Kimlik Yorumları

Kimlik filmi detayları

2

@216

1 yıl önce

8 / 10

Filmi beğendiyseniz ve bilgisayar oyunlarına da meraklıysanız Alan Wake oyunlarını da oynamanızı öneririm. Tematik olarak birçok paralellik barındırıyorlar.

@mavimilena

3 yıl önce

8.9 / 10

Çok güzel bir psikolojik - gerilim filmi. Ters köşeleri ile bir bilmece çözüyor gibi hissediyorsunuz. Senaryosu oldukça iyi , temposu yüksek. Seviyorum böyle izlerken seyircisini diri tutan filmleri. John Cusack’ın da performans olarak en iyi filmlerinden birisi. Bu tür beyin fırtınası yaptıran filmleri sevenler mutlaka izlesin.

@e3ru

3 yıl önce

6 / 10

Abartıldığı kadar güzel bir film olduğunu düşünmüyorum. Filmin konusu da karmaşık değil sıradan. Çoklu kişilik bozukluğu ile ilgili daha iyi bir film önerebilirim sizlere ’’Split’’.
Bu hikaye sanki basit bir cinayet filmi olacakmış da sonradan senarist karar değiştirmiş gibi duruyor. Yani klasik amerikanvari bir cinayet filmine, çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir adamın hikayesi tükürükle yapştırılmış gibi olmuş. Sevemedim...

@filmist

3 yıl önce

7.5 / 10

Gerilimini ve merakı son sahnesine kadar saklamayıp tatmin edici finalle noktayı koyuyor.
Günümüz şartlarında aşina olduğumuz bir senaryosu var ancak bazı eklemeler ve dönemine göre gayet güzel, akıcı bir film diyebilirim.Psikolojik gerilim türünde izleyiciyi son sahneye kadar dikkatli bir şekilde izletmeyi başarıyor.
Bu tür film severlerin seveceği türden.

@yurdagulbogar

4 yıl önce

7.7 / 10

Az kisi tarafindan bilinen, gayet guzel bir psikolojik gerilim filmi...izlenilesi...

@ege_undag

4 yıl önce

7.5 / 10

Film güzel beni tatmin etti. Yönetmen başarılı bir atmosfer yaratmış, fakat ’’çok karmaşık’’ vs gibi yorumlara aldanıp epey dikkatli izledim halbuki gerek yokmuş gayet açık bir hikaye.

Zaten Agatha Christie’nin öyküsünden (10 Küçük Zenci), Rene Clair tarafından sinemaya da aktarılan ’’And Then There Were None’’ filminden esinlenilmiş. Yani öyle ’’off manyak senaryo’’ falan gibi bir durum yok aslında. Fakat iyi bir esinlenme ve de özgün eklemelerle iyi bir film çıkmış. Zaten Tarantino’da Hatefull Eight’de aynı yerden referans almıştı sanırım.

Bununla birlikte belki de etkilediği bir film de olmuş bkz: Night Shyamalan’ın Split filmi, fikir itibari ile aynı.
S

@sellukaa

4 yıl önce

Filmin başlarında keşke çocuk bu olaylara maruz kalmasaydı dedim. Daha o yaşta yaşadığı travmatik olaylarla sonrasında neler yaşayacağı belli idi. Filmin ilerleyen dakikalarında çocuğun tavırları değişmeye başladı zaten orada düğümlendim. Ve böylesi sıradışı bir sonla bitti film. 10/7.7

@hrarchon

4 yıl önce

Bedeni mi tutsak edeceğiz zihni mi?

@ehadiama

7 yıl önce

Sonunda izleyebildim. Muhteşem bir açılı sahnesi var etkilenmemek elde değil.

"Don't beat around the bush, doc!"

https://www.youtube.com/watch?v=umFAoepyWjM

@kahramansmt

7 yıl önce

7 / 10

senaryo ve yapılmak istenilen güzel :) bazı yerler güzel kurgulanamamış ve oyunculuklar çok iyi değil ... 2003 yapımı olduğunu göz önüne alarak 7/10 ama izlenebilir bir film...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL