Snowpiercer Yorumları

Snowpiercer filmi detayları

R

@roslener

4 ay önce

9.9 / 10

film içinde bazı siyasi mesajlar da var. oldukça güzel planlanmış bir kurgu. chris zaten mükemmel. dünyadaki hiyerarşinin küçük bir modeli. dizisii de izledim o da güzeldi. tavsiye edilir.
A

@a7sglozdmr

2 yıl önce

İnsanlar ne kadar kötü şartlarda bile olsalar yine insanlar. Bu gerçeğin değişmeyeceğini hatırlatan bir filmdi. Kaos, başkalarını hiçe sayma, önemsememe, sadece kendini düşünme, insan hakların aykırılık... yaşayan son insanlar bile olsalar

@sabiha

2 yıl önce

8 / 10

Felsefe, sosyoloji hatta mitoloji (Prometheus’un ateşi) bilmeyenlerin ancak aksiyon filmi tadında sığ izleme yapabileceği ve bu yüzden had bilip yorum yapmaması gerektiğini düşündüğüm değerli film. Beklenilen gibi kahraman yaratmıyor ya da bir sınıfı diğerinden üstün kılmıyor insanlık rezilliğiyle son buluyor kendi sonunu getiriyor zaten yaşadığımız da bu ha keşke masumlar, durugörü sahibi temizler kalsa geriye...

@hrarchon

2 yıl önce

Tavsiye ederim. İzlenmeye değer.

@retaab

2 yıl önce

7.5 / 10

sona doğru git gide beklentimi arttıran ama tam son sahnede mükemmel bir film olmak varkengidip kaptan amerika rolune girip (nee trende çocuk işçimi kullanıyorsunuz.. olamaz kesinlikle olamaz deyip bütün karakter gelişimini başa sardıran olay) yetersiz bir finalle biten filimdir. Halbuki orda trenin başına geçmeyi kabul etse daha karanlık ve etkili final olurdu.

@tambenlik

2 yıl önce

ben filmin neden bu kadar eleştirildiğini anlamadım. ast da olsanız üst de olsanız, isteseniz de istemeseniz de sistemin içinde kalmaya, sisteme hizmet etmeye mahkumsunuz mesajı verdikten sonra bu sistemi bütünüyle çökerterek yeni bir başlangıç teklif ediyor film. isyancıların isyanlarıyla bile en tepedekilere hizmet ediyor oluşu, acı olsa da gerçekçi bir sosyolojik gözlem bana göre. siz ne kadar idealist olursanız olun, dilediğiniz kadar insanlığın iyiliği için çalışın, gösterdiğiniz ölümüne çabalar, arada bir aşırı enerji birikmesini engelleyerek halkın gazını almak ve iktidarını pekiştirmek için isyanlara "müsaade eden" üstlere hizmet etmekten kurtulamıyor.

@ravenna

3 yıl önce

5 / 10

Çok iyi olmadığı gibi çok kötü bir filmde değil.Farklı bir düşünce olmasını sevdim keşke işlenişi de çok daha güzel olabilseydi.Beklentimin biraz altında kaldı ama yine de izlenebilir.

@furkandgn9

3 yıl önce

7.5 / 10

Genel olarak sonu beğenilmemiş ancak asıl güzelliğin sonunda olduğunu düşünüyorum. Adem ve Havva kültüne gönderme yapmak, filmin başından sonuna kadar geçen zamanı daha da anlamlı ve kıymetli yapıyor.

@daw

3 yıl önce

Filmi genel olarak başarılı buldum. Zaten yorumlarda bir çok kişi ne anlatılıyor, ne denmek istemiş diye yorumlar yazmışlar. Ben sadece filmin sonu hakkında bence yanlış anlaşılmış veya kaçırılmış bir noktayı kendi bakış açıma göre belirtmek istedim.

Genel olarak "tren nasıl devam etmiş o kadar süre, ayılar yaşıyorsa insanlar nasıl ölmüş, vb" haklı sorular var. Bu sistem her zaman bizi bir sınır içinde tutar ve dışarıya çıktığımızda daha kötü sonuçlar olduğuna inandırır. Böyle demeleri doğru söyledikleri anlamına gelmez. Yani filmde de dışarıda koşulların kötü olduğu aşikar ama anlatılan kadar mı kötü gerçekten? Bence filmin sonunda insanlar tren dışında da yaşayarak bunun bir yalan olduğunu anlamış oluyorlar.
A

@aleyna4

7 yıl önce

10 / 10

özellikle sonunu beğendiğim sınıflaşmayı çok güzel işleyen bir film.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL