Hay Bin Yeksan Yorumları

Hay Bin Yeksan filmi detayları

@tiamath

7 ay önce

6 / 10

Çocuklara hitap edecek şekilde hazırlanmış, aynı isimdeki kitabından uyarlanmış, animasyon film. Filmde zalim bir hükümdarın bulunduğu adada erkek evlatları öldürülecek diye denize bırakılan Hay Bin Yeksan'ın, ıssız bir adaya düşerek yaşadıkları konu alınmaktadır. Hayatı sorgulayış şeklinden, günün sonunda inanç arayışına varışı anlatılmaktadır. Ceylanın anatomisi ve bir şeyleri keşfetmekteki hızı dışında göze batan bir kısmı yok. Genel olarak eğitici bir animasyon olmuş.
R

@refidun

7 yıl önce

ismini "hay bin yakzan" adlı felsefi bir kitaptan alan çizgi film.

küçükken filmi izlemiştim çok da severek.

büyüyünce de kitabını okudum enteresan bi kitapendülüslü yazar ibn tufeyl yazmış.

hatta daniel defoe'nin meşhur robinson crusoe romanını yazarken bu kitaptan etkilendiği söylenekteymiş.

şimdi olsa şimdi de izlerim

güzel yani
E

@emroli42

8 yıl önce

merhabalar. bu filmi izleyerek geçti çocukluğum, izlenmeye layık bir çizgi film.ancak size bir sorum olacak.bu biraz farklı bir soru ama! acaba bu filmin arka planında çalan fon müziği kimin veya nereden bulabilirim? filmin içinde(başında çalan değil) genelde arka plandaçalan bu fon müziği hakkında bilgi verirseniz sevinirim. internetin altını üstüne getirdim ama bulamadım bu müziği.
M

@mbaran

10 yıl önce

4 / 10

Çoğu insan, "Nasılsa İslami film" diyerek kenara atıyor. Ama bir zamanlar en çok tartışılan konulardan birisi olan ve "ıssız bir adada toplumsal etkilerden uzak birisi yine tanrıyı keşfedebilir mi" sorusuna Tufeil kendince bir yanıt vermiş bu eserinde. Animasyon da aynı sorunun cevabı üzerine düşünülmüş.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL