7.2

500 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (267.740 OY)

KONUSU
Çölün ortasında bir gece. Korkunç bir kasırga dış dünya ile tüm bağlantıları koparır. 10 yabancı, tuhaf bir yolüstü oteline sığınmak zorunda kalmışlardır. Dışarıyla herhangi bir iletişim kurabilmek imkansız gibidir.

Ve kaynağını tam olarak anlayamadıkları cinayetler başlar. Bir güç, tek tek hepsini
... Devamı
Çölün ortasında bir gece. Korkunç bir kasırga dış dünya ile tüm bağlantıları koparır. 10 yabancı, tuhaf bir yolüstü oteline sığınmak zorunda kalmışlardır. Dışarıyla herhangi bir iletişim kurabilmek imkansız gibidir.

Ve kaynağını tam olarak anlayamadıkları cinayetler başlar. Bir güç, tek tek hepsini öldürmeyi kafasını koymuştur. Fakat olaylara rastlantının penceresinden bakmayı bıraktıklarında, içinde bulundukları durumun çok daha karışık olduğunu farkederler.

Amerikan bağımsız sinemasının heyecan verici isimlerinden James Mangold tarafından çekilen korku gerilim, oyuncularıyla da dikkat çekiyor...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
2

@216

1 yıl önce

8 / 10

Filmi beğendiyseniz ve bilgisayar oyunlarına da meraklıysanız Alan Wake oyunlarını da oynamanızı öneririm. Tematik olarak birçok paralellik barındırıyorlar.

@mavimilena

3 yıl önce

8.9 / 10

Çok güzel bir psikolojik - gerilim filmi. Ters köşeleri ile bir bilmece çözüyor gibi hissediyorsunuz. Senaryosu oldukça iyi , temposu yüksek. Seviyorum böyle izlerken seyircisini diri tutan filmleri. John Cusack’ın da performans olarak en iyi filmlerinden birisi. Bu tür beyin fırtınası yaptıran filmleri sevenler mutlaka izlesin.

@e3ru

3 yıl önce

6 / 10

Abartıldığı kadar güzel bir film olduğunu düşünmüyorum. Filmin konusu da karmaşık değil sıradan. Çoklu kişilik bozukluğu ile ilgili daha iyi bir film önerebilirim sizlere ’’Split’’.
Bu hikaye sanki basit bir cinayet filmi olacakmış da sonradan senarist karar değiştirmiş gibi duruyor. Yani klasik amerikanvari bir cinayet filmine, çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir adamın hikayesi tükürükle yapştırılmış gibi olmuş. Sevemedim...

@filmist

3 yıl önce

7.5 / 10

Gerilimini ve merakı son sahnesine kadar saklamayıp tatmin edici finalle noktayı koyuyor.
Günümüz şartlarında aşina olduğumuz bir senaryosu var ancak bazı eklemeler ve dönemine göre gayet güzel, akıcı bir film diyebilirim.Psikolojik gerilim türünde izleyiciyi son sahneye kadar dikkatli bir şekilde izletmeyi başarıyor.
Bu tür film severlerin seveceği türden.

@yurdagulbogar

4 yıl önce

7.7 / 10

Az kisi tarafindan bilinen, gayet guzel bir psikolojik gerilim filmi...izlenilesi...

@ege_undag

4 yıl önce

7.5 / 10

Film güzel beni tatmin etti. Yönetmen başarılı bir atmosfer yaratmış, fakat ’’çok karmaşık’’ vs gibi yorumlara aldanıp epey dikkatli izledim halbuki gerek yokmuş gayet açık bir hikaye.

Zaten Agatha Christie’nin öyküsünden (10 Küçük Zenci), Rene Clair tarafından sinemaya da aktarılan ’’And Then There Were None’’ filminden esinlenilmiş. Yani öyle ’’off manyak senaryo’’ falan gibi bir durum yok aslında. Fakat iyi bir esinlenme ve de özgün eklemelerle iyi bir film çıkmış. Zaten Tarantino’da Hatefull Eight’de aynı yerden referans almıştı sanırım.

Bununla birlikte belki de etkilediği bir film de olmuş bkz: Night Shyamalan’ın Split filmi, fikir itibari ile aynı.
S

@sellukaa

4 yıl önce

Filmin başlarında keşke çocuk bu olaylara maruz kalmasaydı dedim. Daha o yaşta yaşadığı travmatik olaylarla sonrasında neler yaşayacağı belli idi. Filmin ilerleyen dakikalarında çocuğun tavırları değişmeye başladı zaten orada düğümlendim. Ve böylesi sıradışı bir sonla bitti film. 10/7.7

@hrarchon

4 yıl önce

Bedeni mi tutsak edeceğiz zihni mi?

@ehadiama

7 yıl önce

Sonunda izleyebildim. Muhteşem bir açılı sahnesi var etkilenmemek elde değil.

"Don't beat around the bush, doc!"

https://www.youtube.com/watch?v=umFAoepyWjM

@kahramansmt

7 yıl önce

7 / 10

senaryo ve yapılmak istenilen güzel :) bazı yerler güzel kurgulanamamış ve oyunculuklar çok iyi değil ... 2003 yapımı olduğunu göz önüne alarak 7/10 ama izlenebilir bir film...
K

@korkutan

7 yıl önce

Rasim Öztekin :)

@wrong

8 yıl önce

Anladığını sanan herkes aynı şeyleri yazıp durmuş hele şu merdivenlerden... cümlesi yüz kişinin yorumunda.
Gerilim iyi olsa da arkadaş bu film gizem filmi değil deli saçması . Nedense çok anlaşılmayan filmlere süperdi çok iyi çözdüm olayı deniyor(!)
Sinir bozucu sonu fiyasko. Çok boşluk ve mantık hatası var. Oyunculuklar kötü. Belki senesi sebebiyle desem de peki Vertigo filmi niye mükemmel diyorum.
İzleyip geçin, geçip izlemeyin bilemedim.

@cruachan

9 yıl önce

9.4 / 10

Bol bol yağmurlu mükemmel bir filmdi eğer psikolojik filmleri ve sonlara doğru sizi şaşırtacak filmleri seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz ama film hakkında fazla bilgi almadan izlerseniz sizin için daha hayırlı olur işin zevki kaçmaz daha çok beğenirsiniz.
E

@elanur_1

10 yıl önce

oyunculuk kısmının falan çok iyi olduğunu söyleyemicem ama senaryo olarak çok iyi. bana göre underrated filmlerin başında gelir. kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

@tutankhom

10 yıl önce

9 / 10

bulmaca gibi filmleri çok severim, çözmeye çalışırken kafamda kurduğum teorilerin hadli hesabı yoktur resmen. çok sağlam başlayıp, gizemi yeteri dozda verip finalde şaşırtacak kadar güzeldi. mantık hataları vs va evet fakat kesinlikle büyünün önüne geçecek kadar abartı değil. ilk gösterime girdiği dönem izlemiştim, o dönem için oldukça sağlamdı. hatta kendisinden esinlenen fazlaca film oldu. öncü oldu bir nevi. 2014 için sıradan bir film olabilir.
SPOILER

Kimlik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kimlik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kimlik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL