Rosemary'nin Bebeği Yorumları

Rosemary'nin Bebeği filmi detayları

I

@iremsoylu

2 ay önce

10 / 10

Korku, içimizdeki en gizli korkuları temsil ettiğinde en saf haline ulaşır; İnsan doğasının bilinmeyene, soyut olana nasıl tepki verdiğini görmek ilginç. Polanski ustaca korku ve doğaüstü tehditlerle dolu, her köşede sinsice yaklaşan bir ortam yaratıyor. Ancak hiçbir şey kişinin kendi zihninden daha tehlikeli olamaz, çünkü kişinin kendine zarar verme, paranoya, korku ve kendine neden olabileceği kötülüklerin düzeyi ölçülemez. Ayrıca son sahnede annenin çocuğunu kolları arasında sallayışı...çok ürpertici.

@yokitosama

2 ay önce

8.5 / 10

Satanist tarikatlara fikir vermek amacı ile büyük bir iş başaran efsane filmdir. Mutlaka izlenmeli. Gizem dozu yüksektir.

@denihiszionlevi

3 yıl önce

10 / 10

bu nasıl film böyle her sahnesiyle insanı merakın kıskacı altında bırakıyor.

@okaliptuss

3 yıl önce

Adına övgüler duyduğum bu filmi nihayet izledim ve izledikten sonra aldığı övgülerin tesadüf olmadığına şahit oldum.. Belki gözle görülür bir şeyler yok gerilim ya da korku adına ama filmin ilerleyişi anında sizi buram buram içine alan o rahatsız edici atmosferi hissetmemek mümkün değil. İzlerken sinirinizi geren bir film, bunu birçok filmde olduğu gibi kanla veya vahşetle yapmadan başarabilmiş oldukça enfes bir filmdi.. Filmin başları sakin başlıyor ne zaman ki hamilelik gerçekleşiyor gerilimde o andan itibaren dakika dakika izleyin içine yansımaya başlıyor.. Finalde ise içim burkuldu.. Mia Farrow’un bu filmdeki performansına hayran oldum.. Ve tabi ki es geçilmeyecek kadar etkileyici müzikleri, filmle uyumu bir harikaydı.. İzleyin derim.

@filmist

4 yıl önce

7.7 / 10

Değişik bir film.
Baştan sona gerim gerim geren bir yapım değil ama o doz ve merak düzeyi o kadar iyi ayarlanmış ki film sıkmadan kendini izlettiriyor.

@acemiseyirci

5 yıl önce

Gözümü kırpmadan izledim

@normajeane

8 yıl önce

9 / 10

Mia Farrow oyunculuğu ile beraber tartışmasız çok iyi film.

@ustilago

8 yıl önce

zenginin çocuk yapması bile garip anasını satayım. mia da gençliğinde neymiş öyle

@ce_alperen

8 yıl önce

Gerim gerim gerildiğim, oyunculuklara bayıldığım, senaryonun başından sonuna kadar güzel geliştiği bir film.

@nevarneyok

9 yıl önce

Polanski'nin bu filmi çekerken modern satanizmin kurucusu olarak bilinen LaVey'in kapısını çaldığını ve filmden sonra satanizmin beklenmedik bir şekilde yayıldığını biliyor muydunuz ?
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL