The Banshees of Inisherin Yorumları

The Banshees of Inisherin filmi detayları

@yagcionur

5 ay önce

6 / 10

Bu filmin imdb ve sinefil puanı neden bu kadar yüksek anlam veremedim.Genelde filmlere verdigim puanlar bu platformlardaki puanlara yakın olur yani çok egsantrik bir sinema izleyicisi değilim onu belirtmek isterim.Ana konuyu anladım ama bu konuyu vurucu ve etkileyici şekilde aktaramıyor bence film.Sıradan bir anlatı var.

Filmle ilgili iyi şeylere gelelim.Sinematografi çok iyi,renkler,müzikler,atmosfer…Hepsi gayet güzeldi çoğu kişi bunlara puan verdi belki de ama benim için sinema görsellikten ve işitsellikten ibaret olmadığından mütevellit beğenmedim.Muhtemelen benim gördüğümden çok fazlası bu film ama ben beğenemedim.

Puanım 6/10

@stiff

1 yıl önce

7 / 10

İrlanda iç savaşı mesajları çok umrumda değil. Çok kafa yorarak izlemedim ve her şeyin anlamını da araştırmak istemiyorum. Muhtemelen benim gördüğümden çok daha iyi bir film. Manzaralar, anlatımın duruluğu, karakterlerin hisleri ve Padraic'in dönüşümünü izlemek beni etkiledi. Masalsı bir tarafı da var. Padraic ve Colm ekseninde geçiyor gibi gözükse de; Dominic ve Siobhan'ın (hayatımda duymadığım bu ismi son bir haftada 2.kez duydum.) da çok etkileyici anlatıldığı açık. İki ana karakterin çekişmesinde haklı bir taraf olmadığı gibi kazanan da olmuyor. Siobhan gibi bir kız kardeş, anne ya da eş çok değerli. Özellikle burada da Padraic'in arkasını hep Siobhan topluyor. Herkesin yalnızlıkla baş etme veya edememe yöntemleri farklı. Colm yalnızlıkla daha iyi baş ettiğini düşünüyor ama aslında en az Padraic kadar yalnızlıkla savaşıyor. Diyaloglar genel olarak çok başarılı. Bir samimiyet ve doğallık var. Oyunculukların etkisi de büyük. Filmde sadece yalnızlık değil; çaresizlik, ölümlülük, umuts
... Devamı
İrlanda iç savaşı mesajları çok umrumda değil. Çok kafa yorarak izlemedim ve her şeyin anlamını da araştırmak istemiyorum. Muhtemelen benim gördüğümden çok daha iyi bir film. Manzaralar, anlatımın duruluğu, karakterlerin hisleri ve Padraic'in dönüşümünü izlemek beni etkiledi. Masalsı bir tarafı da var. Padraic ve Colm ekseninde geçiyor gibi gözükse de; Dominic ve Siobhan'ın (hayatımda duymadığım bu ismi son bir haftada 2.kez duydum.) da çok etkileyici anlatıldığı açık. İki ana karakterin çekişmesinde haklı bir taraf olmadığı gibi kazanan da olmuyor. Siobhan gibi bir kız kardeş, anne ya da eş çok değerli. Özellikle burada da Padraic'in arkasını hep Siobhan topluyor. Herkesin yalnızlıkla baş etme veya edememe yöntemleri farklı. Colm yalnızlıkla daha iyi baş ettiğini düşünüyor ama aslında en az Padraic kadar yalnızlıkla savaşıyor. Diyaloglar genel olarak çok başarılı. Bir samimiyet ve doğallık var. Oyunculukların etkisi de büyük. Filmde sadece yalnızlık değil; çaresizlik, ölümlülük, umutsuzluk da fazlasıyla var.

Böyle sıkıcı bir yerde yaşayıp yalnız olmak; şu an yaşadığımız dönemde ve toplumda yalnız olmaktan çok daha iyi hissettirmeli. Filmdeki hikayenin üzerinden 100 yıl geçmiş olsa da; böyle bir hayat yaşayıp oradan kaçamamak, kurtulmak isteyip cesaret edememek gibi duygular insan hayatında var olmaya devam ediyor. O'Riordan isimli mekan içermesi hoşuma giden detaylardan. Öte yandan film boyunca en sevdiğim birayı tüketiyorlar. Bu kadar sıkıcı bir yerde bile pub olmasına imrendim. İrlanda be kardeşim!

@naksidil

1 yıl önce

Hayatı boş ve boktan hissettiren bu sesler.. bu patlamalar.. Bu sonsuzluğa akan kan ! Parmaklarım gitmiş çok mu ? Son bestem bile bir cenaze için.. İdama keyiflenen bir baba oğlunu uğurlarken aslında ne hissediyordu.. Hiç bir şey yokmuş gibi devam ediyormuş gibi.. Ve bütün bunları seyreden sakin gözlü canım melek hayvanlar.. Evet cennet şüphesiz ki sizin ayaklarınızın altında... Bu muazzam doğanın, güzelliğin tablo gibi görüntülerin içinde Umutsuzluğun ne işi vardı ? Nasıl anlamlı ne güzel bir film. Bu nasıl bir sarsıntı. Oyuncular muhteşem.. Kaliteli ve sonuna kadar düşündürücü film. Çok iyi kalpli insanların İyi Kalpli olduklarını unutmayın..

@eymir66

1 yıl önce

8.1 / 10

Soğuk havaların bitmeden izlenmesi gerekli, kafamda bir çok soruyu kendime sordurdu. Bir daha izlenilir cinsten, finale bir trajedi daha yakışırdı sanki

@lydia

1 yıl önce

8 / 10

Beni yer yer ağlatan , düşündüren bu filmi bilseydim daha önce izlerdim.
Colin farrell çok iyi oynamış. İzlemenizi tavsiye ederim.

@poormf

1 yıl önce

7 / 10

Gerçeküstü diye değerlendirmek gerekir filmi. Bencilden iyi insan olmaz... 70/100
K

@kerimakb

1 yıl önce

Bir ebleh (alık) ancak bu kadar güzel oynanır. Tebrikler Colin Farrel. Film güzel tavsiye edilir.

@arkadas

1 yıl önce

filmin sıkıcı olacağı önyargısıyla gittim ve böyle kabız bir hikayeden 2 saaatin nasıl bittiğii anlayamadığım bir şey çıktı. filmlere böyle bakmam tabii ki ama brendan gleeson ve barry keoghan'ın çok iyi oyunculukları da filmi yukarı taşımış.

çok yönlü bir hikayesi var, adada bir yandan bir zamansızlık var. ana karadaki çatışmalarla bir gerçeklik algılanıyor ama ada yine çok hızlı bir şekilde kendi zamansızlığına dönüyor.

@sersak53

1 yıl önce

9.6 / 10

Bakın bu sinema da çığlıktır. Gerçekten çok beğendim uzun zaman sonra boyle bir film izlemek sanat açısından ruhumu doyurdu diyebilirim. Muhtemel en iyi film adayım ve kesinlikle almalıdır.
Film de sinematografi inanılmaz başarılı. O renk paletleri , mekanlar,atmosfer anlatmakla bitmez.

Yönetmen ve oyunculuklar çok başarılı özellikle dominic rolün deki Barry Keoghan yaşamış rolünü

Filme gelecek olursak çok yıkıcı ve derin bir film. Filmden sonra uzun uzun düşünüyorsun kendin de sorgulamalar yapıyorsun. Empati yapmaktan kendimi alamadım. Doğru neydi ? Nasıl olmalıydı ? Kim haklıydı ? Yaşamımızın daha anlamlı olması için gerçekten gereksiz ve boş gördüğümüz şeyleri hayatımızdan çıkarmalı mıyız ? Tüm bu soruları filmle beraber kendime sorarken buldum kendimi.

@whitebeard

1 yıl önce

8.3 / 10

Padriac ve Colm gibi karakterler günümüzde de yok mu? Bizlerde az da olsa kimi zaman padriac kimi zaman colm olmuyor muyuz?

Yılın kaliteli yapımlarından.

Dipnot:
Barry Keoghan'ın oyunculuğu çok iyiydi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL