7.7

392 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (437.560 OY)

KONUSU
Çoklu Kişilik Bozukluğu’ndan mustarip genç adam Kevin’ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olan bir karakterdir. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder. Farklı alter egoları aracılığıyla kızlarla farklı ilişkiler kur ... Devamı
Çoklu Kişilik Bozukluğu’ndan mustarip genç adam Kevin’ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olan bir karakterdir. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder. Farklı alter egoları aracılığıyla kızlarla farklı ilişkiler kuran adam kızların varlığı ile yavaş yavaş dağılmaya başlar. Farklı alter egolarının çarpışması ile iyice kafası karışmaya başlayan Kevin tehlikeli bir hal alır. Kızlar kurtulmanın yolunu ararken hem Kevin’ın tehlikeli alter egolarını tetiklemekten kaçınmaya hem de onun iyi niyetli alter egoları aracılığıyla kaçış yolunu bulmaya çalışırlar.
James McAvoy

Kevin Wend...

Anya Taylor-Joy

Casey Cooke

Betty Buckley

Karen Flet...

Haley Lu Richardson

Claire Benoit

Sebastian Arcelus

Casey's Fa...

Neal Huff

Mr. Benoit

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@aysegulgenc

1 hafta önce

10 / 10

Psikolojik boyutu hesaba katılıp, yüzeysel geçilmemesi gereken bir eser olduğunu düşünüyorum. Mcavoy harika bir oyuncusun... senaryo oyuncular muazzam diger seriler de izlenmeli
E

@ecegedik

2 ay önce

10 / 10

Muhteşem bir film başka yoruma gerek yok

@zenobiaa

4 ay önce

2.1 / 10

bu ara izlediğim en kötü sonlu film.

@warriorpoet

2 yıl önce

Özellikle son replikleri ile hayranlık verici bir yapıttı. Farklı teması ile izleyiciyi büyüleyen yeni bir kült.

@eymir66

2 yıl önce

7.8 / 10

Filmin sonundaki bruce ne ayak diye bir film daha izlenirmi izlenir tabi Unbreakable ı izletmek için adamlar 5 snliğine koymuşlar şimdi 2019 da çıkcak bay camı bekliyeceğim bakalım keşke Unbreakable ı daha önceden seyretseydim :(

@sibelgedik

3 yıl önce

Leonardo Dicaprio'nun oynayacağı bir biyografi film vardı: "The Crowded Room". 24 farklı kişiliğe sahip Billy Mulligan'ı canlandıracaktı. Bu film de ondan esinlenilmiş ancak sadece konusu alınmış ve canavarlı bir gerilim filmi çıkmış ortaya. Umarım Leonun oynayacağı film yalan olmaz.

@messiyg

3 yıl önce

Oyuncular ve senaryo harika, sağlam bir psikolojik gerilim filmi...
B

@beng

3 yıl önce

1.8 / 10

Filmin başrol oyuncusu girdiği her karakterin hakkını veriyor ancak sonu tam bir hayal kırıklığı :(( Cüneyt Arkından esinlenmiş Demir parmaklık açma sahnesi :/ filmle ilgili hayal kırıklığı yarattı.

@kahramansmt

3 yıl önce

7.2 / 10

Sonu haricinde çok beğendiğimi söylemeliyim. Başrole diyecek laf yok. Farklı karakterleri tek karakterde birleştirerek oynayabilmek büyük bir mesele olsa gerek.

@linquter

3 yıl önce

8.5 / 10

Filmin çok iyi bir hikayesi var. Film daha iyi olabilir miydi? Belki olabilirdi fakat bazı filmler vardır ki sadece oyunculuk için izlersiniz. James McAvoy bu filmde gerçekten olağanüstü bir performans sergilemiş. Karakterleri arasında geçiş yaparken o kadar kusursuz oynuyor ki, siz kimin geldiğini kimin konuştuğunu anlıyorsunuz. (Filmin açıklamasında kişilik bölünmesi hakkında olduğu belirtildiği için spoiler içine almadım, filmi izlemeden de bilinen bir şey çünkü.)

Dediğim gibi, herşey bir yana sadece oyunculuk için izlenmesi gerek önemli bir film.

8.5/10

@berilakay

3 yıl önce

Başrolun guzel oyunculugu dışında bi esprisi olmayan orta altı bi film.

@satanfactor

4 yıl önce

Geçmişte yaşanan travmaların kişilik bozukluklarına neden olduğunu çoğumuz bilmekteyiz. Bazılarımız bu duruma yakından, bazılarımızda kurguya dayalı izlentilerden şahit olmaktayız. Filmde de oldukça tatmin edici olarak işlenmiş.

Casey karakterinin filmdeki etkisi, Kevin 'ın hayatta olması ve filmin sonunda Glass karakterinin ortaya çıkması bir devam filminin geleceğinin sinyallerini bize verdi. Yakın zamanda yapılan açıklamaylada bu doğrulanmış oldu. Filmin uzun olması ve 23 farklı kişiliğin sadece birkaçı üzerinden işlenmesi filmin eksilerinden.

@nihilreich

4 yıl önce

James McAvoy dışında izlenmeye değer bir yanı olmayan film.

@contra

4 yıl önce

Devam filmi yönetmenin en iyi filmlerinden unbreakable'ın da devam niteliğinde olması ilginç. İki filmi nasıl birleştireceği merak konusu.

@dr_hugo_strange

4 yıl önce

Oyunculuk için bile izlenir
SPOILER

Parçalanmış filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Parçalanmış filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Parçalanmış filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL