7.4

291 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (539.489 OY)

KONUSU
Chris sıradan bir siyahi gençtir. Sevgilisi Rose ile mutlu bir ilişkisi vardır. Rose bir gün Chrisi ailesinin mülküne davet eder. Avrupalı Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezen Chris bir süre sonra mülkte kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzeri ... Devamı
Chris sıradan bir siyahi gençtir. Sevgilisi Rose ile mutlu bir ilişkisi vardır. Rose bir gün Chrisi ailesinin mülküne davet eder. Avrupalı Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezen Chris bir süre sonra mülkte kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine tuz biber olan şey ise başka bir siyahi adamın kendisine iş işten geçmeden gitmesi yönündeki uyarısı olur. Chris bir şeylerin ters gittiğini sezmeye başladığında kurtulması sandığından çok daha zor olacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
I

@ilaydagog

4 ay önce

Filmin sonunun belli olması filmden keyif almaya engel değildi. Güzel bir gerilim filmi.

@samsaara

1 yıl önce

8.5 / 10

Aman tanrım. Filmden beklediğim şey ırkçı bir aileye zenciye işkence yapacaklar falan filandı. Size şunun garantisini veriyorum kesinlikle olay o değil. Muhteşem bir gerilim filmi. Film akıyor resmen
B

@burak_senel

1 yıl önce

Ömer Kavur’un Yatık Emine filmi için yazdığım yorumumun, bu filmi ilgilendiren kısmını buraya yapıştırıyorum. Eğer gelecekte filmle alakalı daha uzun bir yorum yapacak olursam, bu gönderiyi düzenlerim:

https://i.hizliresim.com/jz4qGz.jpg Rainer Werner Fassbinder, Ali Korku Ruhu Kemirmek (1974)
https://hizliresim.com/7xvY8w Ömer Kavur, Yatık Emine (1975)
https://hizliresim.com/frzjEe Jordan Peele, Get Out (2017)

Ötekinin Hiçliği! Üç filmde de dışardan gelen bir yabancı var, üçüne de cinsel bir obje olarak bakıyorlar. Karşılarındaki insanın vücutlarına istedikleri gibi dokunabiliyorlar. Kendilerinden alt sınıfta olarak gördükleri için onlara istedikleri şeyleri yapabileceklerini sanıyorlar ve Almanya, Türkiye ve Amerika’dan üç farklı zamanda gelen üç farklı kare, insanlığın bu tutumuna karşı bir eleştiride bulunuyor.

@ozan_taylan

1 yıl önce

Yüreğim ağzıma geldi mi? Evet. Yusuf yusuf mu? Evet

@ravenna

1 yıl önce

7.8 / 10

Bu türde çok iyi sayılabilecek bir filmdi. Sıradan olmadığı da kesin. Piyasada abuk sabuk senaryolar cirit atarken bu film seyircisine ilaç gibi geliyor. Senaryo, kurgu ve oyunculuklar tatmin edici. Ben çok beğendim. İzlemenizi tavsiye ederim.

@mkarakose

1 yıl önce

7.7 / 10

Tam ayarında güzel bir gerilim filmi. Ama rotten tomatoes puanı neden %98? Neden yani neden?

@filmist

1 yıl önce

6.5 / 10

güzel bir psikolojik gerilim filmi
sıkılmadan izleyebileceğiniz türden bir film

@steed

2 yıl önce

Orijinal bir senaryo, mükemmel oyunculuk.Kusursuz!

@sineemmmoz

2 yıl önce

Konusu farklı olan filmleri seviyorum ne olacak acaba simdi diye ınsan bekliyor güzeldi

@iamgzde

2 yıl önce

Psikoloji türünde güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum ama beklenilebilirdi benim için. Sahnelerin öngörülebilirliği vardı diye düşünüyorum. Yine de özgün bir senaryo.

@rambollezi

2 yıl önce

7.5 / 10

Film güzel başlıyor yavaş yavaş merak uyandırıyor tam sıkacakken bombayı patlatıyor. Ben çok beğendim, sadece şu sürekli "ne o siyahi olduğum için mi bla bla.." tripleri biraz sıkıyor onun dışında gayet başarılı. Oyunculuklarda güzel. Başroldeki arkadaşın arkadaşı matrak yalnız :))
B

@barba_rossa

3 yıl önce

Konusu değişik ve güzel kurgulanmıştı... ırkçılığı farklı işlemişler...ortalama izlenir gizemli hafif hafif korgu serpiştirilmiş ama gerilemedigim bazı yerlerinde mantık hataları olan( elleri kolları bacakları bağlı koltukta otururken kulaklarına nasıl pamuk tikayip hipnotize edilmekten kurtuldu ilginç)bi film olmuş...kasigin fincan ile temasi sonucu çıkan sesle hipnotize etmekte degisik bi fikir olmuş ama sinir bozucuydu...yalniz bu son yakışmadı(mutlu sonla bitmesi değilde zorlama ve komik bi durum yaratmasi)

@maul

2 yıl önce

elleri kolları bacakları bağlı koltukta otururken kulaklarına nasıl pamuk tikayip hipnotize edilmekten kurtuldu ilginç: Sadece elleri ve bacakları bağlı; vücudu bağlı değil. Yani oturur pozisyonda vücudunu öne ellerine doğru eğerek pamukları kulaklarına tıkıyor...Bu sahne başkalarınıda şaşırttığı için filmin yönetmeni böyle bir açıklama yapmış...

@yejades

3 yıl önce

Konu iyiydi ama daha iyi çekilebilirdi diye düşünüyorum.

@khaleesiii

3 yıl önce

Chris’in herkesi kolayca öldürüp kaçabilmesi yerine, nasıl hipnotize edildiği, derin dünyaya gömülmesi ve çektiği acılar anlatılarak daha büyük bir etki bırakılabilirdi.Bu şekilde bir final yapması gerçekçiliğini yitirmesine sebep olmuş, mutlu son yakışmamış.

40/100
E

@emrechik

4 yıl önce

8.1 / 10

Film içine alıyor geriyor içindeki hayvanı uyandırıyor.Herkese güvenmeyin hatta hiç kimseye güvenmeyin 81/100
SPOILER

Kapan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kapan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kapan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL