Pearl Yorumları

Pearl filmi detayları

@delahoya

1 ay önce

7.3 / 10

İlk filminden çok farklı , gerilimi ve biyografik olarak anlatımı daha iyi olmuş bir film.

Ti West ve Mia Goth işbirliği kesinlikle harika sonuçlar doğuruyor , X filmi ile mükemmel bir bağ kurgusu olan bu film de Pearl karakterinin yaşadığı umutsuzluk , hayal kırıklıkları ilmek ilmek işlenmiş. Korkmadım , gerilmedim fakat canımı çok sıktı bu film , Pearl karakterinin yansıması izleyiciye o kadar net ki görümcesi ile yaptığı o son sahne konuşması ve oyunculuğunu film bittikten sonra tekrar o sahneye dönüş yaptırdı.

Ti West ve Mia Goth işbirliği ile bir çok film izlemek dileğiyle.
Filmin,film serisin olduğunu izledikten sonra öğrendiğim film:) oyunculuklar ve görsellik güzel olsa da maalesef ki senaryo beni yakalayamadı.çok kötü değil çok güzel de değil.çerezlik olarak filmin diğer serileriyle beraber izlenebilecek türden...

@asim_2

7 ay önce

6.1 / 10

cerezlik kotu degil iyide degil izlesende izlemesende bir sey kayb edmezsin

@consuela

1 yıl önce

4.5 / 10

X filmini izlememe rağmen bunu da izledim. Sıkılacağımı bile bile... Oyunculuklar iyi fakat film sıkıcıydı. Gerilim unsuru öyle bir eksik ki filme dram dersiniz. Abartıldığını tasdiklemiş oldum.

@kassandraa

1 yıl önce

6 / 10

Filmi beğenmedim daha doğrusu övüldüğü için izledim beklentimi karşılamadı. Mia Goth müthiş itici, rolünün hakkını verdi. Ancak o iticilik filmi izlememi zorlaştırdı. Filmin en iyi sahnesi anne ve kızın kırılma anından hemen önce yemekte yaptıkları konuşmaydı. Bunun dışında izlemesem de olurmuş dediğim filmlerden biri oldu.

@positivist

1 yıl önce

1.3 / 10

Bu senenin en iyi korku filmleri listelerinde görünce izlemeye karar verdim. Filmden tam anlamıyla nefret ettim. Sakın hayal kurmayın, %99 ihtimalle başarısız olacaksınız teması bu kadar kötü kurgulanırdı. En azından Pearl’ümüzün dönecek evi vardı. Müzikler ve stiliyle nostaljik bir anlatım tutturmuş film. Ama sanatsaldan ziyade karikatürize bir şey çıkmış ortaya. Gerilim unsuru yoktu, herhangi bir slasher seçip izlesem daha çok gerilirdim. Herkes ağız birliği etmiş gibi Mia Goth övüyor ama ben pek anlayamadım. Overacting güçlü oyunculuk demek değildir. Goth’un aksine anneyi oynayana hayranlık duydum. O yemek sahnesinde buz gibi bir şekilde resmen insanı yılan gibi sokuyor. Credit akarken arkada bize çeşitli mimikler sergileyen Goth’u yine çok saçma buldum. Tourette sendromu var gibi ama yine övülmüş.

@linquter

1 yıl önce

8.5 / 10

Böyle bir şey izlemeyi beklemiyordum hakikaten. Tüm oyunculuklar iyi fakat Mia Goth... Duygu aktarımı ve duygular arasında geçişi fevkalade ve korkunç. Filmin geneli ile ilgili konuşmak gerekirse, konunun film boyunca işlenişi ve filmin ritmi pürüzsüz. Sinematografisi etkileyici, müzik kullanımı yerli yerinde. İyi oyunculuk içeren vasat bir gerilim filmi bekliyordum çok daha fazlasıyla karşılaştım. Yine de senaryodan çok büyük bir beklentiniz olmasın, daha çok oyunculuk ve hikayenin film edilişi ile öne çıkıyor.
Pearl çıldırdıkça domuzun giderek kurtlanması ve çürümesi etkileyici bir dokunuş olmuş.

@jessamina

1 yıl önce

X filminin öncesi olduğunu okuyunca iki filmi arka arkaya izlemek istedim. X filminden çok daha iyiydi. Özellikle Mia Goth'un oyunculuğuna bayıldım. Psikolojik olarak değişimleri çok etkileyiciydi.
H

@handecengizoglu

1 yıl önce

1 / 10

Bilinçaltını olumsuz etkileyecek içerik barındırıyor. Fazlasıyla şiddet olan ülkemizde, bu gibi filmlerin yasaklanması gerek bence. Kelle kesip, insan yakıp bunları açık açık göstermeyle sanat olmaz, bir yere de varılmaz.

@linquter

1 yıl önce

Cem Yılmaz'dan bir alıntı yaparak cevap vermek istiyorum size; "Bu film olmamış... E çocuk olmuş mu?"

@furkandgn9

1 yıl önce

7 yaşımdan beri korku kültürü tüketiyorum, bilinçaltım gayet sağlıklı hanımefendi. Sansür ile bir yere varılmaz, izlemek istemeyen de para verip sinemaya gitmez.

@cruachan

1 yıl önce

8 / 10

Farklı güzel psikolojik bir film oyuncuları ve mekanlarıda beğendim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL