7.5

333 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (383.437 OY)

Vizyon Tarihi

8 Ocak 2016

Süre

2 Saat 47 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

İç Savaş'ın bitmesinden altı, sekiz ya da 12 yıl sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. The Hateful Eight’te bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçer. Yolcular, cellat John Ruth ve yakaladığı kaçak Daisy Domergue, Domergue'nun adalete teslim edilmesi için Ruth'un "Cellat" olarak bilindiği Red Rock kasabasına hızla yol alır. Yolda iki yabancıyla tanışırlar: Biri, kötü şöhretli bir ödül avcısı olan, zenci bir eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren ve diğeri de kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli haydut Chris Mannix. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, bir dağ geçidindeki konaklama yeri olan Minnie's Haberdashery'ye sığınır. Minnie's'e vardıklarında onları mekânın sahibi değil, dört yabancı karşılar: Minnie annesini ziyaret ederken Minnie's'e göz kulak olan Bob, Red Rock celladı Oswaldo Mobray, Kovboy Joe Gage ve Müttefik Sanford Smithers. Fırtına, dağdaki konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezginimiz, Red Rock'a hiç varamayabileceklerini öğrenir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (50)

@amigdala yazdı...

Cmt, 28 Nis 2018, 15:07 (2 ay önce)

8 / 10

Nedense bana soysuzlar çetesini hatırlattı. Filmin hikayesini pek beğenmesem de yönetmenin başarısı bir anda filmin içinde oluyorsunuz. Kan bu işin olmazsa olmazı herhalde...

@pudukheba yazdı...

Sal, 13 Mar 2018, 15:27 (4 ay önce)

9.1 / 10

Ruhu şad olsun, üstat Jeff BUCKLEY ne güzel söylemiş : " Tarantino beni sıkıyor. Her ne kadar mükemmel bir yönetmen olsa da içinde fazla şiddet barındıran, gözümüze batan şeylerden sıkıldım. Cinayetler, silahlar ve kan sinemanın tamamını oluşturamaz. Hayat bunlardan ibaret değil. Tıpkı müzik gibi; bazen sert olur, bazen yumuşak..." De, ruhumun duygusal ve kırılgan tarafı Jeff Buckley' i, psikopat ve manyak tarafı ise Tarantino yu sevmeye devam edecek sanırım :)

@uzgunrobot yazdı...

Sal, 06 Mar 2018, 08:57 (4 ay önce)

8.7 / 10

2 saat 47 dakika boyunca bir an bile sıkmayan, diyalogların eğlenceli olduğu, beyaz kar ve kanın renklerinin uyumunun beni mest ettiği harika bir film. Direk aksiyonla başlamaması beni çok mutlu etti. Sakin sakin ilerliyor başlarda arkadaşlarla muhabbet eder gibi izliyorsunuz. Neyse yani çok güzel işte izleyin :))

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Hateful Eight filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Hateful Eight filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Hateful Eight filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER