Mustang Yorumları

Mustang filmi detayları

S

@sellukaa

1 hafta önce

Ataerki de, cinsiyetçi gelenekler de yerin dibine batsın.

@darkscream

1 yıl önce

filmdeki gariplik şu. bu derece rahat takılabilecek kızların karadeniz’de değil ege’de izmir’de falan olması beklenir lakin öyle olunca da çevredeki insanların o derece yobaz tepki vermesi mümkün değil. mantık hatası mevcut yani.

bunu geçersek ben filmin gidişat belli olunca kız isteme sahnesinde bıraktım izlemeyi. film bitene kadar bağnaz insanlara söverek kendimi ne diye üzeyim ki? 13 reasons why dizisini de benzer sebeplerden dolayı 3-4 bölüm izleyip bırakmıştım zaten.

@daw

1 yıl önce

Film Türkiye değil ama çok benzeri bir ülke kıvamında. Sanki birisi gelmiş bir hafta kalıp kafasında oluşan fikirlere göre senaryo yazmış. Senaryo ve karakterler oldukça vasat. Niyet ülkemizde kadınlara olan bakışı yansıtmak bakımından iyi ama olmamış.

@dilanzkafka

2 yıl önce

1 / 10

Olmamis.. konu da mahvolmus..

@berrinlou

3 yıl önce

Fazlasıyla gerçek dışı ve zorlama olmuş
S

@sonofneptune

3 yıl önce

3.3 / 10

Filmin anlatmaya çalıştığı makul noktalar var fakat bu noktalar abartılmış karakterlerin ve gerçeklikle bağdaşmayan tavırların altında yok oluyor.

Eh işte denebilecek bir film. Boş vakitte izlenir herhalde.

@ozlemmonderr

4 yıl önce

1.7 / 10

Verilmek istenen mesaj iyi hoş ona diyeceğim yok.Biz kadınlara çocukluğumuzdan başlayarak tüm hayatımız boyunca dayatılan belli şeyler özgürlüğümüz açısından çok büyük bir sorun bu topraklarda. Ama bu film içinde Türkiye gerçekliği barındırmıyor. Avrupa'daki insanlar ne görse inanacak haldeler zaten. Tam onların ağzına layık olmuş. Karakterler ve olayların işleyişi çok sığ. Bu ülkede yaşamıyor olsaydım inanabilirdim. Beğenmedim haliyle. Ve ortamlarda bu kadar olumlu yorumu nasıl alıyor bilmiyorum açıkçası.

@metehan

4 yıl önce

5.5 / 10

Mesaj vermeye çabaladığı kadar karakterlere odaklansaymış keşke.

@frafuf

4 yıl önce

Konu bildiğimiz sıradan her zamanki klişeleri barındırıyor aslında. Türk aile yapısı, gelenek-görenekler, toplumsal baskı, vs. Anlatım açısından gayet iyiydi bence. Olabildiğince sade bir şekilde bizi bize anlatmış. İntihar sahnesi hiç beklenmedik bir olaydı. Filmin finali ise biraz havada kalmış. Tamam gülümsetti ama, sonunda bir kocaman ''eeee yani?'' dedirtti.

@film-patologu

4 yıl önce

Arabadan sadece 10 dakikalığına, bir işi için ayrılan amca kişisi ve o gelene kadar, daha 2 dakika önce tanıştığı oğlanla, arka koltukta seks yapan/yapma girişiminde bulunan bir adet Karadenizli Türk kızı barındıran bu filme yorumum: ahahkjshadfhaffj!!!

Ergüven'in bakış açısından hayat pek bi bombastik, pek bi fantastik. Fransız şarabı içerken "Vive la liberte!!!" diye bağırırsam, ben de bu kafaya ulaşabilir miyim?
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL