Rosemary'nin Bebeği

(1968)

Rosemary's Baby

Film 2 Saat 17 Dk. Dram, Korku ABD 21 Ekim 1986

7.4

241 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (179.594 OY)

KONUSU
Genç bir çift, Rosemary ve tanınmak için çırpınıp duran bir aktör olan kocası Guy, New York'taki kötü şöhretli eski bir binaya taşınırlar. Rosemary, genelde hepsi yaşlı olan komşularından ikisinin, Roman ve Minnie Castavet'in onları apartmana ısındırmak için çırpınıp durmalarını biraz temkinle karşı ... Devamı
Genç bir çift, Rosemary ve tanınmak için çırpınıp duran bir aktör olan kocası Guy, New York'taki kötü şöhretli eski bir binaya taşınırlar. Rosemary, genelde hepsi yaşlı olan komşularından ikisinin, Roman ve Minnie Castavet'in onları apartmana ısındırmak için çırpınıp durmalarını biraz temkinle karşılasa da, kocası Guy yeni komşularıyla çok vakit geçirmeye başlar.

Rosemary yeni yaşantısından tedirgindir. Komşu evlerden tuhaf seslerin geldiği bir ortamda, bir gece rüyasında şeytansı bir varlık tarafından tecavüze uğradığı görür. Ardından hamile kalır. Bu arada Broadway'de güzel bir rol kapan Guy'un kariyeri yükselmeye başlar.

Ira Levin'in çok satan kitabını, hikayenin geçtiği zamanı 20. yüzyıla taşıyarak nefis bir şekilde uyarlayan Roman Polanski'nin ABD'de yaptığı ilk film. Mia Farrow'un çizdiği, rolüne cuk oturan tiplemeyle de unutulmaz.
Mia Farrow

Rosemary W...

John Cassavetes

Guy Woodhouse

Ruth Gordon

Minnie Cas...

Sidney Blackmer

Roman Cast...

Ralph Bellamy

Dr. Abraha...

Victoria Vetri

Terry Gion...

Elisha Cook Jr.

Mr. Nicklas

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@acemiseyirci

11 ay önce

7.7 / 10

Gözümü kırpmadan izledim

@normajeane

3 yıl önce

9 / 10

Mia Farrow oyunculuğu ile beraber tartışmasız çok iyi film.

@ustilago

4 yıl önce

zenginin çocuk yapması bile garip anasını satayım. mia da gençliğinde neymiş öyle

@ce-alperen

4 yıl önce

Gerim gerim gerildiğim, oyunculuklara bayıldığım, senaryonun başından sonuna kadar güzel geliştiği bir film.

@nevarneyok

4 yıl önce

Polanski'nin bu filmi çekerken modern satanizmin kurucusu olarak bilinen LaVey'in kapısını çaldığını ve filmden sonra satanizmin beklenmedik bir şekilde yayıldığını biliyor muydunuz ?

@oneetimee

5 yıl önce

filmin sonunda son dönemlerin popüler şarkıcısı psy küçük bir rolle karşımıza çıkıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Kv3p8kIyqLI

@ciuv

6 yıl önce

8.1 / 10

Analık duygusu nedir ne değildir anlatan bi film olmuş yeni çocuk sahibi olmayı düşünen kadınlarımızın izlemesi gereken bir film.
D

@doris

6 yıl önce

Polanski'nin Apartman Üçlemesi'nin 2. filmi, Mia Farrow'un mimikleri ve saflığı çok hoştu.

@beirutde

6 yıl önce

7.5 / 10

bence filmin amacı seyirciyi germekten çok merakta bırakmak.ve bunu da çok iyi başarıyor..gerilim ikinci planda kalmış.film gayet başarılı

@atalante

6 yıl önce

Çocuk iken izlediğim , etkilendiğim fakat korkmadığım bir filmdi. Bu kadar yorumu okuduktan sonra tekrar seyredilmeyi hakettiğini düşünüyorum.

@dath

6 yıl önce

7.9 / 10

bu dönemin korku diye adlandırılan filmleri aslında gerilimdir.. the shining de bu tür bir filmdir. son sekansında insanı germesi ve film boyunca merak unsurunun ön plana koyulması filmi ayakta tutan temel unsurdur. filme yerleştirilen espriler sayesinde filmi anlamanız zor olmayacaktır biraz dikkatle senaryoyu başından anlamanız bile mümkün olabilir.

@fthgzl79

6 yıl önce

Garip bir gerilim filmi..Film kendini izlettiriyor..Sonuna kadar merakla baktım filme..Yapıldığı yıla göre gayet başarılı bir film ama günümüze pek hitap ettiği söylenemez..Filmde Tanrı'nın öldüğü,şeytanın gücü ele aldığı gibi mesajlar verilmeye çalışılmış ama bu verilmeye çalışan mesajlar biraz garip olmuş..Başrol oyuncusuna şeytanın tecavüz etmesi,çocuğun gözlerinin/ellerinin/ayaklarının farklı olarak lanse edilmesi(çocuk gösterilmiyor) gibi filmin zayıf yönleri,mantık hataları var ama herşeye rağmen dönemine göre gayet iyi bir film..10/7,3

@figencicek

6 yıl önce

ana yüreği :'(

şeytan işini biliyörki seçmiş mis gibi kadınığğ.korkmak için çok bekledim fakat sahnelerin mükemmelğğ halleri ışıkısı yok efenim açısı,kadrajı,renkleri,kadının elbiselerinin şekerlikten ölmesi.bunlar ki filmi gerile gerile fakat mis gibi izlettirtiyor.allah razi olsun polanski cınımdann.özellikle de hutch ın ona bilmem ne otunun ne oldugunu söyleyeceği gün beklediğindeki kıyafetlerini bulan biri bana kargolasın vallah adres göndericem :/

hazır olun tüm erkekleriğ öldürücez haline sokan dana kafalı kocasını da dövsek yeri.nacizaneğ.
O

@ozge-fb

8 yıl önce

7.6 / 10

Gerçekten izlediğim en ilginç filmlerden biriydi...

Çok öven de var çok yeren de,o yüzden ne zamandır merak ediyordum.

Filme karşı karışık duygular içindeyim aslında.

Sonu pek tatmin edici değildi,daha ziyade biraz mantıktan uzak bir film olduğu için elbette ki "saçmalık" boyutunda gelen şeyler oldu.

Yine de filmi bir bütün olarak ele alınca sonu yüzünden haksızlık yapmamak gerekir diye düşündüm;çünkü gerçekten insanı kendine çeken ,inanılmaz ilginç ,akıcı ve meraklandırıcı bir filmdi.

@raphalleon

8 yıl önce

7.8 / 10

Polanski'yi çocuklarıma hatta torunlarıma dahi hatırlatacak bir film.

Her ne kadar bebeği görmek nasip olmadıysa da Mia Forrow'un bebeği gördüğünde ki yüz ifadesi bebeğin nasıl bi tip olduğunu anlamama yetti. Film sonunda ki sahnede de insan içinden "annelik duygusu bu" dedirtecek cinsten. Bi ekleme de Mia Forrow'un eşi rolünde ki John Cassavetes'e gelsin o zaman; film sonlarına doğru içimden "sen nasıl karaktersiz bir kocaymışsın" demekten kendimi alamadım.

Sonuç olarak günümüze ulaşabilen güzel filmlerden birisidir ve eminim Roman Polanski bu film için kendisiyle iftahar ediyordur. Film müziği de insanı bi o kadar gerici. Ambians başarılı,oyunculuklar iyi.
SPOILER

Rosemary'nin Bebeği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Rosemary'nin Bebeği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Rosemary'nin Bebeği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL