Nefesini Tut 2 Yorumları

Nefesini Tut 2 filmi detayları

@stiff

2 ay önce

6.7 / 10

İlk filmi ve gerilim seviyesini beğenmiştim. İkinci filmin yorumlarından dolayı biraz önyargılı başladım. Ama başından sonuna (hadi sonuna demeyeyim, son bölümlerine) merak uyandırmayı başardı. 7 puan çok, 6 puan az. Çok arada kalınca 7'ye yakın bir puan vermeyi uygun gördüm. Her iki filmde de Stephen Lang'in oyunculuğu başarılı.

@ekopyen

2 ay önce

5.6 / 10

Seyirbozan bir içerik sayılmaz pek ama yine de örteyim üstünü: Çete başı Raylan sonlara doğru "kaç tane adam getirelim" sorusuna "All of you" diye bağırarak yanıt verdiğinde beni bir gülme tuttu. Şimdi düşününce acaba oyuncu seçiminde de mi benzerlik olsun diye bir kasıt yapılmış merak ettim, bir andırma vardı çünkü. Bildiğin Gary Oldman'ın Leon'daki "EVERYONE" sahnesi canlandı gözümde ama cılız bir versiyonu olarak.

@delahoya

1 yıl önce

7.8 / 10

Seri korku filmlerinin devamı olan filmler her zaman ilk filmi aratır... Ön yargı ile açmama rağmen ismi gibi filmin başından sonuna dek nefesimi tutarak izledim...

İlk filmi çok tutulup devamı istenen bir film olunca , ilk filmde ki kötü karakterimiz burada iyi role bürünmüş ve fazlasıyla ilk filmi sorgular olduk. Bunlara rağmen ben fazlasıyla etkilendiğimi söylemek istiyorum , ön yargıma rağmen bana fazlasıyla ters köşe yapmış ve inanılmaz beğendim diyebilirim. Stephan Lang in oyunculuğu iki filmde de filmi bir seviye yukarı çektiğine inanıyorum...

Son sahne den sonra üçüncü seri geleceğine inanıyorum ve merakla bekliyorum...

@erdinc_inan

1 yıl önce

5.5 / 10

Maalesef ilki kadar heyecan vermeyen bir film oldu.

@contra

1 yıl önce

7 / 10

Fazla beklenti olmadan izlendiğinde fena olmayan bir seyirlik. İlk filmin biraz gerisinde olsa da belli bir başarıyı tutturmuş.

@cruachan

1 yıl önce

6.7 / 10

İlk filmi fena bulmayan biri olarak 2. filmi bugün daha doğrusu artık dün sinemada izledim, devam filmleri genelde hep ilk filmlerin gölgesinde kalır hatta daha iyi bile olsalar ilkler daha çok sevilir daha çok kişi tarafından çoğu zaman, ben 1. ve 2. film arasında pekte çok fark göremedim benzer konuyu ısıtıp önümüze koymuşlar işte, fazla karanlık bir filmdi korku filmi nede olsa ama çekimler daha belirgin olabilirdi bazı sahnelerde oyuncuların neredeyse yüzleri belli olmuyordu filmi beyaz perdedemi izledik siyah perdedemi orasını daha anlamadım, yinede ilk film kadar iyidi gerilimde yeterli ölçüdeydi bence gerilebilenler için, Spoiler> Shadow (Gölge) isimli dostumuzu ve diğer yol gösterici 4 ayaklı dostumuzu sevdim, diğer iki ayaklı oyunculara pek ısınamadım hava bugün (dün) yağmurlu serindi belkide ondan.

@mavimilena

1 yıl önce

İlk film çok iyi bir gerilim filmiydi. Bu kesinlikle ilk filmle yarışamaz bile. Oldurulamamış. Zoraki yazılmış bir senaryo ve bir sürü sinir eden mantık hatası. Bu filmin seriye dönmeden tek film olarak kalmasını yeğlerdim.
E

@emrecee_01

1 yıl önce

6 / 10

Adamlar işi biliyor ilk film tutulunca para kazanmak için ikincisini çekmişler zayıf senaryo gerilim az denecek kadar buradan filmin görüntü yonetmenini tebrik ediyorum tersten üstten yandan her açıdan adam çalışmış ancak film genel anlamda çok zayif

@furkandgn9

1 yıl önce

6 / 10

Eli palalı adam cam kırsın, kafa patlatsın, kapı tekmelesin korku filmleri 2000’li yıllardan sonra rafa kaldırılmıştı. Ama son yıllarda bu janrı yaşatan 2-3 iş çıktı. İçlerinden görece fikre sahip olan ve sıyrılan da Don’t Breathe idi. Aslında klişe olan ama tertemiz kurgulanan, ses tasarımıyla kör bir deniz komandosunun kendini savunma çabasını anlatan film ağzını da hafif açıp, sert noktalar sıkıştırmayı başarıyordu. Bu tarz filmler tecavüz gibi uç konulara girmeyi tercih etmezler aslında.
2. film de yine kör abimizin başına gelen musibeti konu alıyor ancak bu kez de bir çocuğun yaşamını merkeze alıyor. İki ucu da cehenneme açılan koridordan kaçacak bir delik bulmaya çalışmasını izliyoruz 10-11 yaşlarındaki kızımızın.
İlk film kadar zeki değil -ki ilk film de pek zeki değildi- ama 6/10 hedefleyen filmlere oranla anlatmak istediği bir derdi var, hiç fena değil.

@bigamist

1 yıl önce

6.5 / 10

Kötü değil ama ilk filmin gerisinde kalmış. İlk filmdeki heyecandan, gerilimden, ağızları açık bırakan sahnelerden eser yoktu. Kısa bir seyirlik.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL