7.7

69 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (2.187 OY)

KONUSU
25 yaşındaki Sibel (Damla Sönmez), Karadeniz bölgesinin gözlerden uzak bir köyünde, babası ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Sibel dilsizdir ama o bölgede yıllardır kullanılan ıslık ile insanlarla iletişim kurmaktadır. Sibel bu nedenle köydeki insanlar tarafından dışlanır, engelli muamelesi ... Devamı
25 yaşındaki Sibel (Damla Sönmez), Karadeniz bölgesinin gözlerden uzak bir köyünde, babası ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Sibel dilsizdir ama o bölgede yıllardır kullanılan ıslık ile insanlarla iletişim kurmaktadır. Sibel bu nedenle köydeki insanlar tarafından dışlanır, engelli muamelesi görür. Ancak Sibel asi ruhludur, tuttuğunu koparır. Ötekileştirilmiş olmayı kabullenemeyen Sibel, bütün gücüyle kızlara dayatılan bu gelenekçi yaşam tarzına karşı duracaktır.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ozgeolmez

1 ay önce

7.9 / 10

OF MUHTEŞEMDİ. Damla Sönmez’in bu kadar iyi bir oyuncu olduğunu bu filmle öğrenmiş oldum. Her şeyiyle çok etkilendiğim bir film oldu, Sibel filmi izleyen tüm kadınların çenesinden tutup başını kaldırdı son sahnede.

Kurt benmişim, o da hayretlik

@fruit_fly

3 ay önce

6.2 / 10

olucak olucak bunlar güzel adımlar dıye düşündüren film.

@ecegurbuz

5 ay önce

çok karşılaştırıldıkları için söyleme gereği duyuyorum ki sibel, mustang’den kat kat başarılı bir filmdi. özellikle damla sönmez muhteşşşşeemmm bir oyunculuk sergilemiş. elbette filmin eksiklikleri var ama beni buraya yazacak kadar rahatsız etmedi. filmi izledikten sonra yeşile ne kadar hasret kaldığımı fark ettim.

kırmızı başlıklı kız & kurt metaforları çok hoşuma gitti. filmdeki efsane de ayrı bir tat katmış.
M

@musavi_tasan

1 yıl önce

6.9 / 10

özensiz bir film. asıl hikaye ve ana karakterlerin oyunculukları her ne kadar ortalamanın epey üstünde olsa da, eksikleri çok fazla ne yazık ki. karakterler yüzeysel, yan oyuncular akıl almaz derecede kötü. konu akışında havada kalan yerler var, kimi sahneler sanki "aklımıza bu da geldi ayrı film çekmeyelim şimdi buna" sahneleri gibiydi. çok kötüledim, hoşgörünüz, eksik bulmak kolayıma geliyor tabi. bol film izleyen biri iseniz mutlaka izleyiniz, arada sırada film izleyen birisiyseniz asla açıp bakmayınız diyorum.

@aysegulpem

2 yıl önce

10 / 10

Konusunun özgünlüğüyle, oyunculuklarıyla, görüntülerin muhteşemliğiyle, seyirciye geçirdiği duygularla ve daha saymakla bitmeyecek noktalarıyla ülkemizin yabancı dilde oscar adayı seçilmeyi hakeden bir film!

@heisenberg1

2 yıl önce

Damla Sönmez’in oyunculuğu şiir gibi. Konusu özgün ve güzel işlenmiş.
Son sahnede Sibel’in kız kardeşinin çenesini tutup başını kaldırışı en güzel ve dokunaklı sahnesiydi.
SPOILER

Sibel filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sibel filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sibel filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL