11'e 10 kala Yorumları

11'e 10 kala filmi detayları

Y

@yorgunmatador

5 yıl önce

9.7 / 10

Film bittiğinde birden aklıma, onca koleksiyon noldu sorusu geldi.Gerçekten koleksiyon şimdi nerde?

@sercanakgul

6 yıl önce

huzur dolu bir film benim için. ne zaman ertesi güne bi iş yetiştirmem gerekse veya ne zaman ağır stres altında kalsam bi şey beni bu filmi açmaya itiyor. mithat beyin saman yaprakları ve koli renginin hakim olduğu koleksiyonu, ağır ilerleyen hikaye insana bir dinginlik hissi veriyor.

nejat işler'in bu filmdeki gösterişsiz oyunculuğuna hayranım, karaktere sarılasım geliyor. küçük bir detay olarak; serkan keskin fotokopici olarak karşımıza çıkıyor.

@olanzveins

7 yıl önce

4.1 / 10

Fazlasıyla duygulara oynayan ve bizden Mithat beyle özdeşleşmemizi isteyen bir film. Yalnız Mithat bey'in bencilliğe varan davranışları soğutuyor filmden. Fazla ödülle ülkemize dönememesinin sebeplerinden diye düşünüyorum

@zardozz

10 yıl önce

Mithat Bey kendini bile oynamış olsa ( ya da zaten yabancısı olmadığı belirli bir hikaye içinde doğal davransa ) yine de kamera önünde ortaya koyduğu performans ciddi bir övgüyü hakediyor. Hatta belki usta oyuncuların bile en çok zorlanacağı rol kendini oynamak olabilir ?

@mryz

11 yıl önce

7.3 / 10

Mithat Bey'in oyunculuğu çok beğenilmiş fakat aslında adam rol yapmıyor, hali hazırda kendi hikayesini anlatan bir filmde kendisi gibi davranıyor. Hayatının her anında film boyunca göründüğü gibi yaşayan bir insana bu filmde iyi oyunculuk sergilemiş dersek biraz haksızlık ederiz gibime geliyor. O yüzden Mithat Bey doğallığını iyi sergilemiş diyorum. Yönetmen de amcasının hikayesiyle güzel bir başlangıç yapmış.

@guwhen

11 yıl önce

8.1 / 10

Sanat filmi ile normal filmi mikserde karıştırın işte size bu film. Hem konusu var hem de duygusu... Koleksiyoner olan bu yaşlı amca Mithat Esmerdi sanırım o kadar doğal oynamış ki insanın koleksiyoner olası geliyor. Nejat İşler de apartman görevlisi rolünde olmuş çok göze batmıyor açıkçası. Nejat iyi oyuncu kimi zaman kaybedenler kulübünde radyocu kimi zaman barda da bir psikopat kimi zaman mustafa hakkında herşeyde itici kimi zaman yumurta da doğal Yusuf. Burada da kapıcı rolünde iyiydi bana göre. Her rolü oynayabiliyor Nejat. Ben başarılı buluyorum açıkçası...

@macbeth

12 yıl önce

3 şeye bayıldım filmin sonu,filmin afişi,mithat amcanın ses tonu.Ayrıca bu filmden sonra şunu anladım.Ne kadar iyi bir oyuncu olarak düşündüğüm nejat işler.Aslında hep kendini oynuyormuş ya da tek bir tip oynayabiliyormuş ya da ben onu bu role hiç yakıştıramadım sadece.Zaten bir de oyunculukların altından kalkılabilseymiş çok kişi tarafından bilinen şaheser film olurmuş.

@cayvemandalina

12 yıl önce

6.8 / 10

O kadar doğaldı ki,sanki gerçek hayatın içine gizli bir kamera konmuş ve siz olanları izliyor hissine kapılıyordunuz. Gayet özgündü. Hoşuma gitti diyebilirim.

@srhn

12 yıl önce

konunun içeriği bu kadar mükemmelken oyunculuklardda keşke hüsarana uğratmasalarda iyiydi,mithat beyin replikleri unutmasıi nejat işler'in kapıcı rolünde göze batması falan. radyocu da repliklerde ezber konusunda çok zorlandığı görülmektydi. izlenilir ama abartılacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.

@khresimos

13 yıl önce

8 / 10

zannımca avrupa bağımsız filmlerine taş çıkartacak kadar güzel bir konu
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL