Ejderha Dövmeli Kız Yorumları

Ejderha Dövmeli Kız filmi detayları

@ege_undag

3 yıl önce

8 / 10

Nefes almayı unutturan filmlerden.

@asdf_13

7 yıl önce

7.8 / 10

Hem bu film hemde fincher uyarlaması gayet başarılı.

Ancak devam filmleri için aynısını söyleyemeyeceğim. İlk filmi izleyipte sitelerden devam filmlerinin puanlarına bakınca ilkine yakın bir deneyim bekliyorsunuz. Yani yorumlar filan insanı böyle bir beklentiye sokuyor ama kesinlikle ilk filmdeki derinleğe sahip değil devam filmleri. İzledikçe Fincher'ın neden sadece bir film çekip devamına el atmadığını anladım. Muhtemelen o yüksek puanlar serinin hayranlarından kaynaklanıyor.

Ayrıca ilk filmindeki senaryonun altında Sosyalizm, Kapitalizm ve Narsisizm'e dair ince bir çatışma yattığını düşünüyorum.

@amip

11 yıl önce

5.1 / 10

ben hiç begenmedim ya,film izlerken üstüme üstüme geldi resmen.2011 cevrimini sırf kıyaslamak için izlicem,en az bir yıl sonra :D. film çok bunaltıcıydı ya.

@alejandro06

12 yıl önce

7.9 / 10

çok başarılı, sıkılmadan izleyebileceğiniz iyi bir film,

@gkcnn

12 yıl önce

8.4 / 10

baştan sona dikkati üzerine çekmeyi başaran zevkle izlenen bir film.. isveç'i de izlemek ayrı bir keyif veriyor insana..

@quijote

12 yıl önce

taklitler her zaman orjinalleri yaşatır diyorum ... fincher değil babam çekse yeni versiyonunu yine de bunda ki tadı alamam :)

@betulkars

12 yıl önce

Eğer kitaptaki tadı filmden de almak gibi bi beklentiniz yoksa izleyin derim, oyunculuklar iyi.Anlayamadığım olay David Fincher'ın yeniden çevriminin imdb puanının bu filmden daha yüksek olması, gerçekten hak ediyor mu izledikten sonra karar vericem ona.

@derkenar

12 yıl önce

8 / 10

Fincher'ın filmini izlemedim ama Lisbeth çok etkileyici bir karakter. Kitabını okumayı düşünüyorum. Ben çok çabuk sıkılırım, 2 saatlik filmde hiç ileri sarmadım. Özetle sevdim filmi.
B

@basak

13 yıl önce

6 / 10

fincher'dan sonra bu filme ne diyeceğimi bilemiyorum..kötü

@huzurndarem

13 yıl önce

7 / 10

Oyunculuğu inanılmaz kötü buldum diyebilirim. Fincher versiyonuna tabiki de yaklaşamaz bile. Ama gerek kızın donukluğu ve yaşlı durması, gerekse Mikael'in devlet memuru tipli olması filmi çok negatif etkilemiş bence Bir de Fİncher'ın filmi daha cesurdu burada üstü örtülmüş bir çok şeyin. Çok daha etkileyici olmasını beklerdim, beklentiyi vermedi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL