6.8

36 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (98.986 OY)

Vizyon Tarihi

8 Haziran 2018

Süre

2 Saat 7 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

Senaristler

Ari Aster

KONUSU

Graham Ailesi'nin başı olan Ellen'ın ölümünün ardından başta kızı Annie ve ailenin diğer üyelerinin, Graham Ailesi'nin geçmişinde saklı, hiç bilmedikleri dehşetengiz sırları keşfetmeye başlamaları ve her gün biraz daha karanlıklaşan bu aile mirasından kurtulmak için verdikleri mücadele konu ediniyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@gunerakdemir yazdı...

Çar, 31 Eki 2018, 02:51 (2 hafta önce)

5 / 10

Vakit kaybı olabilir başka filme geçebilirsiniz.

@parfenrogojin yazdı...

Sal, 25 Eyl 2018, 19:07 (1 ay önce)

Bu film gerçekten çok ürkütücü. Filmin sonunun beğenilmemesi de normal çünkü bizler parapsikolojik bir olay izlediğimizi sanırken filmin sonlarına doğru ve finalin tamamında aslında ne izlediğimizi ve neye tanık olduğumuzu öğreniyoruz. Final kısmı bu yüzden filmin geri kalanındaki psikolojik gerilim ögelerinin tamamını alt üst ederek öyküyü başka bir yere yerleştiriyor. Bu yenilik ise gerçeklik duygumuzu zedeliyor, oysa film aslında başka bir gerçeklikten, aşina olmadığımız ama var olan ve kendi kültürü, psikolojisi, ayini ile sürüp giden, kadim bir gerçeklikten, dinden, şeytandan, tanrıdan besleniyor. Benzerleri defalarca çekilmiş bir öykü olsa da bu tarzda, bu şekilde çekilmiş bir filmi ben hatırlamıyorum kendi adıma. Belki The Witch'i andırıyor diyebilirim. Tekinsizlik hissi birbirine benziyor, ancak burada filmi boyunca bitmek bilmeyen, film müziği diyemeyeceğimiz ama bir korku filmi ses çalışması adını verebileceğimiz kimi zaman müziği andıran ses kullanımı filmin ağır atmosferine ilgi çekici bir hava katıyor kesinlikle, bunu The Witch filminde görmemiştik diye hatırlıyorum.

En büyük korkunun ceset görmek, ruh çağırma seansları, kara büyü ya da şeytana tapmak değil de korkunun insan bedenine ve ruhuna, psikolojisine yaptığı büyük zararlar ve hasarlar olduğunu düşünürsek Hereditary yani "Irsi" bunu çok iyi kotarıyor, bu hissi çok iyi geçiriyor ve ciddi bir etki yaratıyor bence. Eğer gece vakti izlemiş olsaydım kendimi çok rahatsız hissederdim gibi geliyor bana. Gerçek üstü şeyleri, olayları ve sebep olduğu korkuları böylesine gerçekçi bir atmosfer yaratarak verebilmek bir yetenek gerçekten. Bu sebeple izlenmesi gerektiğini düşünüyorum: bir korku mekanı olarak tekinsiz bir ev, bir aile ve insan ruhu. Herkese öneririm.

@tyfngkts yazdı...

Sal, 11 Eyl 2018, 16:53 (2 ay önce)

Sonunu hiç beğenemedim. Onun dışında iyiydi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ayin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ayin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ayin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL