Ölümlü Dünya Yorumları

Ölümlü Dünya filmi detayları

@tolgakocak

2 ay önce

7 / 10

mermer merve mermer verme vermer merve kasa acmaya calıştıkları sahnede ne güldüm ya :D bir türlü 3 kere mermer vermeyi söyleyemedi :D kara mizahı iyi işlemişler gerçekten anadolu tat 1071 en cok doğu demirkolun sahnelerinde güldüm ya cok iyi oynamış feyyaz ırmakla beraber sarp apak ve irem sakın oyunculuklarını sevmeme rağmen olmamış bence bu filmde birde aksiyon sahneleri cok abartılı bence ama yinede sevdim filmi 10/7
T

@talha89

1 yıl önce

1 / 10

Cinayet Süsü'nü de izlemiştim. Bu ondan da kötü. Kurgusuz ve dağınık, boş espri ve yerli yersiz küfürle ilerleyen bir film. Feyyaz Yiğit'in bir iki hareketi dışında bir komiklik te görmedim. Hot Fuzz gibi filmlere bir bakın bakalım, absürd-aksiyon-komedi nasıl yapılıyor, en azından dünyadan örneklere bakarak bir karşılaştırma yapmak, bizdeki sinemanın ne halde olduğunu gösterebilir.

@sentinus

2 yıl önce

Ben bu filmi daha yeni -2020 falan- sanıyordum fakat 2018'de vizyona girdiğini görünce çok şaşırdım. Tabi o yılda Arif V 216, Ailecek Şaşkınız, Müslüm gibi reklamı daha iyi yapılan ve daha ünlü filmlerle aynı dönemde vizyona girdiğini düşünecek olursak gözümden kaçması çok normal.Filmi izlememde en büyük etken elbette Feyyaz Yiğit'in Twitter ve Instagram'da tekrar tekrar paylaşılan replikleri oldu. Ben filmin konusuna dahi bakmadan açıverdim filmi ve itiraf edeyim bi 10 dakika bakar kapatırım diye beklentiye girmeden izlemeye başladım. Konusunu, ailenin kiralık katil örgütü olduğunu, anladığımda çok şaşırdım ve beklemediğim kadar çok güldüm filme. Elbette tatmin etmeyen finali ve birtakım senaryo boşlukları dışında keyifli bir filmdi. Fakat böyle özgün bir konunun daha iyi işlenip, daha iyi çekilmesini elbette isterdim. Bazı yerlerde konu harcanmış diye bile düşündüm hatta. Fakat yine de eğlenceli, çerezlik güzel bir filmdi. Ayrıca Anadolu Tat 1071 jingle'ını uzun süre unutamam gibi...

@the_closer_look

2 yıl önce

7.5 / 10

Filmi izlemeden önce ismini çok duydum özellikle CİNAYET SÜSÜ filmiyle çok fazla kıyaslandığı için ilgimi çekti. Gayet eğlenceli, sıkmadan izlenebilir ama abartıldığı kadar iyi değil. Konu olarak ise özgün olması açısından fazladan bir artısı var.

@sharpsword

3 yıl önce

6.2 / 10

küfür kullanmayı komiklik olarak bolca kullanmışlar Sağ Salim kadar güldürmedi çerezlik

@linquter

3 yıl önce

4 / 10

Absürt komediden hoşlanan birisi olarak söylemeliyim ki kötüydü. Yani senaryonun üstüne kurulduğu fikir gayet güzel ancak üstünü dolduramamışlar. Zorlayarak belirli bir rota izletmiş uzadıkça uzayan saçma şakalar yapılmış. Belirli bir noktaya kadar keyifli giderken filmin ritminin hızlanacağı bölümde artık her şey kabak tadı vermeye başlıyor. Senaristin aklına bir fikir gelmiş ama tamamlamaya üşenip yorucu ve tatsız şakalarla bir sona bağlamaya çalışmış gibi. Gönül isterdi ki bu kadar oyuncunun emeğiyle güzel bir film izleyelim ama olmadı.

@sadecevrim

4 yıl önce

10 / 10

Anadolu Tat 1071 Anadolu Tat 1071 Anadolu Tat 1071

@muhammed_b

4 yıl önce

Sinemada yedim mısırı, içtim kolayı geldi bi geğirme. Hafif gülüp hafif çıkarmaya çalışıyorum. Ne filmde konsantre oldum ne de geğirmem geçti. Sik beni sahnesinde kahkahayı bir patlattım geğirmeyle karışık gitti. Ondan sonra rahat rahat filmi izledim.

@parfenrogojin

4 yıl önce

Ali Atay’ın 2. filmi olan Ölümlü Dünya, yönetmenin üçüncü filminin neden daha az sevildiğini anlamamızı sağlayan bir çok bilgiyle dolu.

Öncelikle daha dolu dolu, mizahı daha iyi bir film Ölümlü Dünya. Bu sefer ağırlık, Cinayet Süsü’ne kıyasla neredeyse tek kişiye değil bir çok karaktere odaklı. Şakalar sırıtmıyor ve neredeyse hiç bir şaka tv dizisi veya komedi programı havası vermiyor. Ayrıca hikaye de güzel. Son derece eğlenceli bir film Ölümlü Dünya. Ali Atay’a yakışmış. Cinayet Süsü’nde olduğu gibi burada da Feyyaz Yiğit’in dikkat çektiğini söylemek gerek.

@mkarakose

4 yıl önce

7.5 / 10

Seviyorum absürt filmleri :D
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL