7.7

148 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (3.855 OY)

Vizyon Tarihi

25 Ocak 2018

Ülke

Türkiye

Senaristler

Aziz Kedi

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Nesillerdir Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten Mermer Ailesi, sekiz kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanların durumları biraz karışıktır. Bu ailenin, uzun zamandır gizledikleri bir de sırları vardır. Bu sır, her ne pahasına olursa olsun açığa çıkmaması gerekmektedir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (35)

@stiff yazdı...

Pzt, 16 Tem 2018, 13:36 (1 hafta önce)

7 / 10

"Gurbet" ile sıcak aile komedisi girişi yapsa da bambaşka bir kafaya ulaşan, eğlence dozu yüksek, komedi dozu ortalama, absürt, uçuk kaçık. Alışılagelmiş dandik komedi filmlerinin yanında inci misali adeta. Ali Atay seviliyorsun. Anadolu Tat 1071, Anadolu Tat 1071, Anadolu Tat 1071...

@buuura yazdı...

Çar, 11 Tem 2018, 12:06 (1 hafta önce)

7.1 / 10

Evet izlediğim en mükemmel komedi filmi değil , beni en çok güldüren komedi filmi olmayabilir. Ama absürd komedi olarak izlemiş olduğum Türk yapımı komedi filmler arasında bence iyi bir örnek. Özellikle son bir ,iki yıl içinde yapılmış olan bir çok Türk yapımı komedi filmi arasından benim açımdan sıyrılabilen , hatta bazı komedi filmi diye izleyiciye sunulan film bile denemeyecek yapımları düşünecek olursak bence çok iyi kotarılmış bir film diyebilirim. Kötü yönleri yok mu elbette var mesela Meltem Kaplan , İrem Sak , Sarp Apak'ın oyunculukları bana çok yapmacık ve yavan geldi , filmin giriş gelişme kısmı iyi olmasına rağmen sonu sanki çok aceleye getirilmiş bitse de gitsek der gibi çekilmiş. Belki bu bitse de gitsek düşüncesi ile çekilmiş son ,yönetmen koltuğunda bulunan Ali Atay' ın ikinci yönetmenlik deneyimi olmasından kaynaklanmış olabilir mi , belkide senaryodan kaynaklı olabilir . Yine de ilki "Limonata" filmi ile son anda zorunlu olarak yönetmenlik deneyimi olan Ali Atay' ın ikinci kez yönetmenlik denemesi olması belki bir nevi o sonun acemiliğini göz ardı etmeye bahane olabilir. Genel olarak filmi beğendim , gülme krizine girmesem bile zaman zaman güldüm , her karakterin kendisine özgü bir birey olması , başarısız bulduğum oyunculuklar olmasına rağmen başarılı oyunculukların çok sayıda olması nedeni ile bence başarılı bir biçimde kotarılmış son dönemlerde çekilmiş Türk komedi filmleri arasında başarılı bulduğum bir örnek diyebilirim. Son olarak bence film izle , gül . eğlen eğlenceli vakit geçir , geç tarzı bir film.

@shamur-musti yazdı...

Sal, 26 Haz 2018, 00:27 (3 hafta önce)

7 / 10

Alışık olmadığımız tarzda ama güzel ve komik film olmuş. Tavsiye ederim. İyi seyirler...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ölümlü Dünya filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölümlü Dünya filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölümlü Dünya filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI