11'e 10 kala

(2009)

10 to 11

Film 1 Saat 50 Dk. Dram Türkiye, Fransa 25 Eylül 2009

7.3

160 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (2.830 OY)

KONUSU
Tutkulu bir koleksiyoncu olan Mithat Bey için İstanbul, koleksiyonları kadar sınırsız bir değerdir. Ali için ise kapıcısı olduğu Emniyet Apartmanı ve yakın çevresi demektir. Apartmanın diğer sakinleri deprem endişesi ve daha değerli bir eve sahip olma tercihiyle binayı yıkıp yeniden inşa etmek istey ... Devamı
Tutkulu bir koleksiyoncu olan Mithat Bey için İstanbul, koleksiyonları kadar sınırsız bir değerdir. Ali için ise kapıcısı olduğu Emniyet Apartmanı ve yakın çevresi demektir. Apartmanın diğer sakinleri deprem endişesi ve daha değerli bir eve sahip olma tercihiyle binayı yıkıp yeniden inşa etmek isteyince, Mithat Beyin koleksiyonları uğruna verdiği savaşların en zorlusu başlar. Artık apartman, yalnız yaşayan bu iki adamın ortak kaderidir.

11e 10 Kala, Oyun adlı belgeseliyle uluslararası üne kavuşan Pelin Esmerin ilk uzun metrajlı filmi.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Y

@yorgunmatador

5 yıl önce

9.7 / 10

Film bittiğinde birden aklıma, onca koleksiyon noldu sorusu geldi.Gerçekten koleksiyon şimdi nerde?

@sercanakgul

6 yıl önce

huzur dolu bir film benim için. ne zaman ertesi güne bi iş yetiştirmem gerekse veya ne zaman ağır stres altında kalsam bi şey beni bu filmi açmaya itiyor. mithat beyin saman yaprakları ve koli renginin hakim olduğu koleksiyonu, ağır ilerleyen hikaye insana bir dinginlik hissi veriyor.

nejat işler'in bu filmdeki gösterişsiz oyunculuğuna hayranım, karaktere sarılasım geliyor. küçük bir detay olarak; serkan keskin fotokopici olarak karşımıza çıkıyor.

@olanzveins

7 yıl önce

4.1 / 10

Fazlasıyla duygulara oynayan ve bizden Mithat beyle özdeşleşmemizi isteyen bir film. Yalnız Mithat bey'in bencilliğe varan davranışları soğutuyor filmden. Fazla ödülle ülkemize dönememesinin sebeplerinden diye düşünüyorum

@zardozz

10 yıl önce

Mithat Bey kendini bile oynamış olsa ( ya da zaten yabancısı olmadığı belirli bir hikaye içinde doğal davransa ) yine de kamera önünde ortaya koyduğu performans ciddi bir övgüyü hakediyor. Hatta belki usta oyuncuların bile en çok zorlanacağı rol kendini oynamak olabilir ?

@mryz

11 yıl önce

7.3 / 10

Mithat Bey'in oyunculuğu çok beğenilmiş fakat aslında adam rol yapmıyor, hali hazırda kendi hikayesini anlatan bir filmde kendisi gibi davranıyor. Hayatının her anında film boyunca göründüğü gibi yaşayan bir insana bu filmde iyi oyunculuk sergilemiş dersek biraz haksızlık ederiz gibime geliyor. O yüzden Mithat Bey doğallığını iyi sergilemiş diyorum. Yönetmen de amcasının hikayesiyle güzel bir başlangıç yapmış.

@guwhen

11 yıl önce

8.1 / 10

Sanat filmi ile normal filmi mikserde karıştırın işte size bu film. Hem konusu var hem de duygusu... Koleksiyoner olan bu yaşlı amca Mithat Esmerdi sanırım o kadar doğal oynamış ki insanın koleksiyoner olası geliyor. Nejat İşler de apartman görevlisi rolünde olmuş çok göze batmıyor açıkçası. Nejat iyi oyuncu kimi zaman kaybedenler kulübünde radyocu kimi zaman barda da bir psikopat kimi zaman mustafa hakkında herşeyde itici kimi zaman yumurta da doğal Yusuf. Burada da kapıcı rolünde iyiydi bana göre. Her rolü oynayabiliyor Nejat. Ben başarılı buluyorum açıkçası...

@macbeth

12 yıl önce

3 şeye bayıldım filmin sonu,filmin afişi,mithat amcanın ses tonu.Ayrıca bu filmden sonra şunu anladım.Ne kadar iyi bir oyuncu olarak düşündüğüm nejat işler.Aslında hep kendini oynuyormuş ya da tek bir tip oynayabiliyormuş ya da ben onu bu role hiç yakıştıramadım sadece.Zaten bir de oyunculukların altından kalkılabilseymiş çok kişi tarafından bilinen şaheser film olurmuş.

@srhn

12 yıl önce

konunun içeriği bu kadar mükemmelken oyunculuklardda keşke hüsarana uğratmasalarda iyiydi,mithat beyin replikleri unutmasıi nejat işler'in kapıcı rolünde göze batması falan. radyocu da repliklerde ezber konusunda çok zorlandığı görülmektydi. izlenilir ama abartılacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.

@selpak

14 yıl önce

7.3 / 10

mithat bey'e özenirken acıyorsunuz da; ama çok seviyorsunuz amcayı. içten bir film...

@pensive

14 yıl önce

4.4 / 10

hayat kadar gerçek.. rüya kadar aromatik bir tat bırakıyor ağzınızda.. Sinemaya bir kez daha aşık oluyorsunuz..

@silentbreeze

14 yıl önce

Mithat beyin evindeki eski gazetelerin kokusu burnuma geldi izlerken...

@zorba

14 yıl önce

7.1 / 10

kaliteli film arşivi yapan herkesin arşivinde bulunması şart,koleksiyon değeri yüksek bir film

@tutaste

15 yıl önce

7.8 / 10

Mithat Bey karakteri çok iyi oluşturulmuş. Her lafa bir cevabının bulunması, bütün dedelerin (dede yaşındaki adamların) huysuz olduğu teorimi doğrular gibi:) Pelin Esmer ilk uzun metrajlı filminde başarılı olmuş bence, ancak Nejat İşler pek kotaramamış gibi..
A

@aaquencas

15 yıl önce

eğer az da olsa koleksiyon tutkunuysanız mithat amcayı çok iyi anlayıp pek bir seversiniz bu filmle
SPOILER

11'e 10 kala filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

11'e 10 kala filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

11'e 10 kala filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL