VİZYONDA

6.4

17 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (28.525 OY)

KONUSU

Yıllarca ıssız bir kulübede saklanan kör bir adam, bir evde çıkan yangın sonucu yetim kalan genç bir kızı yanına alır. Onların sakin yaşamı genç kızın bir grup tarafından kaçırılmasıyla bozulur ve adam genç kızı kurtarak için güvenli sığınağını terk etmeye zorlanır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@contra

4 gün önce

7 / 10

Fazla beklenti olmadan izlendiğinde fena olmayan bir seyirlik. İlk filmin biraz gerisinde olsa da belli bir başarıyı tutturmuş.

@cruachan

1 hafta önce

6.7 / 10

İlk filmi fena bulmayan biri olarak 2. filmi bugün daha doğrusu artık dün sinemada izledim, devam filmleri genelde hep ilk filmlerin gölgesinde kalır hatta daha iyi bile olsalar ilkler daha çok sevilir daha çok kişi tarafından çoğu zaman, ben 1. ve 2. film arasında pekte çok fark göremedim benzer konuyu ısıtıp önümüze koymuşlar işte, fazla karanlık bir filmdi korku filmi nede olsa ama çekimler daha belirgin olabilirdi bazı sahnelerde oyuncuların neredeyse yüzleri belli olmuyordu filmi beyaz perdedemi izledik siyah perdedemi orasını daha anlamadım, yinede ilk film kadar iyidi gerilimde yeterli ölçüdeydi bence gerilebilenler için, Spoiler> Shadow (Gölge) isimli dostumuzu ve diğer yol gösterici 4 ayaklı dostumuzu sevdim, diğer iki ayaklı oyunculara pek ısınamadım hava bugün (dün) yağmurlu serindi belkide ondan.

@mavimilena

1 hafta önce

İlk film çok iyi bir gerilim filmiydi. Bu kesinlikle ilk filmle yarışamaz bile. Oldurulamamış. Zoraki yazılmış bir senaryo ve bir sürü sinir eden mantık hatası. Bu filmin seriye dönmeden tek film olarak kalmasını yeğlerdim.
E

@emrecee_01

2 hafta önce

6 / 10

Adamlar işi biliyor ilk film tutulunca para kazanmak için ikincisini çekmişler zayıf senaryo gerilim az denecek kadar buradan filmin görüntü yonetmenini tebrik ediyorum tersten üstten yandan her açıdan adam çalışmış ancak film genel anlamda çok zayif

@furkandgn9

1 ay önce

6 / 10

Eli palalı adam cam kırsın, kafa patlatsın, kapı tekmelesin korku filmleri 2000’li yıllardan sonra rafa kaldırılmıştı. Ama son yıllarda bu janrı yaşatan 2-3 iş çıktı. İçlerinden görece fikre sahip olan ve sıyrılan da Don’t Breathe idi. Aslında klişe olan ama tertemiz kurgulanan, ses tasarımıyla kör bir deniz komandosunun kendini savunma çabasını anlatan film ağzını da hafif açıp, sert noktalar sıkıştırmayı başarıyordu. Bu tarz filmler tecavüz gibi uç konulara girmeyi tercih etmezler aslında.
2. film de yine kör abimizin başına gelen musibeti konu alıyor ancak bu kez de bir çocuğun yaşamını merkeze alıyor. İki ucu da cehenneme açılan koridordan kaçacak bir delik bulmaya çalışmasını izliyoruz 10-11 yaşlarındaki kızımızın.
İlk film kadar zeki değil -ki ilk film de pek zeki değildi- ama 6/10 hedefleyen filmlere oranla anlatmak istediği bir derdi var, hiç fena değil.

@bigamist

1 ay önce

6.5 / 10

Kötü değil ama ilk filmin gerisinde kalmış. İlk filmdeki heyecandan, gerilimden, ağızları açık bırakan sahnelerden eser yoktu. Kısa bir seyirlik.

@zemzem

1 ay önce

İlk filmde olduğu gibi karanlık atmosferde geçiyor filmin son sahnelerine biraz aydınlık koymuşlar. Karanlık atmosfer sevmiyorsanız başka bir filme bakmanızı tavsiye ederim. Kör adamın oyunculuğu iyiydi, diğer karakterlerin oyunculuklarını pek beğenmedim. Film biraz daha uzun tutulabilirmiş kızla olan bağları detaylandırılabilmek için. İlk filmde olduğu gibi bu film de aksiyon ve gerilimin hakkını vermiş. Devam filmi geleceğini pek sanmıyorum.

@furkandgn9

1 ay önce

Tam tersine after credit ile filmin devamının geleceği belli oldu.

@thorne_zytkow

1 ay önce

7 / 10

NEFESİNİZİ TUTUN, KÖR ADAMIN ŞAKASI YOK. Eğer ilk filmi izlemediyseniz bu sizin için bir kayıp değil gerçekten ve bence bu film ilk filme göre daha iyiydi fakat bazı sahneleri John Wick ve The Collector’u hatırlatmasaydı çok çok iyi olacakmış gibiydi. Kör adam ilk filmdeki iğrençlikleri bu filmde yapmıyordu ama sokakta bulduğu her şeyi de sahiplenecek potansiyeldeydi:)) Filmdeki aileyi görünce sessiz çığlık attım ama çocuk oralı bile değildi bilmiyorum belki de ona, gerçekten bir şey içirmiştiler bu sahneye alışabilmesi için. Ayrıca camı açık olan bir minibüste çalan bir şarkının duyulmaması da hayretler vericiydi. Filmin son sahnesi beni hiç ikna etmedi çocuğu uzaklaştırmak için yapılmıştı bence 3.film bomba gibi olacak beklentilerimi de yükselttim. Bir Kızılderili Atasözü derki; insan iki ruhludur içinde bir iyi köpek birde kötü köpek kavga eder, hangisini daha çok beslersen o kazanır,,izleyin..
SPOILER

Nefesini Tut 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Nefesini Tut 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Nefesini Tut 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL