7.3

388 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (381.898 OY)

KONUSU

Buz ve karla kaplı bir dünyada, bir tren dolusu insan hayatta kalmaya çalışır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serifayaz

3 ay önce

Kendine özgü bir senaryosu var,izlenilebilir ama öyle hatırlanıp tekrar izlenilebilecek bir film değil bana kalırsa.

@stiff

8 ay önce

7.3 / 10

Film olarak değerlendirirsem; gayet başarılı. Hikaye, kurgu, senaryo ortalamanın üzerinde. Lafı dolandırmıyor, direkt olaya giriyor. Süre de iyi kullanılıyor. Oyuncu kadrosu da tatmin edici. Aksiyon dozajı yerinde. Detaylara inince mantık hataları göze batıyor. Tek solukta izlenecek bir yapım olmuş, ben de hakkını verdim.

Hikaye ise oldukça etkileyici gerçekleri gözler önüne seriyor. Özellikle pandemi sürecindeki komplo teorilerinde de benzer şeyleri okumuş ve gerçeklik payını düşünmüştüm. Böyle bir sistem eleştirisini bir trene sığdırmak bence akıllıca.

Yönetmenin izlediğim üçüncü filmi. Eleştirel yaklaşımlarını beğeniyorum. Mesajları da çok net ve yormadan veriyor. Kısa zaman içerisinde diğer filmlerini de izlemeye çalışacağım.
R

@roslener

1 yıl önce

9.9 / 10

film içinde bazı siyasi mesajlar da var. oldukça güzel planlanmış bir kurgu. chris zaten mükemmel. dünyadaki hiyerarşinin küçük bir modeli. dizisii de izledim o da güzeldi. tavsiye edilir.
A

@a7sglozdmr

2 yıl önce

İnsanlar ne kadar kötü şartlarda bile olsalar yine insanlar. Bu gerçeğin değişmeyeceğini hatırlatan bir filmdi. Kaos, başkalarını hiçe sayma, önemsememe, sadece kendini düşünme, insan hakların aykırılık... yaşayan son insanlar bile olsalar

@sabiha

3 yıl önce

8 / 10

Felsefe, sosyoloji hatta mitoloji (Prometheus’un ateşi) bilmeyenlerin ancak aksiyon filmi tadında sığ izleme yapabileceği ve bu yüzden had bilip yorum yapmaması gerektiğini düşündüğüm değerli film. Beklenilen gibi kahraman yaratmıyor ya da bir sınıfı diğerinden üstün kılmıyor insanlık rezilliğiyle son buluyor kendi sonunu getiriyor zaten yaşadığımız da bu ha keşke masumlar, durugörü sahibi temizler kalsa geriye...

@hrarchon

3 yıl önce

Tavsiye ederim. İzlenmeye değer.

@retaab

3 yıl önce

7.5 / 10

sona doğru git gide beklentimi arttıran ama tam son sahnede mükemmel bir film olmak varkengidip kaptan amerika rolune girip (nee trende çocuk işçimi kullanıyorsunuz.. olamaz kesinlikle olamaz deyip bütün karakter gelişimini başa sardıran olay) yetersiz bir finalle biten filimdir. Halbuki orda trenin başına geçmeyi kabul etse daha karanlık ve etkili final olurdu.

@ravenna

4 yıl önce

5 / 10

Çok iyi olmadığı gibi çok kötü bir filmde değil.Farklı bir düşünce olmasını sevdim keşke işlenişi de çok daha güzel olabilseydi.Beklentimin biraz altında kaldı ama yine de izlenebilir.

@furkandgn9

4 yıl önce

7.5 / 10

Genel olarak sonu beğenilmemiş ancak asıl güzelliğin sonunda olduğunu düşünüyorum. Adem ve Havva kültüne gönderme yapmak, filmin başından sonuna kadar geçen zamanı daha da anlamlı ve kıymetli yapıyor.

@daw

4 yıl önce

Filmi genel olarak başarılı buldum. Zaten yorumlarda bir çok kişi ne anlatılıyor, ne denmek istemiş diye yorumlar yazmışlar. Ben sadece filmin sonu hakkında bence yanlış anlaşılmış veya kaçırılmış bir noktayı kendi bakış açıma göre belirtmek istedim.

Genel olarak "tren nasıl devam etmiş o kadar süre, ayılar yaşıyorsa insanlar nasıl ölmüş, vb" haklı sorular var. Bu sistem her zaman bizi bir sınır içinde tutar ve dışarıya çıktığımızda daha kötü sonuçlar olduğuna inandırır. Böyle demeleri doğru söyledikleri anlamına gelmez. Yani filmde de dışarıda koşulların kötü olduğu aşikar ama anlatılan kadar mı kötü gerçekten? Bence filmin sonunda insanlar tren dışında da yaşayarak bunun bir yalan olduğunu anlamış oluyorlar.
A

@aleyna4

8 yıl önce

10 / 10

özellikle sonunu beğendiğim sınıflaşmayı çok güzel işleyen bir film.

@selmass

8 yıl önce

6.9 / 10

sonu pek de olmamış bir film, onun dışına fena değil.

@dr_hugo_strange

8 yıl önce

Hunger Games ya da Maze Runner gibi bi havası vardı öyle de izledim ama finali yok oğlum bu filmin sonu hiç olmuş mu öyle

@evrimpalabiyik

8 yıl önce

Bir serinin ikinci filmi gibiydi. Başı ve sonu belirsiz bir olay örgüsü vardı. Haliyle mantık hataları kaçınılmaz oldu. 3 bölümden oluşan seri bir film olsa çok daha kaliteli bir film olabilirdi.

@rinustalarin

8 yıl önce

7 / 10

Neden mi beğendim? Kadro, gerilim, aktarılan sosyal mesajlar vb. vb. Fazla detaya girmeyeceğim. Bahsedilen mantık hataları zaten mantık hatası olarak sınıflandırılamaz. Dünya’ da zaten tarih boyunca, aynı dönemde 5 ila 10 adetten fazla akıllı bulunmamıştır. bu 5-10 tanenin de sadece 1 tanesi dünyayı donduracaz mk demiş ve bu işe girişmiş. Yani takılınması gereken mantık hatasının bu olduğunu düşünmüyorum.

Neden mi beğenmedim? Aşağıda spoylırlı kısımda bulabilirsiniz.

Film kısaca şunu diyor. Ey fakirler! Devrimler, kanla, canla, kopan kol bacak ve ölü yığınlarıyla yazılır (Zaten bildiğimiz bir söz.. yani sözün uzatılmış hali). Ancak bunu yaparsanız sonunda hepiniz geberirsiniz. çalışan sistemin parçasısınız sizde. Aranızda da bu sistemi gizlice destekleyenler var zaten. Bu gizli bir anlaşma. Devrimler de bu anlaşmaya dahildir ve sadece heyecan yatarırlar, ancak dozajı kaçarsa, sistemi topyekün
... Devamı
Neden mi beğendim? Kadro, gerilim, aktarılan sosyal mesajlar vb. vb. Fazla detaya girmeyeceğim. Bahsedilen mantık hataları zaten mantık hatası olarak sınıflandırılamaz. Dünya’ da zaten tarih boyunca, aynı dönemde 5 ila 10 adetten fazla akıllı bulunmamıştır. bu 5-10 tanenin de sadece 1 tanesi dünyayı donduracaz mk demiş ve bu işe girişmiş. Yani takılınması gereken mantık hatasının bu olduğunu düşünmüyorum.

Neden mi beğenmedim? Aşağıda spoylırlı kısımda bulabilirsiniz.

Film kısaca şunu diyor. Ey fakirler! Devrimler, kanla, canla, kopan kol bacak ve ölü yığınlarıyla yazılır (Zaten bildiğimiz bir söz.. yani sözün uzatılmış hali). Ancak bunu yaparsanız sonunda hepiniz geberirsiniz. çalışan sistemin parçasısınız sizde. Aranızda da bu sistemi gizlice destekleyenler var zaten. Bu gizli bir anlaşma. Devrimler de bu anlaşmaya dahildir ve sadece heyecan yatarırlar, ancak dozajı kaçarsa, sistemi topyekün yok edersiniz ve geriye kimsecikler kalmaz.

Son 15-20 saniyede gösterdiği umut vb. hede hödö sekanslarıyla, bana ondan önceki 20 dakika hissettirdiğinizi yabana atamayacağım kusura bakmayın... Ama tabi şunu da söylemek gerekiyor aslında. Son kurtulanlar, bu emperyalist sistemin parçası olmamış kişiler... diyeceğim ancak kız Curtis’in hayatını kurtarmak için, ilk bölüm canavarını öldürdü. Çocuk da zorla makinenin çalışmasına mecbur bırakıldı. Yani film dönülemez bir sistemin içine girdik, bu halttan kurtulmamız için %100 saf kimselerin kalması lazım mesajını tamamen veriyor olsa, Gerçekten ayakta alkışlayacaktım. Ancak şu an oturarak ve sessizce takdir ediyorum.

Hazır mantık hatalarından bahsetmişken... Lan tüm dünya dondu dediniz, o 10 akıllının hepsi de bunu anladı. Dünya binaları, ağaçları, yürüyen insanları dahi donduracak hale gelmiş, sevgili kutup ayıları ne yemiş ne içmiş de hayatta. Yani devrimin kazara sona erdiği nokta meğersem tesadüfen gelinmiş ve aslında o kadar da donmamış bir yer miymiş? Eminim romanında durağan görsellerle çok daha etkileyici ve anlamlı durmuştur. Ancak sistem hakkında gönderdiği subliminal mesajların önemli kısmını ürkütücü ve de bezdirici buluyorum.


Bir Whiplash vakası daha benim için. Orjinalimsi görünen, klişe dokunuşlarla zenginleştirilmiş bir hikaye, heyecan, gerilim ve son derece başarılı oyunculuk, ağzı sulandıran görsellik ve yaratıcılık dolu bir film.

70/100

Saygılar.

Not: Bu kadar kafa göz filme girip, bu puanı neden verdiğimi bilmiyorum. Hadi bakalım hayırlısı
SPOILER

Snowpiercer filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Snowpiercer filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Snowpiercer filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL