Rosemary'nin Bebeği

(1968)

Rosemary's Baby

Film 2 Saat 17 Dk. Dram, Korku ABD 21 Ekim 1986

7.6

280 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (233.141 OY)

KONUSU
Genç bir çift, Rosemary ve tanınmak için çırpınıp duran bir aktör olan kocası Guy, New York’taki kötü şöhretli eski bir binaya taşınırlar. Rosemary, genelde hepsi yaşlı olan komşularından ikisinin, Roman ve Minnie Castavet’in onları apartmana ısındırmak için çırpınıp durmalarını biraz temkinle karşı ... Devamı
Genç bir çift, Rosemary ve tanınmak için çırpınıp duran bir aktör olan kocası Guy, New York’taki kötü şöhretli eski bir binaya taşınırlar. Rosemary, genelde hepsi yaşlı olan komşularından ikisinin, Roman ve Minnie Castavet’in onları apartmana ısındırmak için çırpınıp durmalarını biraz temkinle karşılasa da, kocası Guy yeni komşularıyla çok vakit geçirmeye başlar.

Rosemary yeni yaşantısından tedirgindir. Komşu evlerden tuhaf seslerin geldiği bir ortamda, bir gece rüyasında şeytansı bir varlık tarafından tecavüze uğradığı görür. Ardından hamile kalır. Bu arada Broadway’de güzel bir rol kapan Guy’un kariyeri yükselmeye başlar.

Ira Levin’in çok satan kitabını, hikayenin geçtiği zamanı 20. yüzyıla taşıyarak nefis bir şekilde uyarlayan Roman Polanski’nin ABD’de yaptığı ilk film. Mia Farrow’un çizdiği, rolüne cuk oturan tiplemeyle de unutulmaz.
Mia Farrow

Rosemary W...

John Cassavetes

Guy Woodhouse

Ruth Gordon

Minnie Cas...

Sidney Blackmer

Roman Cast...

Ralph Bellamy

Dr. Sapirs...

Patsy Kelly

Laura-Louise

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

1 hafta önce

8.5 / 10

Satanist tarikatlara fikir vermek amacı ile büyük bir iş başaran efsane filmdir. Mutlaka izlenmeli. Gizem dozu yüksektir.

@denihiszionlevi

3 yıl önce

10 / 10

bu nasıl film böyle her sahnesiyle insanı merakın kıskacı altında bırakıyor.

@okaliptuss

3 yıl önce

Adına övgüler duyduğum bu filmi nihayet izledim ve izledikten sonra aldığı övgülerin tesadüf olmadığına şahit oldum.. Belki gözle görülür bir şeyler yok gerilim ya da korku adına ama filmin ilerleyişi anında sizi buram buram içine alan o rahatsız edici atmosferi hissetmemek mümkün değil. İzlerken sinirinizi geren bir film, bunu birçok filmde olduğu gibi kanla veya vahşetle yapmadan başarabilmiş oldukça enfes bir filmdi.. Filmin başları sakin başlıyor ne zaman ki hamilelik gerçekleşiyor gerilimde o andan itibaren dakika dakika izleyin içine yansımaya başlıyor.. Finalde ise içim burkuldu.. Mia Farrow’un bu filmdeki performansına hayran oldum.. Ve tabi ki es geçilmeyecek kadar etkileyici müzikleri, filmle uyumu bir harikaydı.. İzleyin derim.

@filmist

4 yıl önce

7.7 / 10

Değişik bir film.
Baştan sona gerim gerim geren bir yapım değil ama o doz ve merak düzeyi o kadar iyi ayarlanmış ki film sıkmadan kendini izlettiriyor.

@acemiseyirci

5 yıl önce

Gözümü kırpmadan izledim

@normajeane

8 yıl önce

9 / 10

Mia Farrow oyunculuğu ile beraber tartışmasız çok iyi film.

@ustilago

8 yıl önce

zenginin çocuk yapması bile garip anasını satayım. mia da gençliğinde neymiş öyle

@ce_alperen

8 yıl önce

Gerim gerim gerildiğim, oyunculuklara bayıldığım, senaryonun başından sonuna kadar güzel geliştiği bir film.

@nevarneyok

8 yıl önce

Polanski'nin bu filmi çekerken modern satanizmin kurucusu olarak bilinen LaVey'in kapısını çaldığını ve filmden sonra satanizmin beklenmedik bir şekilde yayıldığını biliyor muydunuz ?

@oneetimee

10 yıl önce

filmin sonunda son dönemlerin popüler şarkıcısı psy küçük bir rolle karşımıza çıkıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Kv3p8kIyqLI
C

@ciuv

10 yıl önce

8.1 / 10

Analık duygusu nedir ne değildir anlatan bi film olmuş yeni çocuk sahibi olmayı düşünen kadınlarımızın izlemesi gereken bir film.
D

@doris

10 yıl önce

Polanski'nin Apartman Üçlemesi'nin 2. filmi, Mia Farrow'un mimikleri ve saflığı çok hoştu.

@beirutde

10 yıl önce

7.5 / 10

bence filmin amacı seyirciyi germekten çok merakta bırakmak.ve bunu da çok iyi başarıyor..gerilim ikinci planda kalmış.film gayet başarılı

@atalante

10 yıl önce

Çocuk iken izlediğim , etkilendiğim fakat korkmadığım bir filmdi. Bu kadar yorumu okuduktan sonra tekrar seyredilmeyi hakettiğini düşünüyorum.

@dath

10 yıl önce

7.9 / 10

bu dönemin korku diye adlandırılan filmleri aslında gerilimdir.. the shining de bu tür bir filmdir. son sekansında insanı germesi ve film boyunca merak unsurunun ön plana koyulması filmi ayakta tutan temel unsurdur. filme yerleştirilen espriler sayesinde filmi anlamanız zor olmayacaktır biraz dikkatle senaryoyu başından anlamanız bile mümkün olabilir.
SPOILER

Rosemary'nin Bebeği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Rosemary'nin Bebeği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Rosemary'nin Bebeği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL