6.4

202 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (34.774 OY)

KONUSU
Kastamonu İnebolu’da geçen bir hikayeyi ele alan Mustang, beş kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleye odaklanıyor. Lale ve kardeşleri oynadıkları bir oyunun çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sür ... Devamı
Kastamonu İnebolu’da geçen bir hikayeyi ele alan Mustang, beş kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleye odaklanıyor. Lale ve kardeşleri oynadıkları bir oyunun çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sürüklenir ki evde evlilik planları dahi yapılmaya başlanır. Ancak beş kardeş üzerlerinde kurulan bu baskıları yenip özgürlüklerine kavuşmak için yeni yollar arayacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
S

@sellukaa

6 gün önce

Ataerki de, cinsiyetçi gelenekler de yerin dibine batsın.

@darkscream

1 yıl önce

filmdeki gariplik şu. bu derece rahat takılabilecek kızların karadeniz’de değil ege’de izmir’de falan olması beklenir lakin öyle olunca da çevredeki insanların o derece yobaz tepki vermesi mümkün değil. mantık hatası mevcut yani.

bunu geçersek ben filmin gidişat belli olunca kız isteme sahnesinde bıraktım izlemeyi. film bitene kadar bağnaz insanlara söverek kendimi ne diye üzeyim ki? 13 reasons why dizisini de benzer sebeplerden dolayı 3-4 bölüm izleyip bırakmıştım zaten.

@daw

1 yıl önce

Film Türkiye değil ama çok benzeri bir ülke kıvamında. Sanki birisi gelmiş bir hafta kalıp kafasında oluşan fikirlere göre senaryo yazmış. Senaryo ve karakterler oldukça vasat. Niyet ülkemizde kadınlara olan bakışı yansıtmak bakımından iyi ama olmamış.

@dilanzkafka

2 yıl önce

1 / 10

Olmamis.. konu da mahvolmus..

@berrinlou

3 yıl önce

Fazlasıyla gerçek dışı ve zorlama olmuş
S

@sonofneptune

3 yıl önce

3.3 / 10

Filmin anlatmaya çalıştığı makul noktalar var fakat bu noktalar abartılmış karakterlerin ve gerçeklikle bağdaşmayan tavırların altında yok oluyor.

Eh işte denebilecek bir film. Boş vakitte izlenir herhalde.

@metehan

4 yıl önce

5.5 / 10

Mesaj vermeye çabaladığı kadar karakterlere odaklansaymış keşke.

@frafuf

4 yıl önce

Konu bildiğimiz sıradan her zamanki klişeleri barındırıyor aslında. Türk aile yapısı, gelenek-görenekler, toplumsal baskı, vs. Anlatım açısından gayet iyiydi bence. Olabildiğince sade bir şekilde bizi bize anlatmış. İntihar sahnesi hiç beklenmedik bir olaydı. Filmin finali ise biraz havada kalmış. Tamam gülümsetti ama, sonunda bir kocaman ''eeee yani?'' dedirtti.

@film-patologu

4 yıl önce

Arabadan sadece 10 dakikalığına, bir işi için ayrılan amca kişisi ve o gelene kadar, daha 2 dakika önce tanıştığı oğlanla, arka koltukta seks yapan/yapma girişiminde bulunan bir adet Karadenizli Türk kızı barındıran bu filme yorumum: ahahkjshadfhaffj!!!

Ergüven'in bakış açısından hayat pek bi bombastik, pek bi fantastik. Fransız şarabı içerken "Vive la liberte!!!" diye bağırırsam, ben de bu kafaya ulaşabilir miyim?

@fruit-fly

4 yıl önce

fılmı begendım. konusu geregı doğan fazla beklentı ve bazı abartılı sahneler dısında ılgı cekıcıydı. fılmdekı cıplaklık kardeslerın bırbırlerının yanında olabıleceğı olcude bır cıplaklık rahatız edıcılıgı yok mıss vıolenceyle ılgısı yok

@poormf

4 yıl önce

6 / 10

Bu bir Fransız filmi...

Koltuğa birden fazla karpuz sıkıştırma handikapına rağmen genç kızlar üzerindeki gelenek, görenek, töre, ahlak, namus anlayışı adı altında uygulanan baskının evrenselliğini düşünülüp hasbelkader çekildiği ülkeye göre değerlendirmemek gerekir. Kızların güzel oyunun yanında, demir parmaklıklar ironisi hoş ama gerçekliği zedeleyecek kadar abartılıydı.

Film Fransa değil de Türkiye adına çekilmiş olsaydı, filme bakış da bu kadar iyimser olmayacaktı... 60/100

@merveklc

5 yıl önce

9.5 / 10

The virgin suicides'in Türkiye şubesi. İzle!

@sarhosatlarzama

5 yıl önce

bu film, çeşitli kulis arkası -ya da adına lobi mi denir bilemedim çalışmaları sonucunda oscar adayı olmamışsa ben de bir şey bilmiyorum. eğer bu filmin altında fransa değil de türkiye ibaresi olsaydı bırak oscar adayı olmasını, aday aday adayı dahi olması çok zordu. bunun nedeni de filmin son dönemde izlediğim filmler içinde en kötü film olması -ki bu sadece benim değil, izleyen birçok kişinin ortak görüşü ve türkiyenin imajıdır.

@cerenezgi

5 yıl önce

Çok sığ. Beğenmedim.

@celsius

5 yıl önce

6.5 / 10

Anlatılmak istenen konu güzelde niyeyse işleyiş de sıkıntı var gibi.
SPOILER

Mustang filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mustang filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mustang filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL