VİZYONDA

7.9

58 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (1.621 OY)

KONUSU
25 yaşındaki Sibel (Damla Sönmez), Karadeniz bölgesinin gözlerden uzak bir köyünde, babası ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Sibel dilsizdir ama o bölgede yıllardır kullanılan ıslık ile insanlarla iletişim kurmaktadır. Sibel bu nedenle köydeki insanlar tarafından dışlanır, engelli muamelesi ... Devamı
25 yaşındaki Sibel (Damla Sönmez), Karadeniz bölgesinin gözlerden uzak bir köyünde, babası ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Sibel dilsizdir ama o bölgede yıllardır kullanılan ıslık ile insanlarla iletişim kurmaktadır. Sibel bu nedenle köydeki insanlar tarafından dışlanır, engelli muamelesi görür. Ancak Sibel asi ruhludur, tuttuğunu koparır. Ötekileştirilmiş olmayı kabullenemeyen Sibel, bütün gücüyle kızlara dayatılan bu gelenekçi yaşam tarzına karşı duracaktır.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@musavi-tasan

7 ay önce

6.9 / 10

özensiz bir film. asıl hikaye ve ana karakterlerin oyunculukları her ne kadar ortalamanın epey üstünde olsa da, eksikleri çok fazla ne yazık ki. karakterler yüzeysel, yan oyuncular akıl almaz derecede kötü. konu akışında havada kalan yerler var, kimi sahneler sanki "aklımıza bu da geldi ayrı film çekmeyelim şimdi buna" sahneleri gibiydi. çok kötüledim, hoşgörünüz, eksik bulmak kolayıma geliyor tabi. bol film izleyen biri iseniz mutlaka izleyiniz, arada sırada film izleyen birisiyseniz asla açıp bakmayınız diyorum.

@aysegulpem

1 yıl önce

10 / 10

Konusunun özgünlüğüyle, oyunculuklarıyla, görüntülerin muhteşemliğiyle, seyirciye geçirdiği duygularla ve daha saymakla bitmeyecek noktalarıyla ülkemizin yabancı dilde oscar adayı seçilmeyi hakeden bir film!

@heisenberg1

1 yıl önce

8.5 / 10

Son yılların en iyi Türk filmlerinden biri. Damla Sönmez'in oyunculuğu şiir gibi. Konusu özgün ve güzel işlenmiş.
Son sahnede Sibel'in kız kardeşinin çenesini tutup başını kaldırışı en güzel ve dokunaklı sahnesiydi.
SPOILER

Sibel filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sibel filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sibel filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL