7.2

66 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (100.219 OY)

KONUSU
Midsommar, yaz ortası festivaliyle meşhur bir İsveç kasabasında yaşayan arkadaşlarını ziyaret eden bir çifte (Jack Reynor ve Florence Pugh) odaklanıyor. Çiftin cennet gibi başlayan tatilleri çok geçmeden bir kabusa dönüşür. Yerel bir pagan tarikatının hedefi olan çift kendilerini şiddeti gittikçe ar ... Devamı
Midsommar, yaz ortası festivaliyle meşhur bir İsveç kasabasında yaşayan arkadaşlarını ziyaret eden bir çifte (Jack Reynor ve Florence Pugh) odaklanıyor. Çiftin cennet gibi başlayan tatilleri çok geçmeden bir kabusa dönüşür. Yerel bir pagan tarikatının hedefi olan çift kendilerini şiddeti gittikçe artan garip bir çekişmenin ortasında bulur.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ekopyen

5 gün önce

6.9 / 10

Aferin Dani, kendini zorla sevdirmeye çalıştığın çocuğu yaktırarak emansipe oldun.

@mert34

1 ay önce

Çöp bomboş filim çok uzun ne bi gerilim var ne bişey karantina

@meleksaricam

2 ay önce

Filmi bitirdikten sonra aklıma gelen ilk cümle hem bu kadar aydınlık olup hem de insanın içini karartabilecek bir film nasıl olabiliyor ... böyle oluyormuş. Rahatsız edici bir atmosfere sahip fakat filmin hakettiği kadar değil. Yeterince açıklık ve oturmuş bir konu göremedim . Evet bir topluluk var belli ritüelleri var ee tamam öyle işte. Belki de bu yüzden izlerken 10 kere ara verdim . Sonunda ne olacak acaba demedim . Beklediğim heyecanı yoktu.Yönetmenin hereditary filminde yakaladığı seyirciyi sarsan ve karakterler ile empatiye iten noktaları bu filmde yakalayamadığını düşünüyorum. Bunda oyuncuların da etkisi büyük .

@parfenrogojin

3 ay önce

Yönetmenin Ayin adlı filmi izlediğim en iyi korku filmlerinden birisi. Yeni filmini iki kısım olarak izledim ve aslında ilk filminde daha ölçülü ve daha gerçekçi bir üslpla anlatmayı başardığı hikayesi ve özellikle de kurmayı başarabildiği hakikaten ürkütücü atmosferinin burada muhakkak filme dair bir çok inceleme ve eleştiride karşımıza çıkan beyaz, gün ışığı aydınlık gibi karanlık ve kötülüğün çağrıştırdığı her şeyden uzak bir yerde kurulduğunu görüyoruz . Aydınlıkta, ışıkta, gün ışığında bembeyaz, tertemiz görünen bu atmosferin ilk filmden çok çok daha ürkütücü olduğunu filmin son yarım saatinde teslim etmemiz gerekiyor. İnanmanın getirdiği delilik herhalde en çok Ken Russell'ın The Devils adlı şok edici filminde, Aranosfky'nin şaşırtıcı Mother! adlı filminde karşımıza çıkmış olsa gerek. Ancak The Devils bile deliliğin, manyaklaşmışlığın resmini bu derece normal, uysal, tertemiz çizmiyordu bize. Burada korkunç, dehşet verici bir deli
... Devamı
Yönetmenin Ayin adlı filmi izlediğim en iyi korku filmlerinden birisi. Yeni filmini iki kısım olarak izledim ve aslında ilk filminde daha ölçülü ve daha gerçekçi bir üslpla anlatmayı başardığı hikayesi ve özellikle de kurmayı başarabildiği hakikaten ürkütücü atmosferinin burada muhakkak filme dair bir çok inceleme ve eleştiride karşımıza çıkan beyaz, gün ışığı aydınlık gibi karanlık ve kötülüğün çağrıştırdığı her şeyden uzak bir yerde kurulduğunu görüyoruz . Aydınlıkta, ışıkta, gün ışığında bembeyaz, tertemiz görünen bu atmosferin ilk filmden çok çok daha ürkütücü olduğunu filmin son yarım saatinde teslim etmemiz gerekiyor. İnanmanın getirdiği delilik herhalde en çok Ken Russell'ın The Devils adlı şok edici filminde, Aranosfky'nin şaşırtıcı Mother! adlı filminde karşımıza çıkmış olsa gerek. Ancak The Devils bile deliliğin, manyaklaşmışlığın resmini bu derece normal, uysal, tertemiz çizmiyordu bize. Burada korkunç, dehşet verici bir delilik var. Burada "olamaz" dedirten bir katı inanç, bir iman pratiği var. İnsanların insanlara inançları uğruna yaptıklarını böylesine ilgi çekici bir hikaye ile, özellikle de filmin son kırk dakikasında, dans bölümünden itibaren gösterdikleri ile anlatabilen bir film için amacına ulaşmış diyebiliriz bence: biz insanlar suç dediğimiz, günah dediğimiz, doğru dediğimiz herşeyde belki de sadece kültürümüzle, insan kültürüyle sınırlanmış ve kıstasımızı o kabul etmiş durumdayız. Kendi inançlarımız açısından bu inançtan, bu kültürden olmayan herkes için belki de filmdeki köylüler gibiyiz. Kimleri, neleri kurban etmiyor ve bunları meşrulaştırmıyoruz ki bunun uğruna!

İnsanı afallatan, şaşırtan, hakikaten ne diyeceğimizi bilemeyecek bir noktada bizi kalakalmış bırakan bir film Midsommar. Kendi adıma çok beğendim, ürkütücü ve çok düşündürücü buldum. Filmin açılış sekansı da kendi başına kısa bir korku filmi gibi. Mutlaka izleyin.
O

@onrfilm

3 ay önce

6.5 / 10

Klasik netflix senaryosunun çok iyi bir teknikle gereksiz uzun planlarla sıkıcılığa varan şekilde anlatımı. Rahatsız edici sahneler içeriyor. Alanında yenilikçi ama senaryonun daha yaratıcı olmasını beklerdim... Müzikten ziyade ses tasarımı başarılıydı bence. Müzikteki akapellalar sinir bozmak içinse gayet sinir bozucu ama yine gereksiz fazlalıkta. Sanatsal detaylar özellikle resim ve figürler de doyurucu olsa da 2.5 saatin sonunda size ne verdiği tartışılır. Çoğu izleyici için zaman kaybı hissiyatı yaratacaktır.
Sinemanın da evrildiği ve artık eskisinden farklı bir sinema anlayışına doğru gidildiği birçok türde karşımıza çıkmaya devam ediyor.... Modern zamanlar:)

@sonuncuadam

3 ay önce

9 / 10

Son yıllarda böyle üzerinde uğraşılmış, düşünülmüş, sürekli sizi gergin tutan filmlere hasret kalmış, içimiz dışımız cgi olmuştu. Bence muhteşem bir film bunun nedeni de çok çok güzel hazırlanmış olması. Ve Florence Pugh sen neymişsin 23 yaşında ama ileride çok çok iyi bir oyuncu olacağı kesin

@chaoticgood

4 ay önce

yer yer gerilim yer yer komedi unsurları içeren, sabah uyandığımızda anlamlandıramadığımız bir rüya gibiydi. vaktiniz bol ise izleyin.

@contra

4 ay önce

8 / 10

Hereditary'yi beğenenlerin bu filmi de beğenecekleri ne hiç şüphe yok. Tedirgin edici atmosferi ile yenilikçi özgün bir gerilim filmi.

@vegidemiyorum

5 ay önce

bu film bir korku filmi değil arkadaşlar. müthiş müthiş müthiş çağının ötesinde bir komedi filmi ve gerçekten ironi yapmıyorum. yönetmen müthiş alegorik bir dünya temsili yaratmış. keşke bunun gibi 948578948 film daha izleme şansım olsa. bir ayin değil ama yine de efsane.
S

@serkanaydemir2

5 ay önce

6 / 10

Gündüz gerilim.

İlk etapta Hollywood sanat filmi hissi var filmde. Ortaya karışık bir durumla başlamasından sonra karışık olmaktan çıkıp ritüele dönen durumla kapanış izliyoruz. Kötü bir yapım olmasa da iyi pek bir şey de göremedim. Korku filmi olarak yaklaşmayın. Az bir gerilim belki de hani bir iki yerde korku var ama değil işte. Genel anlamda beğenmeyenler daha çok çıkacaktır. Farklılık olsun kafasıyla daha önce onlar kezi yapılan bir başka yapım kısacası. Ha oyuncular da tatmin edemiyor ne yazık ki.

İyi seyirler.
SPOILER

Ritüel filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ritüel filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ritüel filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL