Masumiyetin İntiharı

(1999)

The Virgin Suicides

Film 1 Saat 37 Dk. Dram, Romantik ABD 31 Aralık 1999

6.7

113 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (138.479 OY)

KONUSU
70'lerde bir Amerikan banliyösünden kesitler...
Bir grup genç, banliyönün en gizemli 5 kız kardeşi ile ilgilenmektedir böylecehem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler.Lisbon kardeşler normal bir görünüm sunmaktalarsa da, aralarından birinin intihar etmesi tüm dikkatleri a
... Devamı
70'lerde bir Amerikan banliyösünden kesitler...
Bir grup genç, banliyönün en gizemli 5 kız kardeşi ile ilgilenmektedir böylecehem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler.Lisbon kardeşler normal bir görünüm sunmaktalarsa da, aralarından birinin intihar etmesi tüm dikkatleri aileye çevirir. Katı Katolik ahlakını benisemiş Lisbon ailesi kızlarının intiharı üzerine konuşmamakta, gerçekler bir sır olarak kalmaktadır.Olayları izleyen komşu ailelerin oğulları Lisbon kızlarının gizemini çözmeyi amaç edinirler.Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola'nın kızı Sofia Coppola'nın ilk filmi, yönetmenine bol ödül kazandırmış bir yapım.
Kirsten Dunst

Lux Lisbon

James Woods

Mr. Lisbon

Kathleen Turner

Mrs. Lisbon

A.J. Cook

Mary Lisbon

Leslie Hayman

Therese Li...

Hanna Hall

Cecilia Li...

Chelse Swain

Bonnie Lisbon

Josh Hartnett

Trip Fontaine

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iveseenitall

5 ay önce

çok iyi konu, ortalama bir kitap, ama berbat, overrated film.

@jaleduruu

2 yıl önce

5.5 / 10

Mustang isimli Türk filmini daha önce izlemiştim ama bu film aşırı derecede onu anımsattı bana. Mustang, bu filmden izler taşıyor. Ama açıkça söylemek gerekir ki, Mustang bu filmi 3'e katlar. Bu filmi izlemek yerine Mustang'i izleyin derim. (10/5.5)

@umutterbass

2 yıl önce

7.5 / 10

Müziklerini ve sinematografisini başarılı bulduğum, atmosferini ve melankolikliğini güzel yansıtan ama senaryo ve kurguda bolca eksiklikler, hatalar olan yine de iyi bir ilk film.

@janedoejr

5 yıl önce

Keşke diğer kızlar üzerinde de biraz durulsaymış Özellikle ilk intihar eden kardeş aklımda soru işaretleri bıraktı. Ailenin daha doğrusu annenin baskısı biraz daha net bir şekilde aktarılabilirmiş. aynısı olmasa da benzer hikayeler bizim toplumumuzda da yaşanmakta. buruk bir filmdi. ama müzikler bir harikaydı.

@behtul

5 yıl önce

7.7 / 10

Filmi ne çok yerenlere hak veriyorum ne de göklere çıkartanlara. Bence orta ayarında farklı bir pencereden bakış sunan filmdi. Oyunculuklar cidden güzeldi. Kirsten Dusnt kendini oynamış sanki, hiç absürd durmadı filmde gözümde. Müzikleri cidden güzeldi, Neymiş acaba diye merak ederek izlediğim bir filmdi, çok tatmin etti mi sonu? Hayır ama yine de dediğim gibi farklı bir renk.
V

@volk

6 yıl önce

1 / 10

Berbat. Harcadığım zamana acıdım. Bu film be anlatıyor yani ana fikri ne? hiç bir fikrim yok. Sadece müzikle geçen bitmek bilmeyen sekansları, uzun manasız bakışmaları, mantık hatalarını ve senaryonun-ortada bir senaryo olduğunu kabul ettiğimizi var sayıyorum-kara deliklerini bir yana bıraksak bile bu kızların intihar etmek için hiç bir nedenleri yok. Yani kız yoldan çevirdiği adamlarla evin çatısında sex yapıyor. Kimse bana aile baskısından söz etmesin. Saçmalamayın. Çöp. Uzak durulmasını tavsiye ediyorum.
B

@bronzehel

6 yıl önce

10 / 10

Beni cok etkileyen bir filmdi/ tavsiye ediyorum ozellikle ebeveynlere

@mavericktristan

6 yıl önce

film çok fazla iyi . daha fazla yoruma gerek yok : )

@ecezkc

9 yıl önce

Aslında bir çok ailenin bunu karı koca oturup özellikle kız çocukları var ise,izleyip sonra yetiştirme tarzlarının ne denli doğru olduğunu düşünp öyle hareket etmelerini sağlayacak bir film olmuş. Cappola'nın kızı olması ilk önce bir önyargı oluşturdu sonuçta sinema içinde büyüyüp,sonra sinema içerisinde haydi bende bir deneyeyim demiş olabiilir diye düşündüm. Açıkçası beni dumur etti. Aldığı ödülleri bir bayan yönetmen olarak haketmiş gibi duruyor. İçinde birçok bastırılmış duyguyu barındıran,bence her ergenlik döneminden geçmiş bir kızın kendinden bir pay çıkarabileceği bir film olmuş....
SPOILER

Masumiyetin İntiharı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Masumiyetin İntiharı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Masumiyetin İntiharı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL