Kevin Hakkında Konuşmalıyız

(2011)

We Need to Talk About Kevin

Film 1 Saat 52 Dk. Dram, Gizem İngiltere, ABD 3 Şubat 2012

7.5

455 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (164.896 OY)

KONUSU
Anne-babaların en çok korktukları nedir? Feci şeyler yapan bir evlat... Kevin, on altıncı yaş gününden birkaç gün önce affedilmez, kabul edilemez bir şey yapınca annesi Eva, oğlunu aslında hiç sevip sevmediğini, oğlunun eylemlerinden sorumlu tutulup tutulamayacağını kendine sormaya başlar. Yalnızca ... Devamı
Anne-babaların en çok korktukları nedir? Feci şeyler yapan bir evlat... Kevin, on altıncı yaş gününden birkaç gün önce affedilmez, kabul edilemez bir şey yapınca annesi Eva, oğlunu aslında hiç sevip sevmediğini, oğlunun eylemlerinden sorumlu tutulup tutulamayacağını kendine sormaya başlar. Yalnızca keder ve suçluluk değildir hissettiği; toplumun ona karşı tutumu da onu zorlar. Oscar adayları arasında adı geçen Tilda Swinton’ın, dünyası kararan bahtsız anne rolündeki performansı muhteşem! Lionel Shriver’ın Türkçeye de aynı adla kazandırılan romanından İskoç yönetmen Lynn Ramsey tarafından beyazperdeye uyarlanan bu psikolojik gerilimin müziklerini Radiohead’den Johnny Greenwood besteledi.
Tilda Swinton

Eva Khatch...

Ezra Miller

Kevin Khat...

John C. Reilly

Franklin K...

Jasper Newell

Kevin Khat...

Rock Duer

Kevin Khat...

Ashley Gerasimovich

Celia Khat...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@unexpected

3 hafta önce

9.2 / 10

Bu filmi ilk yaklaşık 1-2 yıl önce izlemiştim gittim tekrar izledim. Olay örgüsü, anne oğulun o çarpık ilişkisi izleyiciye geçirdiği o duygu beni baya etkilemişti. Birçoğu bu filmde Kevin'dan bahsetti Ezra Miller'in performansı baya konuşuldu ama beni daha çok etkileyen annesini canlandıran kadın Tilda Swinton oldu. Kadın adeta o boşluk hissini banada yaşattı çok garip hissettirdi. Anne Oğul harika iş çıkardılar. Film baya etkileyiciydi konuşulduğu kadar var. :)

@yokitosama

3 hafta önce

7 / 10

Psikolojik filmler için ders niteliğinde olan bir yapımdır. Kevin'ın karakter gelişimini öyle bir ele almışlar ki bunu fark etmeyen ailesine ekrana girip müdahale etmek istiyorsunuz.

yavaş yavaş size Kevin'dan geçen o gerilim bir süre sonra gözlerinizi filmden ayıramaz hale gelmenize neden oluyor.
I

@ilqin

3 ay önce

7.1 / 10

çok fazla ismini duyduğum fakat çok da umutlu olmadığımdan ertelediğim bir filmdi. tilda swinton un oyunculuğuna gerçekten aşığım. bunun yanında ezra miller da gerçekten iyi bir oyunculuk sergilemiş. sinematografisi beklediğimden çok daha iyiydi. aynı irreversible daki gibi filmin sondan başlayıp geriye doğru ilerlemesi hoşuma gitti. film daha çok işlenen suç üzerinden değil de bu suçtan etkilenen çevredeki bireylerin psikolojisi üzerinden gidiyor. çoğu filmin aksine suçtan etkilenen insanların işlenmesi benim hoşuma gitti. gerici bir havası var filmin. boğuluyor gibi hissettirdiği sahneler çoğunlukta.insanı suça sürükleyen şeyin aslında sevgisizlik olduğunu görüyoruz.düşünmeden hayata getirilmiş bir insanın ne kadar fazla bireyin hayatını cehennem edebileceğini de görüyoruz aynı zamanda. verilmek istenen mesaj da çok açık gibi: lütfen çocuk yapmayın!!!

@fthgzl79

5 ay önce

7 / 10

İki saate yakın hiç sıkılmadan izledim filmi. Anne ve oğul çok iyi oynamışlar.

@mavimilena

2 yıl önce

8.9 / 10

Etkileyici, güçlü ve insanı fena sarsan bir filmdi. Senaryo müthiş, oyunculuklar da bir o kadar muhteşem. Tilda Swinton ise başka bir muhteşem! Sonuna kadar büyük ilgi ile izledim.Sizlere de tavsiye ediyorum, izleyiniz.

@renkliboncuk

3 yıl önce

Psikolojik filmler arasında en iyilerden olduğu şüphesiz. Senaryo müthiş, oyunculuklar muhteşem. Kurgusu çok başarılı. Sinirler tavan yapıyor. Ah Kevin ahhh!! Tilda Swinton’a gelince filmde performansıyla döktürmüş. Mutlaka izlenmesi gereken bir film. İyi seyirler.

@yurdagulbogar

3 yıl önce

7 / 10

Sonu cok anlamsiz bitti.

@sebo

3 yıl önce

Kevin hakkında konuşulmadı fakat çok şey söylendi. Anne ile çocuk arasındaki ilişkiden tutun, tuvalet eğitimine kadar her şey. Psikanalitik kuram bu konuyu çok geniş ele aldı. Ben biraz Kevin’ın patolojisi hakkında konuşmak istiyorum.

Kevin’ı ilk Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun bir alt alanı olan "dürtüsellik"le ele alalım. Zira bunun tedavi edilmemesi bizi ileriki yaşlarında Davranım Bozukluğuna götürdü. Anne, çocukta tuhaf giden şeylerin farkındaydı. Otizmden şüpheleniyordu fakat Kevin komut alabiliyordu. Bir terapiste yönlendirilseydi sonu bu denli bitmeyebilirdi. Çünkü terapinin amacı anne ile çocuğun arasında iyi bir ilişki kurmayı sağlamaktır. Kevin, Davranım Bozukluğu tanısı aldığında artık hukuki ve ahlaki sorunlar baş gösterecekti. İnsanlara zarar verecekti ki bunu ilk kız kardeşinin üzerinde denedi. Şimdi artık tedavi edilmemiş bir ergenin "hayal gücü" onu "neden yaptığını bilmediği" cinayete sürükledi. Neden yapt
... Devamı
Kevin hakkında konuşulmadı fakat çok şey söylendi. Anne ile çocuk arasındaki ilişkiden tutun, tuvalet eğitimine kadar her şey. Psikanalitik kuram bu konuyu çok geniş ele aldı. Ben biraz Kevin’ın patolojisi hakkında konuşmak istiyorum.

Kevin’ı ilk Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun bir alt alanı olan "dürtüsellik"le ele alalım. Zira bunun tedavi edilmemesi bizi ileriki yaşlarında Davranım Bozukluğuna götürdü. Anne, çocukta tuhaf giden şeylerin farkındaydı. Otizmden şüpheleniyordu fakat Kevin komut alabiliyordu. Bir terapiste yönlendirilseydi sonu bu denli bitmeyebilirdi. Çünkü terapinin amacı anne ile çocuğun arasında iyi bir ilişki kurmayı sağlamaktır. Kevin, Davranım Bozukluğu tanısı aldığında artık hukuki ve ahlaki sorunlar baş gösterecekti. İnsanlara zarar verecekti ki bunu ilk kız kardeşinin üzerinde denedi. Şimdi artık tedavi edilmemiş bir ergenin "hayal gücü" onu "neden yaptığını bilmediği" cinayete sürükledi. Neden yaptığını bilmediği... Biliyor olsaydı, biraz daha yaşı ilerleseydi ve biraz daha kendi haline bırakılsaydı Kevin’ı sırada Antisosyal Kişilik Bozukluğu tanısı bekliyordu.

Kevin hapisteyken tedavi görüyor ve filmin son sahnesi bize umut vadediyor.

Etrafta birçok "beni gör" diye dikkatimizi çekmeye çalışan çocuklarımız var. Yardım çığlıklarını bazen kendisine, bazen bir eşyaya, bazen de başka insanlara-hayvanlara zarar vererek görünür kılıyor. Küçücük çocuğa ilaç mı verilir (!) deyip tedaviye engel olan insanlardan tutun, benim çocuğum öyle şey yapmaz diyen ebeveyne kadar... herkes, hepimiz bu "sorunlu" çocuklardan sorumluyuz. Bugün tedavi edilmeyen çocuk, yarın "en iyi" ihtimal trafik canavarı olarak karşımıza çıkacak. En iyi ihtimal...

@sametakdag35

4 yıl önce

6.8 / 10

Kurgusu bence gereksiz karmaşık yapılmış ve temposu çok düşüktü. Muhtemelen standart bir kurguyla film çok düşük kaldığı için böyle bir yola gidildi. Hikaye iyiydi. Eminim kitabında çok iyi işlenmiştir ama filmi vasattı

@haoff

6 yıl önce

iyi bir anne olmak için önce anne olmayı istemek gerekir a dostlar.

kadın bebekten daha karnındayken bile rahatsızlık duyuyor, hiç benimsememiş. çocuğun sürekli anneyi kazanma çabası ve annenin duygu vermemesi. sonuç çok normal.

@aylakmadame

6 yıl önce

Freud’un ekmeğini daha ne kadar yiyeceksiniz bakalım.
W

@wersolame

7 yıl önce

Net Overrated bir film.
Zerre zevk almadım izlerken , bence çok üç nokta bırakılmıştı sahneleri , durdurup durdurup düşündüm ne anlatmak istemişler diye.
İzlemeyin kitabını okuyun.

@normajeane

7 yıl önce

8.5 / 10

Oedipus kompleksi nedir sorusuna açık ve net cevap veren film. Oyunculuklar harika. Kevin’ın çocuk olduğu sahneler çok daha etkileyiciydi.

@naksidil

8 yıl önce

Anneler ne yaparsa yapsın evlatları onlara kıyamaz..Anne ve çocuk arasında ki kopmaz bağı, tuhaf iletişimi anlatamamanın en garip yansıması bu film. Sadece psikolojik gerilim yönüyle izlemeye çalışanların çözemeyeceği kusursuz birfilm.

@tambenlik

8 yıl önce

baştan sona freud'a selam çakan, izlerken renk-oyunculuk-senaryo bütünlüğüyle ekrana kilitleyen, bittikten sonra da düşün düşün düşündüren filmdir. gerçekten beğendim.
SPOILER

Kevin Hakkında Konuşmalıyız filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kevin Hakkında Konuşmalıyız filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kevin Hakkında Konuşmalıyız filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL