karakterler oluyor.

Kısaca, aklınızdaki gerilim temasını bozacak, beklentilerinizi bilip size onları vermeyecek bir yapım.

Not: Sonuna kısaca diye cümle eklediğim için umarım yalnızca o cümleyi okuyup geçmiyorsunuzdur :(

@brennuendo

7 yıl önce

7 / 10

İzledikten sonra birkaç gün etkisinden çıkamıyorsunuz. çok rahatsız edici fakat bir o kadar da güzel, üstüne düşünülmesi gereken bir film. Bu filmi beğenmeyenleri hiçbir zaman anlayamadım bende çok büyük etki bırakan bir filmdi

@naksidil

8 yıl önce

Bu neydi dedirten bir film olmuş :) Oflaya puflaya gerildik mi diyelim .. Kapımıza gelen masum yüzlü çocuklara yumurta mı vermeyelim ! Yada nasıl bir yumurtadan çıktıklarını mı hesaplayalım. Sonunda iyisi mi kendi canım deyip, can havliyle kaçalım .. Melek yüzlü şeytanlarla tuhaf bir dans :)
SPOILER

Ölümcül Oyunlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümcül Oyunlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümcül Oyunlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL