Ölümcül Oyunlar

(2007)

Funny Games

Film 1 Saat 51 Dk. Polisiye, Dram ABD, Fransa 30 Mayıs 2008

6

169 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (89.415 OY)

KONUSU
Ann, George ve oğulları Georgie kısa bir tatil için göl kenarındaki yazlık evlerine giderler. Vardıklarında komşuları Fred ve Evada bir gariplik sezerler. Ertesi sabah golf oynamak üzere sözleşmişlerdir. George ve Georgie yelkenli teknelerini tamir ederken, Ann de yemek yapmaya koyulur. Bu sırada Ev ... Devamı
Ann, George ve oğulları Georgie kısa bir tatil için göl kenarındaki yazlık evlerine giderler. Vardıklarında komşuları Fred ve Evada bir gariplik sezerler. Ertesi sabah golf oynamak üzere sözleşmişlerdir. George ve Georgie yelkenli teknelerini tamir ederken, Ann de yemek yapmaya koyulur. Bu sırada Evaların misafiri olarak tanıştıkları genç ve kibar görünümlü Peter, Anni şüphelendirir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@meyziyade

6 yıl önce

sahneler hemen hemen ilkiyle aynı olmasına rağmen ilkiyle etkileyicilik bakımından aralarında uçurum vardır ve oyunculuklar yetersizdir, gerilim diyince almanlar bu işi daha iyi yapıyor, die welle, das experiment gibi.

Alman yapımı varken bunu izlemek gibi bir hata yapmayın kısacası, illa izleyecekseniz de benim yaptığım gibi ondan sonra bunu izleyin.

@buuura

6 yıl önce

orjinal filmden farklılıklarıorjinal filmin alman yapımı olması almanyada geçen filmin yerine bu filmin amerikan yapımı olup amerikada geçiyor olması karakterlerin tipik amerikan ailesi olması orjinal filmdeki bazı karakterlerin misal köpeğin daha korumacı bir köpek türü olan alman kurdu iken bu filmde daha çok oyun köpeği olan golden olması oyuncuların misal anne karakterinin anneden çok abla gibi gözükmesi ve bazı dekorların ve ufak diyalog farklılıklarının farklı olmasının dışında orjinal filmden farkı olmaması yine de bence orjinali daha izlenilesi elbete orjinalinde bulunmayan beğendiğim eklenmiş olan ufak sahneler güzel oturmuş yine de sadece orjinalini izleseniz veya bu yeni çekimi izleyip orjinali izlemeseniz kaybınız olmaz her iki filmde gayet ikiz kardeş gibiler sadece ufak farklılıklar barındırıyorlar o kadar

@hontt

6 yıl önce

3.1 / 10

hiç gerek yoktu, orjinalini izleyin. çöpe yolculuk eder.

@snbysl

7 yıl önce

5.5 / 10

Eğer gereğinden fazla uzun olmasaydı sevebilirdim belki ama özellikle sonlara doğru sıkılmamak elde değil.

@stiff

8 yıl önce

6.5 / 10

İlk 1 saatini soluksuz ve zevkle izledim. Sonraki 50 dakikası ise sıkıcıydı. Elemanlar gerçekten sinir bozucu ve geriyordu. Ancak ne sonu tatmin etti, ne filmin ikinci yarısı... Filmin verdiği, vermek istediği mesaj çok da umrumda değil. The Dreamers'da sümsük rolde oynayan Michael Pitt, bu filmde daha farklı bir rolü daha iyi canlandırarak başarılı bir iş yapmış.

@lavn

8 yıl önce

Tam Michael Pitt filmi.tarzı sevmem ama Pitti seviyorum,otobüs yolculuklarında izlenebilir.

@behtul

8 yıl önce

"Sizi öldürebilir miyim?" kirbalığı taşıyan film diyorum ben bu filme. Haneke'nin şiddet felsefesi üzerine çok güzel bir film. İnsanı düşündürmüyor değil. Şiddet bizim bir parçamız mı? içimizde olan bir güdü mü? Bunu bastırmak ise aklın ve iradenin verdiği bir durum mu acaba acaba?

@hakanderin

8 yıl önce

başroldeki oyuncular çok iyi oynamış.

@gardanadam

9 yıl önce

haneke yine yapmış yine muhteşem olmuş.

@pulpfiction

10 yıl önce

7.5 / 10

jeneriği bile sinir bozucu. huzur içinde sakin sakin otururken sinir harbine girmek isteyenler kesinlikle kaçırmasın ki zaten film o misyonla çekilmiş ve bir hayli rahatsız edici, rahatsız edici olduğu kadar da marjinal.

bir kere filmdeki amaçsızlık adamı kanser eder. niye kardeşim niye?? ne istiyonuz?? amacınız, olayınız ne?? yok!! salt, katıksız sadistlik. bu tarz survival filmlerinde, bu filmde olduğu gibi mutsuz sonla da bitse, film boyunca bir mücadele bir hareketlilik olur, bu arada birileri ölür finalde de son anda bir aksiyon olur, film biter. bu filmde ise sürekli bir umutsuz, durağan, çaresiz hava var; son sahnede bıçağı alcak hatun kalp ciğer dalcak diyosunuz, yok. tüfekle vuruyor, adam gidip kumandadan geri sarıyor bir de kameraya dönüp ayar veriyor, nitekim çaresizliği izleyici de yaşıyor.

naomi watts'ın performansı harika.

@lowen

10 yıl önce

6.4 / 10

Michael Haneke ilk filmden tam 10 yıl sonra,aynı şekilde sadece oyuncuları değiştirerek Funny Games'i bir daha çekmiştir..Bunun nedeni ilk filmin Amerikan halkına yeteri kadar ulaşmamasıdır,onun asıl amacı,asıl hedefi Amerikan halkıdır..Bu yüzden ikinci filmi Amerika'da gösterime girmesi için ve daha fazla Amerikalı'ya ulaşması için çekmiştir..Film izlerken gerilmemek elde değil,Paul ve Peter'in nazik tavırları,bir anda başlayan patlamaları hepsi gerçekten sinir bozucuydu..Film içinde Paul seyirciyle konuşarak,filmin daha da içinde olmamızı sağlıyor..İnsanların,şiddete olan bağımlılığı filmde çok iyi aktarılmış,spoiler-Peter vurulduktan sonra,Paul'un şiddetle kumandayı araması ve geri sarması,bu konuda yapılan en iyi göndermedir-spoiler..Naomi Watts çaresiz,yorgun,ümitsiz Ann Farber karakterinde oldukça başarılıydı..

@tnetennba

10 yıl önce

Orijinali varken, bunu izlemeye gerek yok.

Dipnot : Haneke abimizin neden aynı filmi iki kez çektiğini anlayabilmiş değilim.

@happy_alley_cat

10 yıl önce

hayır ayda yılda bi sinemaya giderim ondada böle iğrenç filmlere denk gelmeyi nasıl beceririm hiç bilmiyorum.sayın admin buraya yeni kategori istiyorum "mutlu sokak kedisi bunu sinemada izledi" şeklinde(ki gören arkasına bakmadan kaçsın)
S

@sixtyone

10 yıl önce

6.5 / 10

gerildim rahatsız oldum..psikopat 2 genç rollerinde oldukça iyiydiler ikisinede ayar oldum..fena film değildi ancak bir önceki versiyonunu izlemedim bir kıyaslama yapamayacağım..

@aforozzedeler

11 yıl önce

yeni nesile orjinal konusu içeriğiyle funny games i tanıtma filmi gibi olmuş.
-bu filmi(funny games U.S) beğenmeyenler bunu beğendi funny games-
SPOILER

Ölümcül Oyunlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümcül Oyunlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümcül Oyunlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL