Kutsal Örümcek Yorumları

Kutsal Örümcek filmi detayları

@hamhumsaralop

1 ay önce

Meşhed'de Bir Örümcek Geziniyor

Ali Abbasi, sinemanın yükselen yıldızı, önce Border, sonra Last of Us (8.ve9.bölümler) ile kariyerinde sağlam adımlarla yükselirken, öldürmek üzerine film geleneği üzere cesur bir işe kalkışıyor, Seyit Hanai'nin tuhaf ama bir o kadar bizden hikayesi perdesiz bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Meşhed'in ışıkları söndüğünde molla rejiminin perdesi de insanların üzerinden kalkar, ancak Seyit bu perdeyi kendine bir zırh, bir yemek mendili yaparak, avlarını sarıp sarmalıyor. Tuhaf, oldukça tuhaf ve anlaşılır.

Filmin en çarpıcı tarafı, film bittikten sonra gerçek kişilerin belgeselini izlerseniz, göreceksiniz ki yönetmen adeta gerçeği çerçevelemiş, röportajlar, mimikler, tamamı gerçek! Yakın zamanda izlediğim iki çarpıcı İran filminden biri olan Kutsal Örümcek, İran'da yaşanmış bol cinayetli bir katil kovalamaca ve psikolojik gerilim filmi. İzleyin efendim.

kanepenin arkasına düşmüş bir elma, sadece ısırılmış bir elma

@kbrcktlbs

3 ay önce

7 / 10

Hassas bünyeler için tavsiye edilmez
Film puanı 7/10
Rahatsız Edicilik 7.5/10

@eski_takvim

4 ay önce

Imam Riza adina isledigi cinayetler icin sirti sivazlanan bir katil. izlerken sinirden kendinizi kufrederken buluyorsunuz, cunku bu insanlarin hepsinin aramizda gezdigini cok biliyorsunuz ve bu zihniyetin kolay kolay degismeyecegini de :/

@selonat

4 ay önce

6.4 / 10

Sert ve izlemesi zor bir film. Bazı sahneleri hassas bünyeleri yorabilir.

@poormf

8 ay önce

6.3 / 10

Ülkemizdeki kimi cinayetleri ve ölümleri de anımsatan filmde olayların Ali'deki yansımalarının verilişi güzeldi...

@jumanjiyo

8 ay önce

8 / 10

beklentilerimi aşan ve epey şaşırtan bir film. gerçekliği de bi hayli can sıkıcı.

@kiti

9 ay önce

7.7 / 10

Beni müthiş şaşırtan bir film oldu. Bildiğiniz bütün İran filmlerini unutun. Konusu itibariyle güncel bir film. Filmi beğendim ancak aşırı beğenmemi engelleyen bir şey var ve ben onun ne olduğunu tam anlamadım. Böyle efsane bir İran filmi olacakken ucundan kaçırmış gibi ama eksik olan ne çözemedim.

@kumcular

9 ay önce

8 / 10

Düzen oluştuğu zaman eğer isterse aklayamacağı hiçbir mesele yok, herkes bunun bilincinde. Filmin finali bu yüzden tüm izleyiciler için gelgitlerle dolu ve kestirilemiyor. sadece final bile övgüyü hak ediyor ve yorumu izleyiciye bırakıyor.

@korgan

1 yıl önce

7.5 / 10

İnanılmaz cesur bir iş.
Tam da İran'daki kadın protestolarının, Masha Amini'nin üstüne denk geldi. Şahane bir filmdi. ortalık bu kadar manyak doluyken cinayet sahnelerinin detayla verilmesi oldukça rahatsız etti beni tabii.
Tabii İran'daki protestolardan rahatsız olanlar, yapılan itirazları dine hakaret olarak algılayan hassas kalpler izlemesin. Duyguları incinir.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL