7.7

424 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (552.684 OY)

KONUSU
İç Savaş’ın bitmesinden altı, sekiz ya da 12 yıl sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. The Hateful Eightte bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyomingden geçer ... Devamı
İç Savaş’ın bitmesinden altı, sekiz ya da 12 yıl sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. The Hateful Eightte bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyomingden geçer. Yolcular, cellat John Ruth ve yakaladığı kaçak Daisy Domergue, Domergue’nun adalete teslim edilmesi için Ruth’un "Cellat" olarak bilindiği Red Rock kasabasına hızla yol alır. Yolda iki yabancıyla tanışırlar: Biri, kötü şöhretli bir ödül avcısı olan, zenci bir eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren ve diğeri de kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli haydut Chris Mannix. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, bir dağ geçidindeki konaklama yeri olan Minnie’s Haberdashery’ye sığınır. Minnie’s’e vardıklarında onları mekanın sahibi değil, dört yabancı karşılar: Minnie annesini ziyaret ederken Minnie’s’e göz kulak olan Bob, Red Rock celladı Oswaldo Mobray, Kovboy Joe Gage ve Müttefik Sanford Smithers. Fırtına, dağdaki konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezginimiz, Red Rock’a hiç varamayabileceklerini öğrenir.
Samuel L. Jackson

Major Marq...

Kurt Russell

John 'The ...

Jennifer Jason Leigh

Daisy Dome...

Walton Goggins

Sheriff Ch...

Tim Roth

Oswaldo Mo...

Bruce Dern

General Sa...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@daw

1 yıl önce

8.5 / 10

QT’nun iki farklı tarzı var, bu sevdiğim tarzdaki filmlerinden.

Birbirlerinden nefret etmelerine rağmen bir arada yaşamak zorunda olanların hikayesi. Aslında tek aradıkları adalet. Ama ya herkesin kendince bir adalet anlayışı varsa ve bunlar aynı değerde birleşmiyorsa? Ya ceza yöntemleri birbirlerinkinden farklıysa?

@mkarakose

1 yıl önce

8.8 / 10

Pulp Fiction'dan sonra en iyi 2. QT filmidir bana göre.
Sinematografisi mükemmel, oyunculuklar çok iyi, senaryo yavaş ilerlese de çok iyi diyaloglara sahip, müzikler de Ennio Morricone'den...

Daha ne yapsın bu adamlar!
W

@whatever

1 yıl önce

7.3 / 10

---supoylır---

nigının generalin oğluna yaptığı işkenceyi aşamadım. bir insanı sevmiyor olabilirsin, ama kafasına sıksan da yeterdi, tutup bütün bunları yapmana gerek yoktu. şu halde daha sonrasında nigı kardeşimizin taştaşlarından vurulması oldukça yerinde ve adil oldu. Teşekkürler.

---supoylır---
A

@asimgunaydin

1 yıl önce

6.9 / 10

Bu film için yapılan teknik ve içerikle alakalı olumlu yorumların çoğuna katılmak mümkün.Gel görelim senaryo ve konu bakımından; sözde demokrasi ve özgür ülkesi, özde insanlığın kanına susamış vampirlerin ülkesi Amerikalılar için bu film bir çok şey ifade edebilir ama dünyanın gerçek özgür ve asil milletinin bir ferdi olarak benim için ’’andersenden masallar’’ hükmünde bir film diyorum.Tabi burada bir şerh düşüyorum ki sinema tekniği bakımından bir taraftan alkışlarken, asla Tarantino ustaya saygısızlık yapamam.Sinema bileşenleri çok olan bir sanatsa oda bir büyük sanatçıdır.O konuda tartışmayı zül kabul ederim.

@parfenrogojin

2 yıl önce

Galiba Tarantino'ya olan ilgisizliğim bu filmle son buluyor, çünkü hateful eight'i büyük bir keyifle izledim. İzlerken yönetmenin hikayesini anlatırken düz bir anlatım yerine farklı yönlere saparak ilerlemesini ve ortaya çıkan şeyin sadece seyirlik olduğunu görerek daha büyük keyif aldım. Sanki bu film gerçek dünyayla ilgilenmiyor ve gerçek dünya yerine sadece perdede var olabilecek bir dünyaya bakıyor, bizi kendi baktığı yerden hikayesinin tadını çıkarmamızı isteyerek oraya çekiyor. Hikaye ilerlerken hilesini, yapaylığını göstere göstere sinemanın tadını çıkarmamızı sağlıyor yönetmen. Şu anda, tarantino izlemişliğimin acemiliğiyle ancak bu kadar söyleyebilirim.Kendi adıma dört dörtlük bir "seyir"di. Herkese öneririm.
A

@amigdala

3 yıl önce

8 / 10

Nedense bana soysuzlar çetesini hatırlattı. Filmin hikayesini pek beğenmesem de yönetmenin başarısı bir anda filmin içinde oluyorsunuz. Kan bu işin olmazsa olmazı herhalde...

@pudukheba

3 yıl önce

9.1 / 10

Ruhu şad olsun, üstat Jeff BUCKLEY ne güzel söylemiş : " Tarantino beni sıkıyor. Her ne kadar mükemmel bir yönetmen olsa da içinde fazla şiddet barındıran, gözümüze batan şeylerden sıkıldım. Cinayetler, silahlar ve kan sinemanın tamamını oluşturamaz. Hayat bunlardan ibaret değil. Tıpkı müzik gibi; bazen sert olur, bazen yumuşak..."

De, ruhumun duygusal ve kırılgan tarafı Jeff Buckley' i, psikopat ve manyak tarafı ise Tarantino yu sevmeye devam edecek sanırım :)

@uzgunrobot

3 yıl önce

8.7 / 10

2 saat 47 dakika boyunca bir an bile sıkmayan, diyalogların eğlenceli olduğu, beyaz kar ve kanın renklerinin uyumunun beni mest ettiği harika bir film. Direk aksiyonla başlamaması beni çok mutlu etti. Sakin sakin ilerliyor başlarda arkadaşlarla muhabbet eder gibi izliyorsunuz. Neyse yani çok güzel işte izleyin :))
R

@rorschachv1

3 yıl önce

Tarantino'nun diğer filmlerine nazaran biraz daha aksiyon dozu az bir film, Rezervuar Köpekleri'ni izleyenler hem konunun sonuca bağlanmasını hem de filmin çoğunlukla kapalı bir mekanda geçmesini benzetebilirler benim gibi ki oldukça haklılar. Bu film biraz Tarantino için nostalji olmuş sanki :) Rezervuar Köpekleri'ni sevdiyseniz bu filmi de seversiniz, zaten oyunculuklar olağanüstü güzel.

@linquter

4 yıl önce

7.5 / 10

Filme başlarken, tamam şimdi bu Tarantino filmi olduğuna göre, kan gövdeyi götürecek, ne oluyoruz lan diye kalacağız diye kendimi hazırlayıp, başta olayların uzun uzun anlatılmasıyla ya acaba bu sefer olmamış mı derken birden filmin içinde kendimi kaybetmem, adam yapıyor usta tepkisi, istiklal marşı ve kapanış.

"You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang."

@free_style

5 yıl önce

Klasik bir tarantino yapısına sahip film. Tarantino tarzı diyaloglar ve uzun sekanslar. Sinema adına yine başarılı bir iş çıkarmış ortaya.
A

@aydinefe

5 yıl önce

7.8 / 10

Yine Tarantino yine kan ve bunu izlemekten keyif alan bizler. Enteresan filmografisi var bu adamın, geçmiş filmleri ile birlikte değerlendirildiğinde tüm filmler kanlı olmasına rağmen bir rahatsızlık vermeden izlenebilmekte. Daha doğrusu bu filminde şiddet ve kan öğelerini taşıyacağından emin olan bizler hiç sıkıntı duymadan keyifle izlemekteyiz. Tarantinoyu da farklı kılan işte bu özelliği...

@ittig_muldo

5 yıl önce

Filmi arkadaşlarla izlemeniz halinde daha filmin başlarında birden filmi son sahneye saran arkadaş kahraman ilan edilir.Ayakta alkışlanır.
K

@kucuk_eniste

5 yıl önce

Tarantinonun vahşice adam öldürme alışkanlığı western filmi ile görsel şölene dönüşüyor. Uzun olmasına karşın nadiren sıkan yerler var. Tarantino reyiz varsa kan ve silah muhakkak var. Kısacası izlenilesi bir film

@fthgzl79

5 yıl önce

7.7 / 10

Tarantino filmi izlerken neyle karşılaşacağınızı tahmin edebilirsiniz..Bu bakımdan filmi izlerken,önemli sahnelerde pek şaşırmıyorsunuz..Üstüne bir de filmin uzun olması ve küçük bir yerde diyaloglarla bunaltılması eklenince,pek tat almak mümkün değil filmden..

Yine de bu adam çok büyük saygıyı hak ediyor..

Bence önceki filmleri daha iyiydi..Tarantino çıtayıo kadar yükseltti ki,bu film beni tatmin etmedi..Kıll Bıll’den veya soysuzlar çetesinden aldığım hazzı alamadım..

Herşeye rağmen 10/7
SPOILER

The Hateful Eight filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Hateful Eight filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Hateful Eight filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL